Filmy & seriály

#Olicity and Arrow

17. března 2018 v 15:24 | Camelia
Já vím, já vím, mám asi tisíc věcí, které bych mohla, ne-li přímo měla dělat, kromě psaní tohoto článku, ale znáte mě. Jsem trochu paličatá a tak nakonec stejně píšu tyhle řádky místo toho, abych se učila nebo dělala něco pro mou budoucnost smysluplnějšího. Takže proč si to alespoň neužít, což? :D

Dnešní název článku asi mluví za vše, ale pro ty z vás, co neví, tak Olicity je zkratka používáná pro pár Felicity Smoak a Oliver Queen ze seriálu Arrow.

Code: Breaker

4. října 2012 v 21:30 | camelia

DÍLY: 193 (momentálně)
PŘEKLAD V CZ: do 30. kapitoli (Plačící)
PRŮMĚRNÁ DÉLKA 1 KAPITOLI: cca 23 stránek
AUTOR: Akimine Kamijyo
ŽÁNR: Shōnen

ANOTACE:
Když se jednoho dne vrací nejoblíbenější dívka na škole, studentka Sakura Sakurakouji autobusem domů, podívá se z okna a vidí v parku chlapce, asi tak v jejím věku jak nemilosrdně upaluje lidi modrým plamenem. Přesvědčená, že se nejednalo o její fantasii, fatamorganu ani halucinace, se rozhodne o tom následující den podat výpověď, ale nikdo ji nevěří. Vrací se proto na místo činu, bay podala důkazy, jenže po vraždě ani stopy. Sakura je však odhodlaná najít toho chlapce, ať to stojí, co to stojí a její přání se jí velmi rychle vyplní.
Do třídy totiž nastoupí nový spoulužák, který vypadá na chup přesně, jako ten chlapec z parku a představí se s milým úsměvem jako Ogami Rei. Sakura mu však na jeho hru neskočí a pomalu začne zjišťovat, že Ogami je opravdu jen chladnokrevný vrah. Sama ale věří, že to všechno se může změnit a tak se pomalu začíná zaplétat do věcí o nichž většina normálních smrtelníků nemá ani ponětí. A zároveň zjišťuje, že Ogami je jen jednen z několika tvz. "Code: Breakerů", kteří se svými vlastními hesly "Oko za oko, zub za zub" vraždí lidi, na který je zákon příliš krátký a sami se tak stávají nepostihnutelným. Sakura mu nevěří a Ogami se na důkaz rozhodne ji upálit za živa. Jenže se zjistí, že Sakura je proti jeho plamenům imuní a tak začíná strhující příběh prlný nečekaných dějových zvratů a spousty otázkami, na které si budete přát znát odpověď.

MALÁ OCHUTNÁVKA (PRVNÍ DÍL - manga)

MANGA MÁ BÝT TENTO MĚSÍC I ZFILMOVANÁ. PŘINÁŠÍM VÁM TAKOVOU MALOU OCHUTNÁVKU... :)

THILER 1

THILER 2

Myslím, že je Vám jasné, jak bude vypadat další dess :P Tak co, mám pokračovat v překládání? :D

Vapmire knight 1,2

9. srpna 2012 v 14:32 | camelia
Tak jo.
Jak už jsem psala v předchozím článku, gomene za mojí nepřítomnost a flákačství, gomene za pozastavení Too late, gomene, za to, že jsem nebyla moc aktivní, gomene, gomene, gomene!
No, a teď už k věci - shlédla jsem další anime Vampire knight (Guilty i první sérii) a rozhodla jsem se o tom napsat článek.
Počet dílů (obě série): 26 (13+13)
Trvání jednoho dílu bez open+endingů: cca 21 minut
Sledovala jsem na: čeknito.sk
Odkazy jsem našla: TADY
Hlavní postavy: Cross Yuuki, Kiryyu Zero, Kuran Kaname
Žánr: Love story, Upíři atd.
Moje hodnocen: 7/10
Děj: Si dohledejte - jsem líná to psát.

Tak, na tohle anime jsem přišla díky tvorbě Erbanky nového dessu právě v onom stylu a rozhodla
jsem se, že bych se na to mohla mrknout a když jsem zjistila, že to mám jenom 26 dílů... Pustila jsem se do toho, ale... Byla jsem trochu zklamaná. Oproti prvnímu anime, co jsem viděla - Narutovi - to bylo... Prostě... mizerné. Ve škole bych mu dala fakt hnusnou dvojku - a to bych ještě zavřela obě oči a odřela si i uši, na druhou stranu tam ale byly i věci, co se mi líbily, takže začnu od začátku.

Nelíbilo se mi:
Návrh ani grafické provedení nebylo nejhorší. Mnohem víc mě rozčilovalo to, jak všechno působilo... kostrbatě. Vůbec jsem se nedokázala do Yuuki vžít, postavy byly neorigiální a při jméně jednoho upíra (Akastuki) jsem se musela spíš smát, než děsit, protože jem si vždycky představila strarého Tobiho, co si hraje na upíra. Rozčilovalo mě i to, jak všechno bylo nejasné - postavy něco řekly, ale až za dva díly jsem se dozvěděla, co to vlastně mělo znamenat a nikomu už se nechce vracet se zpět, jen aby mu to "správně docvaklo". Taky mě rozčilovala předvídatelnost, kterou celý příběh měl. Hlavní zápletka POZOR SPOILER!
že Yuuki je vlastně Kanameho sestra - jsem uhádla už u 4 dílu druhé série a jakmile mi tohle došlo, už jsem ani nedoufala, že by se k němu mohla otočit zády a být se Zerem, který mi jako postava přišel mnohem... Reálnější než Kaname. Ten byl tak milý, až bych se na místě Yuuki bála, že mě chce zabít. Navíc mě neustále štvalo, jak poříd čekám, a čekám a čekám, až Zero řekne Yuuki, že jí miluje a vono nic. Jenom samý kecy vokolo a skutek utek. Upřímně, na druhou sérii jsem se dívala jenom proto, že hned v prvním, nebo druhém díle ji Zero MÁLEM políbil, jinak bych to asi zavrhla úplně. Takže to shrnu: Děj celkem dobrý, ale málo promyšlený a téměř vůbec to nehraje na city - u Naruta řvu vždy jak malá téměř u každé smutné scény, ale tady se brečela jenom na konci a doteď si vlastně uvědomuju, že ještě teď plně nechápu, co se tam vlatsně stalo - v Narutovi to sice nevím, ale nakonec se to vždy nějak vyřeší a pak mi to všechno docvakne - navíc tam platí jasná pravidla - tady se mi zdálo, že se všehcno řídí podle nějakého "vyššího smyslu", který ale jasksi chyběl - nebo alespoň já, jsem ho neviděla.

A co se mi líbilo?
Po dlouhé kritice bude těch pár vět asi působit... Divně až nepřirozeně, ale není to moje vina. Vezmu to tedy stručně...
Líbily se mi všehcny scénky, kdy Zero dával najevo vůči Yuuki nějaké city - těhle scének ale bylo tak žalostně málo, že ze všech 26 dílech by se daly spočítat na prstech jedné ruky.
Líbil se mi i konec - dalo by se říct, že oproti posledních pár dílů mě... potěšil, alespoň z čášti. Byla jsem sice naštvaná, že POZOR SPOILER! se rozhodla jít s Kanamem, ale zároveň řekla, že bude stále čekat na to, až ji Zero přijde zabít, takže vlastně něco k Zerovi taky cítí. Bohužel, ne to, v co jsem doufala já.
Líbila se mi i scénka, jak se POZOR SPOILER! Yuurinina matka obětuje - to byla také jedna, u které jsem brečela.

PÁR SLOV K POSTAVÁM
Budu upřímná - postavy mě zklamaly asi nejvíc. Chápu, grafika se může pokazit, ani děj se nemusí nutně povést, ale postavy... prostě mi tam chybělo ten.. Vlastní charakter. Všechny jsem sice měla ráda, ale... No, začnu Kanamem.
Na začátku se mi líbi nejvíc, hlavně vzhledově - stejně jako Sasuke, kterého mi dost připomínal, ale pak... Všechno pokazil. Měla jsem ho ráda a možná bych ho měla i radši než Zera, kdyby přestal manipulovat s Yuuki. Sice pořád tvrdil, že ji miluje, že ji chce chránit, ale upřímě? Nevěřila jsem mu a jednou jsem dokonce na Yuuki (počítač) zařvala, ať se na něj vybodne a mizí za Zerem. Ten byl sice tajemnej a dost mě rozčilovalo, jak pořád nedával na jevo jakékliv city, ale narozdíl od Kanameho... Věřila jsem mu a dokázala jsem se do něj vcítit. Nebyl sice tak milý, ani vznešený jako Kuran, ale byl... upřímný a nechal Yuuki svobodu. Nikoho do svých věc nezatahoval... Pro tohle jsem si ho začala jako postavy vážit víc, než Kanameho.
A Yuuki? Kromě toho, že furt byla slepá vůči Zerovým citům a přestože jí zachránil, jeho zásluhy brzy upadly v zapomnění a stále to byl jenom "Kaname, Kaname, Kaname", jsem jí měla ráda, i když mě s tím svým chováním vůči Zerovi DOST štvala.

No na závěr řeknu tohle: Nelituji toho, že jsem se na to anime podívala, ale... Znovu bych ho už vážně vidět nemusela a upřímně? Myslím že oproti Narutovi tam bylo ještě spoustu nedostatků - jak logických, tak grafických i dějových.
Nicméně mu dávám 7 bodů z deseti - i když dost na hraně.

Dokonalý trik (Prestige)

15. června 2012 v 5:09 | camelia
Není to dávno, co jsem viděla tenhle film a moc se mi líbil. Vy, kteří jste ho viděli, možná nebudete souhlasit, ale jí prostě musím říct, že byl je jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděla... Ale dost už prázdných keců. Tady je něco o něm:
Žánr: Drama / Fantasy / Mysteriózní / Thriller
Hodnocení: (průměrně na většině stránkách) cca 4,4/5
Moje hodnocení: 5/5
Režisér: Christopher Nolan (Batman začíná, Memento)
Obsah (distibutora): Existuje tajemství, kvůli kterému byste zabíjeli? V tomto napínavém a vzrušujícím thrilleru od režiséra Christophera Nolana uvidíte Hugh Jackmana a Christiana Balea v rolích dvou soupeřících kouzelníků, jejichž snaha předčít jeden druhého se změní ve smrtelnou past. Scarlett Johansson jako půvabná asistentka se stane figurkou i hráčem v jejich soupeření. Skvěle obsazené vedlejší role v čele s Michaelem Cainem a Davidem Bowiem. Geniální příběh a úžasný zážitek. Přichází Dokonalý trik, pozorně se dívejte...
Země původu: VB, USA
Rok: 2006
Doba trvání: 130 min
Tak, a tady pár obrázků:

Naruto Film 5

5. května 2012 v 8:20 | camelia
Už jste viděli Naruto film 5: Bloody Prison - Krvavé Vězení? Český překlad už je hotový! Na uložtu ho však smazali (Nehcápu proč), takže si zajděte na konohu do sekce Film 5 a tam najdete další možnosti. Jo, mě se to stahovalo něco přes hodinu a půl (nebyla jsem přihllášena).


O ČEM TO JE: Naruto je zavřený za napadení Kageho Oblačné a zabití dvou lidí, ačkoli tvrdí, že to neudělal, Tsunade mu sebírá čelenku a posílá ho do hradu Houzuki, kam se posílají nebezpeční zločinci. Naruto je hned po příchodu spoután pečetí zabraňující tvoření čakry ve vlastním těle a stává se z jedním z vězňů. Netuší ale, že hrad má jednu důležitou úlohu. Skrývá Skříňku dokonalého štěstí, které tomu, kdo jí otevře, splní kažné přání. Jenže k tomu je potřeba tak obrovské množství čakry, že je to pro normálního ninju nemožné... To ovšm neplatí o Jinchuurikim...

MOJE HODNOCENÍ: dávám mu 3/5 Příběh byl celkem povedený. Líbil se mi začátek, ale bylo tam pár věcí, které bych vytkla. Nápad dobrý, grafika dobrá, ale prostě pár věcí mi tam nesedělo - viz C.Č.
POZOR! SPOILER!

Ezel

26. dubna 2012 v 7:06 | camelia
Ezel, ach ano, Ezel, moje momentální úchylka :P
Neznáte? Nevíte o co jde? Dobrá, tady je něco o něm:

Ezel je turecký seriál natočení v roce 2009. Říkáte si: Ježiši šmarjá! Už zase další Šehrezáda? Tak to se pletete!
Jedná se o krimi příběh,s prvky drama, který v Turecku slavil v velký úspěch. Vysílal se 2 roky a má dvě série. Nehcete se na něj dívat? Mě to taky původně moc nezaujalo, ale teď říkám: "Stojí za to o zkusit!" Jen tak pro nic za nic nemá na většině stránkách tak vysoké hodnocení. A dokonce se zjistilo, že se více líbí mužům než ženám. Zaujalo vás to? Tak klikněte na C.Č. :)
 
 

Reklama
DOKAŽME, ŽE FF PISÁLCI (na blogu i mimo něj) JEŠTĚ NEVYMŘELI!


Fancluby pro NH a SS-maniaky. PŘIHLÁSIT se může každý,
kdo má na blogu alespoň 3 jednorázovky/jednu sérii delší
jak 5 dílů. Splňuješ-li tato jednoduchá pravidla
a ještě tě nepřešla chuť,
přihlásit se můžeš ZDE:
Budu se na tebe těšit! :)