#Olicity and Arrow

17. března 2018 v 15:24 | Camelia |  Filmy & seriály
Já vím, já vím, mám asi tisíc věcí, které bych mohla, ne-li přímo měla dělat, kromě psaní tohoto článku, ale znáte mě. Jsem trochu paličatá a tak nakonec stejně píšu tyhle řádky místo toho, abych se učila nebo dělala něco pro mou budoucnost smysluplnějšího. Takže proč si to alespoň neužít, což? :D

Dnešní název článku asi mluví za vše, ale pro ty z vás, co neví, tak Olicity je zkratka používáná pro pár Felicity Smoak a Oliver Queen ze seriálu Arrow.Začnu tím, že řeknu, že jsem se na Arrowa dívat nechtěla. Piřpadalo mi to docela temný, ale jak jsem byla poslední dobou nemocná, tak jsem náhodou zapla Nova Action zrovna, když to párkrát běželo, takže původně jsem vlastně viděla tak nějak asi 5 dílů z třetí série, pak pár dílů ze čtvrté a několik dílů z páté.

Upřímně jsem si Felicity zamilovala, a i Olicity jako pár. Neznala jsem jejich historii, ale jakožto nerd jsem opravdu ocenila, že pro jednou konečně není hlavní mužská postava fixovaná na nějakou další podobnou bad-ass slečnu, co se pere jako chlap a přitom vypadá asi jako modelka. Takže ano, postava Felicity se svým typickým pohledem (viz gif), humorem a no-mouth filtrem is mě naprosto získala.

Došla jsem tedy jednoho nudného dne na koleji, že tomu dám šanci. Obzvlášt když mě kamarádka přesvědčovala, že je to super seriál (fandí Laurel x Oliver, btw), tak jsem si řekla, že proč ne.

Momentálně jsem někdo v polovině série a musím říct, že mi to nedělá moc dobře na spánek, protože Olivera chápu a jeho temnota mi připadá... opodstatněná. Stejně jako jeho problém s tím se otevřít a tak. Ale z nějakého důvodu se u té show nemůžu úplně uvolnit. Možná proto, že se bojím, aby se ze mě jednoho dne taky nestala cynická, tajnůskářská a manipulativní mrcha (ne, že by Oliver byl mrcha, ale chápeme).

Nicméně jsem si řekla, že Felicity to zachraňuje. Dodává tomu vtip, šmrc a nadhled.

Jenže pak jsem si pustila úplnou náhodou na youtube tohle video a to mě ponouklo k přečítání pár článků, ku příkladu tohoto. A já jsem.. z toho smutná. Protože upřímně jsem si Felicity zamilovala. Pravda je, že jsem to neviděla celé, ale ony epizody jsem náhodou viděla a měla jsem pocit, že Felicity se nechová jako mrcha, ufňukanec a slaboch, ale jako člověk.

SPOILERS ALLERT
Neustále se mluví o tom, že se zachovala k Oliverovi hnusně, když se s ním rozešla kvůli tomu, že jí neřekl o svém synovi. Chápu, že jsou z toho lidi otrávení, protože, upřímně, je pravda, že to byla spíš chyba matky (pardon, jméno mi vypadlo), než Olivera. Oliver jí to původně chtěl říct. Jenže na mě to celé celkem působilo rozumně. Sue me. Felicity mu vždy říkala, že jí jeho lhaní vadí. A on to věděl. Přesto souhlasil s nabídkou ženy, která mu ani neřekla o tom, že má syna a vybral si kluka, kterého vůbec nezná, před ženou, co s ním sdílí spoustu tajemství a život? Nevím, jak vy, ale myslím, že Felicity měla nárok být naštvaná a rozejít se s ním. Neříkám, že to nebyla chyba, ale i já bych to brala jako nedůvěru a zradu, takže se jí úplně tak nedivím. Udělala možná chybu a měla zareagovat jinak, to ano, ale když vezmeme v potaz, s kolika Oliverovo tajemstvími a lžemi se musela vyrovnat, nedívím se, že měla problém uvěřit, že jí důvěřuje. A myslím, že tohle byl přesně ten moment, kdy si prostě řekla, že měla pravdu.

Co se týče toho, že lidi nesnáší Felicity, protože pár fanoušku je TOXIC AF... Mno, to je výborný důvod proč nesnášet postavu :D Například v SHADOWHUNTERS teď pár lidí nesnáší Clace a opravdu odporně se chová i k hlavním hercům zmíněného páru. A kvůli tomu budu nesnášet postavy? Like... whut? Copak je to jejich chyba, že se někteří lidé chovají jak kteréni?

Ohledně té věci s tím, jak se k Oliverovi chová a zpochybňuje ho... Oliver několikrát řekl, že je jeho partnerka. Ona nemusí poslouchat jeho rozkazy. Neříkám, že by neměla, nebo snad že její spolupráce s Helix byla vhodná, ale na druhou stranu... U Olivera nikdo jeho temnou dráhu neřeší a ani ho kvůli ní nenenávidí. Takže u Felicity to bude jinak? (když už mluvíme o té pokrytečnosti).
Uznávám, že Felicity se chová teď trochu pokrytecky, ale myslím, že to má svůj důvod. Ona byla vždy hodná a myslím, že smrt jejího přítele Oliverovo rukou a další nepěkné věci, kterými si během spolupráce s ním prošla, jí změnily. Museli jí změnit. Jenže zatím si to neuvědomuje, proto se chová pokrytecky. Neumí se vyrovnat s temnotou, protože ona nikdy ten problém neměla. Nedokáže ji na sobě poznat. Nevnímá to. A navíc nemá nikoho, kdo by jí z toho vytáhnul, protože Oliver sám má tyhle problémy a navíc ty trust issues... Chápeme?

END SPOILERS

Nevím, zda se mi to podařilo vysvětlit, ale prostě si myslím, že jsou na ni fanouškové příliš tvrdí. Chápu, že ne každý ji musí milovat a možná změním názor, když to uvidím celé (pokud se k tomu dostanu, protože mám Felicity příliš ráda na to, abych dopustila, že ji taky začnu nenávidět), ale pro teď ji mám ráda a rozumím jejím motivům. Autoři to možná měli udělat jinak, nicméně... stále si myslím, že odvedli docela dobrou práci. Jen nenávist a neporozumění ze strany fanoušků mě trochu mrzí, protože já nechci nad Felicity zlomit hůl a jsem smutná z toho, jak rychle to někteří udělali, i když sami současně mluví o tom, jak je Felicity pokrytecká a netolerantní, nesympatetická a sobecká. No, nevím, co víc k tomu říct.

A co vy si myslíte o Felicity a vývoji seriálu? Skutečně to bude tak zlé a mám se přestat na to dívat, nebo si myslíte stejně jako já, že to fanouškové trochu přehání?

Díky za čtení a mějte se krásně!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tash Tash | 22. března 2018 v 20:10 | Reagovat

Zdravíčko, tvůj blog stále sleduji, bohužel nestíhám psát komentáře. :D Seriál, o kterém píšeš, neznám, ale postavy na obrázku vypadají sympaticky. :D Možná si to pustím o svaťáku, až budu mít pocit, že se mi rozskočí hlava, a budu chtít dělat něco "normálního"... Přiznám se, že tohle párování seriálových hrdinů nikdy nebyla moje parketa. Poslední tři měsíce ale nedělám nic jiného (teda, taky spím a jím čokoládu... a lot!). :D  Jop, pocit, že se z mých "volnočasových" (ehm) aktivit občas jaksi vytrácí smysluplnost... to je dobře známý pocit. :D  No nic, tož já mizím. :). A jinak musím pochválit krásný nový vzhled stránek, (the old good Naruhina days and memories... still somewhere in my heart). :)

2 Cam Cam | E-mail | Web | 23. března 2018 v 23:45 | Reagovat

[1]: To mě velice mrzí, ale chápu to :D Určitě to zkus, alespoň to pak budeme moc společně probrat ;)
(není můj, ale i tak děkuju za pochvalu. Nana-chan jistě potěší :))

3 ~Nana-chan ~Nana-chan | Web | 6. dubna 2018 v 23:14 | Reagovat

[1]:  dakujem za pochvaluuu :3 a poznam ten pocit nic nedelania. Ale musim uznat, ze uz to je veeeelmi davno, co som mala ten skrat :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DOKAŽME, ŽE FF PISÁLCI (na blogu i mimo něj) JEŠTĚ NEVYMŘELI!


Fancluby pro NH a SS-maniaky. PŘIHLÁSIT se může každý,
kdo má na blogu alespoň 3 jednorázovky/jednu sérii delší
jak 5 dílů. Splňuješ-li tato jednoduchá pravidla
a ještě tě nepřešla chuť,
přihlásit se můžeš ZDE:
Budu se na tebe těšit! :)