Jak se žije v Praze 1. - život na koleji

22. prosince 2017 v 13:50 | Camelia
Ahojte, už je to dlouho, co jsem o sobě nedala vědět. Nevím, jestli jsem ještě někdo chodí, ale to už píšu v každém článku, takže bych to asi už mohla začít vynechávat, že?
Dobrá, tak tedy... Jistě už víte, že studuju biologii v Praze na Karlově universitě. Domů mi to trvá asi tři hodiny vlakem, když není žádné spoždění a všechno jezdí tak, jak má, ale o dopravě zas někdy příště.
O čem jsem to vlastně chtěla psát?
Jo, už si vzpomínám.


Jeden kamarád, mi řekl, že život na koleji tě naučí spoustu věcí - vařit, prát, žehlit a taky starat se sám o sebe. V něčem s ním musím souhlasit, ale v něčem taky ne.

Můj den probíhá většinou tak, že jdu do školy a ze školy zase na kolej. A vaření, praní, žehlení se zatím úspěšně vyhýbám, protože každý víkend jezdím domů, kde si naberu jídlo, poprosím maminku, aby mi to přihodila k věcem, co pere ona, a občas si teda něco vyžehlím (ale to umím už dřívějška a taky to není žádná věda). Ale i když nic z toho mě kolejní život zatím nenaučil, musím říct, že k něčemu mi to stejně bylo.

Dozvěděla jsem se o sobě hodně věcí - například, že vůbec nejsem taková sova, jaká jsem si myslela, protože nejlépe se mi usíná někdy kolem půl desátý (nebo pak až kolem půl dvanácté, lol), že dokážu vyžít s mnohem menším rozpočtem, než jsem si myslela a předvším, jak moc důležitá je pro mě moje rodina.

Vždycky jsem si připadala docela nezávslá. Mohla jsem být týdny někde na táboře a bylo mi to jedno, ale z nějakého důvodu mi život v Praze připadá neskutečně vyčerpávající.
To neustále dojíždění tam a zpátky, plánovaní, kdy vyrazit, abych byla ve škole včas, ale zase ne moc brzy. Neustálé hlídání věcí, jestli mám všechno a tlačenice v metru... To mě prostě ničí.
A nijak tomu nepomáhá to, že si připadám tak strašně sama.

Když jsem byla na seznamovacím kurzu, věděla jsem, že mít lidi, co tě znají - stačí i jen jeden jediný člověk, který tě podrží, se kterým budu řešit kraviny, smát se na cvičení, sdílet s ním cestu domů, je důležité. Proto jsem se taky seznámila snad se 100 lidmi, a představte si... jestli z nich vídám tak... 10 alespoň třikrát do týdne, tak je to hodně. A nikdo z nich nebydlí na mé koleji.

Připadám si prostě sama, což je pocit, který bych možná měla znát, když bydlím ve vesnici o 15 lidech, ale nikdy mi to tak nevadilo, jako teď. Připadám si zranitelná, osamělá a ano, smutná. Nevím, co to do mě vjelo. Obvykle taková nebývám, ale prostě z nějakého důvodu to na mě teď dolehlo. A obzvlášť před Vánoci.

Taky si myslím, že mě nikdo z těch lidí vlastně nezná. Jsem tak trochu extravertní introvert, nebo introvertní extravert, co ví? Ale na seznamováku mě všichni poznali jen jako holku, co se extrémně ryhcle seznamuje, přesně ví, co chce a po čem jde. Pořád má úsměv na tváři a je pořád veselá. A přitom.... já taková nejsem. Nebo jsem, ale ne v takové míře. A udržovat to (i když nevím, proč se podvědomě snažím to udržet), je prostě těžký. Jako bych v sobě měla jinou osobu, někoho, koho nepoznávám.

A čert by byl, kdyby v tom nebyl i kluk.

Takže závěrem? Je to se mnou těžký. Doufám, že vám se daří lépe a přeji krásné Vánoce, bohatou nadílku, hodně lásky a štěstí, zdraví, odpočinku a v neposlední řadě i nějaký ten malý zázrak (v mém případě v podobě splněných zkoušek a zápočtů :D).

Mějte se krásně,
Cam.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ~Nana-chan ~Nana-chan | Web | 4. ledna 2018 v 23:16 | Reagovat

Oh Cam. Raz sa to muselo stať, že odídeš z toho klubíčku ružových chvíľ s rodinou. Raz sa to musí stať aj to, že sa sama naučíš, čo to znamená sa stať dospelým. Ja som s tým prešla ako tak, ale som rada, že som späť s rodinou, tie dva roky bez nich bola hrôza. Asi vieš o čom píšem z blogu. Ale každý si musí tým prejsť. Snáď si tie Vianoce trávila s rodinou a kamarátmi ^^
A som taktiež rada, že sa ti páčil môj darček, ale ešte budem mať jeden pre teba, teda, ak ho príjimeš.

2 Sayami Sayami | E-mail | Web | 9. ledna 2018 v 12:53 | Reagovat

Chápem, že je to nezvyk a nepríjemné, ale verím tomu, že sa to časom zmení k lepšiemu. :) Spočiatku je to celé nezvyk a sú z toho zmiešané pocity a podobne, ale ono to prejde. :) Viem, o čom hovorím. Nikde to nie je dokonalé, ale treba sa zamerať na tie pozitívne veci a tými sa zaoberať. :)

3 Cam Cam | E-mail | Web | 19. ledna 2018 v 12:25 | Reagovat

[1]: Já ale nechci dospět! :D A ano, Vánoce byly fajn :) Děkuju za dáreček. Naozaj. Už jen pár zkoušek, a pak se vrhnu na jeho nastavení :)

[2]: Díky za podporu. Zkusím to :)

4 ~Nana-chan ~Nana-chan | Web | 20. ledna 2018 v 15:10 | Reagovat

[3]: ok, veď pohoda, vždy tam bude pre teba :) ale neuveríš, že som sa pustila do opravu poviedok :D :D konečne už všetky sú gramaticky opravené a KONEČNE uložené vo worde :D tak keby sa stalo niečo s blogom, všetko mám uložené T_T ani nevieš, jak som rada, že som sa k tomu pustila a dúfam, že som potešila aj tích kritikov :D :D

5 naruto-vs-sasuke naruto-vs-sasuke | Web | 20. ledna 2018 v 15:43 | Reagovat

píšeš pútavo články a ako celkom obdiv sa dat na taky odbor na karlovku, ja som tam chcela ist na medicinu ale nevidim to nejako svetlo skor len take to "chcela by som" :D

6 Zoe Zoe | Web | 12. února 2018 v 0:53 | Reagovat

Wow, nečekala jsem že potkám podobného člověka :)
Sice nechodím na vysokou (tu jsem přerušila), ale v praze jsem žila 23 let :D takže chápu jak se cítíš i když ja na to byla zvyklá že.

Ted ale bydlím 250 km o své rodiny, nekde na vesnici a vůbec si nedokážu zvyknout.
Je to uplně jiný svět. Často si přijdu jako cizinec co sem neptaří :)

Držím palce, at si najdeš aspon jednu kamarádku či kamaráda, at to tam máš zábavnější :) a hlavně at to ve zdraví přežiješ :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DOKAŽME, ŽE FF PISÁLCI (na blogu i mimo něj) JEŠTĚ NEVYMŘELI!


Fancluby pro NH a SS-maniaky. PŘIHLÁSIT se může každý,
kdo má na blogu alespoň 3 jednorázovky/jednu sérii delší
jak 5 dílů. Splňuješ-li tato jednoduchá pravidla
a ještě tě nepřešla chuť,
přihlásit se můžeš ZDE:
Budu se na tebe těšit! :)