Září 2016

Rudá jako krev - 04

27. září 2016 v 19:43 | Camelia

"Hej!" uslyšela jsem a cukla sebou. Chvíli na mě doléhalo zmatení, ale pak, když mi všechno dopnulo, říkala jsem si, jestli by nebylo lepší předstírat amnézii. Venku ještě byla tma a moje tělo proti jakémukoliv pohybu dost silně protestovalo. Odhadem bylo kolem tří dvou hodin ráno, což vždy špatný čas pro probuzení. Ze zkušeností mě nejspíš do tří hodin začne bolet hlava, budu ospalá, na smrt unavená a protivná. Jenže on se netvářil, že by měl v plánu ustoupit. S vypětím všech sil jsem se posadila. Ramena jsem už skoro necítila a zdálo se, že on si toho byl vědom. Nejspíš mě ale chtěl potrestat za můj pokus o útěk, protože to nijak nezměnil.

Rudá jako krev - 03

17. září 2016 v 7:05 | Camelia


Stanuli jsme na kraji budovy. Nikdy jsem netušila, jak může být pět pater vysokých. Žena tam na nás již čekala a dosti netrpělivě poklepávala nohou. Zřejmě si vyčítala, že mě nezastřelila, když k tomu měla příležitost.
"Jestli nás budete zdržovat, necháme vás tu. Oba."

Rudá jako krev - 02

10. září 2016 v 7:00 | Camelia


Polilo mě horko a děs. Popaměti jsem se pokoušela neslyšně se schovat za skříň a k mé úlevě se mi to podařilo akorát včas, než se dveře otevřely.
Ztuhla jsem.
"Tak dělejte!" sykl jeden, načež jsem uslyšela ještě dvojici rychlých kroků. Jedny podstatně lehčí. To ukazovalo na dvě osoby. Když k tomu přičtu použité množné číslo, máme tři.

Rudá jako krev - 01

3. září 2016 v 14:56 | Camelia

Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá. To říkávala kdysi moje maminka s velkou oblibou, když jsem se zeptala, jak tak laskavá žena mohla najít smysl života po boku muže, jenž byl snad naprostým protipólem její vřelosti. Trvalo mi léta studií a uvažování, než mě napadlo, jak to zřejmě myslela.
"Mám prostě pocit, že se mi můj svět celý bortí."
DOKAŽME, ŽE FF PISÁLCI (na blogu i mimo něj) JEŠTĚ NEVYMŘELI!


Fancluby pro NH a SS-maniaky. PŘIHLÁSIT se může každý,
kdo má na blogu alespoň 3 jednorázovky/jednu sérii delší
jak 5 dílů. Splňuješ-li tato jednoduchá pravidla
a ještě tě nepřešla chuť,
přihlásit se můžeš ZDE:
Budu se na tebe těšit! :)