Camelia o... Co mě na Vás štve

7. září 2014 v 17:03 | Camelia |  Camelia o
Ano, lidi, čtete název článku dobře. Skutečně jsem ho pojmenovala "Co mě na vás štve". A víte proč? Protože jsem právě teď opravdu zklamaná.

Můj blog je zaměřen především na NaruHina, a proto chápu, že třeba se vám úplně nechce číst moje povídky na jiné světy, a až do nedávna to bylo vpořádku. Říkala jsem si, nemůžu jim to nařizovat. Znají mě prostě jako blog s NH. Tak nemáš tolik komentářů, no a co?
Ale faktem je, že mě opravdu rozčiluje tenhle přístup.
Myslela jsem si, že na můj blog chodíte rádi - ne kvůli ero povídkám jako je lhář, ne kvůli NaruHina. Myslela jsem si, že sem třeba chodíte kvůli mě - a když už ne kvůli mě, tak kvůli tomu, že Vás baví moje příběhy číst.
Ale očividně jsem se pletla.
Víte... není mi nic do toho, jestli čtete něco jiného, než FF. Já sama jsem takové období měla, ale... Opravdu mě rozčiluje, že jakoukoliv snahu, psát něco jiného, nebo se nějak jinak zlepšovat, okamžitě házíte do koše - nepíšete komentáře, děláte, jako bych nic neudělala. Prostě odmítáte to číst. A vůbec Vás ani nenapadne, že často mě to stojí mnohem více úsilí, než normální povídka.
Protože nemůžu celý život psát jen povídky, chápejte to. A vážně mě bolí, když vidím, že prostě nechcete vidět ani hodnotit moje zlepšení/zhoršení. Moji snahu se někam vypracovat, zkoušet nové styly a příběhy. Nepotřepuji čtenáře, kteří mi řeknou na všechno: "Je to krásný, skvělý a úžasný." Jasně, každý autor se pak cítí hezky, ale netrvá to dlouho. Já vím, že moje příběhy rozhodně nejsou krásné, skvělé a úžasné - kdyby byly, vykašala bych se na školu a psala knížky a byla známá jako JKR (víte, koho myslím, ne? :D). Zkrátka.. potřebuju vědět, jestli se zlepšuju, potřebuju vědět,co dělám špatně, nebo co byste VY udělali jinak. Kdybych chtěla mít komentáře typu: "Bylo to prostě perfektní." můžu si je psát sama. Mě ale opravdu záleží na vašem názoru a byla bych moc ráda, kdybyste mi upřímně říkali, co si myslíte. Jistě, že mě slova "dokonalý, perfektní a úžasný" potěší, ale zároveň si budu říkat, jestli to nepíšete jen proto, abyste dostali další díl.
Takže pokud byste na tom opravdu nic neměnili a vážně jste s povídkou spokojeni, pak to napiště, ale pokud tam bylo něco, co se Vám úplně nelíbilo, nemám jinou možnost, než vás stále dokolečka prosit, abyste mi to upřímně psali.
Ale pořád je lepší nějaký komentář, než žádný.
Pak se musím ptát: To to bylo vážně tak hrozné, že ani nedokáží napsat jedno slovo? - Mluvím přesně o povídce Already Over. Vím, že jste tu byli a VÍM, že jste si ji četli (alespoň někdo, ale určitě více, než 2 lidi, kteří komentovali a oběma dívkám posílám velké díky).

Takže závěr? Piště komentáře, ideálně upřímné s vašim názorem (co se vám líbilo, co naopak moc ne atd.).
Kdybych si o sobě myslela, že jsem úžasná, nechtěla bych po vás, abyste mi koemntáře psali, mohla bych si je psát sama.
Ale já je potřebuju, abych věděla, na jaké úrovni jsem - a to mi poskytujete vy. A nebojte se, nenaštvu se, pokud k povídkám napíšete vás upřímný názor :) Já nekoušu :D

Takže poslední otázka. Ta povídka - Already over - byla opravdu tak hrozná, že jste ji nechtěli ani komentovat, nebo jste ji nečetli, protože nebyla na NH?
Vážně si myslíte, že když mi k lhářovi dáta 26 komentářů, že je mi jedno, jestli budou i u jiných povídek? Protože jestli si myslíte, že mi postačí, když mi dáte komentáře k povídce, u které chcete další díl a ostatní mojí snahu budete ignorovat, že vám ten díl dám?

Přemýšlejte nad tím a piště komentáře, protože, ačkoliv vím, že je to pro vás zdrcující překvapivé zjištění, nejsem jasnovidka a neumím číst vaše myšlenky, ani pocity.

Tímto se s Vámi loučím, Camelia.
Dotazy směřujte na ask, skype - Camelia0192 nebo sem, pod článek.

Děkuju, že jste si ho přečetli!


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 eKitsune eKitsune | 7. září 2014 v 20:56 | Reagovat

Okej, chopím se role prvního komentáře (poud mne ovšem někdo nepředběhne při psaní :D).
Takže, ja bych začala? No, asi, že já sem chodím HLAVNĚ za tebou. Líbí se mi tvůj přístup, který jde hlavně vyčíst z tohoto článku. Ty sama nejsi ten typ, co jsi tady popsala (myslím tím ty komentáře týpu úžasné atd.). U hodně FF na jiných stránkách od různých pisálků jsem viděla tvé komentáře, které to dokazují. Vždy napíšeš něco, co se ti na tom nelíbilo, hlavně proto, že jsi v tomhle oboru zkušená a můžeš se považovat za jejich "Senpaie". Tím chci říct, že mnoho čtenářů (nikoho neurážím) je slohově nezpůsobilých, takže prostě něco přečtou, pointa se jim líbí, chybami se neostýchají a pochválí ti to.
Kam bych se zařadila já? Hm, všechny komentáře bych rozdělila do dvou skupin: aktivní a pasivní. Aktivní znamená, že nenapíší jen tuctové: "Úžasná povídka, už se těším na další díl :)". Fuu, upřímně, lhala bych, kdybych napsala, že do takové skupiny nepatřím. ALE! Myslím, že tady můžu vytáhnout to, jak jsem ti jednou opravila název u jednoho dílu Lháře, kde to ostatní si myslím přehlédli a co nejrychleji šli číst. Tak samo jsem se zeptala, jak je to s Narutem a jeho fousky na obličeji (pořád nevím, jak tomu mám říkat :D). Prostě se celkem zaměřuji na detaily. Takže tak. (A ještě jednou ti chci poděkovat za úžasnou odpověď přímo v dalším díle, taky mě pobavilo jak Hin našla ten make-up :D No, ale teď jsme někde jinde, že...)
Ohledně předposledního článku, té povídky. Já ji nečetla, pardon, ale jen jsem si ji tak rychle prolétla. Musím se ospravedlnit tím, že mě Songfiction moc neberou. Nikdy jsem nepobrala tu pointu (omlouvám se všem, které tímto pohorším :D).
Sama jsem párkrát blog měla a vím, jak je tohle pro blogera důležité, takže se budu snažit zlepšit se a stát se vzorným komentátorem :).
Obdivuji tě, pokud jsi to dočetla až sem a za případné chyby se omlouvám.
S láskou, Tvá věrná *odkašlává si* (budu se o to snažit) čtenářka eKitsune =^.^=

2 Sumiko Sumiko | 7. září 2014 v 21:20 | Reagovat

Není zač Cam. :3
Můžu taky říct, že  tady ráda chodím nejen kvůli tvým povídkám, ale ráda tu chodím PRÁVĚ za TEBOU. Tvoje SongFiction mě zaujala, protože právě takové povídky moc nečtu, ale sama nevím proč, prostě se mi líbila. :3
Co se týče komentářů, jak už napsala eKitsune, ze začátku jsem byla ten typ, kde jsem psala jenom ve stylu "dokonalé, sugoi, úžasné...", ale snažím se psát už to co si o té povídce myslím, pravda, moc mi to ještě nejde, ale vynasnažím se to napravit. Je to hlavně díky tobě. Taktéž se budu snažit být lepším komentátorem. :3
Tvá věrná, trošku švihnutá čtenářka Sumiko :*

3 Emi Emi | 8. září 2014 v 21:01 | Reagovat

No takže jak začít ... Já osobně jsem na tento blog a i vlastně na tebe narazila díky povídkám NH, ale vůbec mi nevadí jiné povídky než NH. K Already Over jsem se nevyjadřovala protože jsem jsi to přečetla až včera společně s Camelia o... Co mě na Vás štve. A stejně jsem to jen tak rychle přečetla. Né že bych to nechtěla nějak číst, ale i kdyby to byl další Lair tak bych si to v rychlosti prolítla, nemám zrovna moc času a k tomu jsem teď začala chodit do prváku a k tomu jsem na intru takže se u těhle věcí moc nezdržuji. No a o tom vyjadřovaní v komentářích... no jak to jen říct mě se tvoje tvorba opravdu děsně líbí a kolikrát ani nemám co vytknou, no ale od teď když tam tedy něco bude (o tom, ale docela pochybuji) tak ti to zkusím nějak napsat ;)

4 Matsumoto Matsumoto | 8. září 2014 v 21:24 | Reagovat

Tak kde začít Cam.....
Abych byla upřímná(a to nejspíš mluvím za všechny) všichni sem chodí kvůli povídkám, protože osobně tě na tomhle blogu zná asi 2% lidí, chápu, že si stěžuješ, že nikdo nekomentuje tvé zlepšení nebo chyby, to asi proto, že čtenáři jsou s tvým psaním spokojený a podle nich není žádné ,extra zlepšení potřeba.

5 eKitsune eKitsune | 8. září 2014 v 23:28 | Reagovat

[4]: S tím si dovolím nesouhlasit, poněvadž já, ikdyž Cam-san osobně neznám, sem chodím právě za ní. Taky mě zajímají její názory atd. Sice mám vážné podezření na Sumiko-chan, že se s ní zná, a i kdyby ne, tak jak sama napsala, taky tady nechodí jen na povídky.
Tím ovšem nechci říct, že je špatné se s Cam-san znát, ba právě naopak! Byla by to pocta a pokud ji opravdu Sumi-chan (pokud to čteš, doufám, že ti nevadí to oslovení, mi se hrozně líbí :3 :D) zná, tak jim to přeji! :D

6 Sumiko Sumiko | 9. září 2014 v 14:05 | Reagovat

[5]: Eto.. :D Cam-chan osobně neznám, ale píšu si sní, je to strašně milá osoba a na svůj věk má i dost rozumu. :) Musím ale uznat, že mít možnost jí poznat osobně, tak bych neváhala. :3 Co se týče oslovení, opravdu mi to nevadí, budu jedině ráda když mi tak budeš říkat Kit-san. :)

7 eKitsune eKitsune | 9. září 2014 v 14:48 | Reagovat

[6]: To jsem ráda :D :)

8 Matsumoto Matsumoto | 9. září 2014 v 17:48 | Reagovat

[5]:Já neříkám, že je špatné se s Cam znát, jen říkám, že lidí co si s ní nepíšou tak sem chodí kvůli povídkám, a pokud lidé znají Camin blog z Konohy, tak sem nejspíš budou chodit právě kvůli NH.

9 eKitsune eKitsune | 9. září 2014 v 18:22 | Reagovat

[8]: Špatně jsi to pochopila. Já taky nic takového neříkám, ale vyvracuji tvé tvrzení v komentáři č. 4, jelikož si myslím, že jsi předchozí komentáře nečetla (jinak bys to podle všeho pochopila), tak já ani Sumi-chan, jak už jsme se dozvěděli, Cam-san osobně neznáme a přesto sem chodíme PRÁVĚ za ní.
Doufám, že už si rozumíme :)
PS: Gomen za spamy :D

10 eKitsune eKitsune | 9. září 2014 v 18:26 | Reagovat

[8]: Sakra, ještě jednou gomenne za spamy xD
Jak jsi napsala, Sumi-chan si s ní sice píše, ale já ne, znám ji jen přes tento blog, ale i tak sem chodím za ní. Už budu číst pozorněji :D

11 E. Haruko (Helenká:3) E. Haruko (Helenká:3) | 9. září 2014 v 18:59 | Reagovat

Kde jen začít?
Moc ráda čtu tvého povídky, a na tvůj blog chodím rozhodně kvůli tobě samotné. Zajímá mě, co máš třeba ráda... Někdy zkouknu tvůj oblíbený film, který jsem ještě neviděla a jiné podobné věci. Nejen to. Moc si vážím všech tvých příspěvků a to jak se dokážeš upřímně vyjádřit. Tvé články Camelia o... jsou moc fajn. Ještě pár měsíců zpět jsem na tvůj blog chodila každý den, ale povinností mi přibývá. Bohužel. Ale i tak tu chodím často, jen prostě někdy mi vypadne napsat komentář nebo tu jdu na rychlo, takže se opravdu omlouvám, Cam, pokud někde chybí můj komentář, ale já to tedy zaručeně četla:-) Takže tak:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DOKAŽME, ŽE FF PISÁLCI (na blogu i mimo něj) JEŠTĚ NEVYMŘELI!


Fancluby pro NH a SS-maniaky. PŘIHLÁSIT se může každý,
kdo má na blogu alespoň 3 jednorázovky/jednu sérii delší
jak 5 dílů. Splňuješ-li tato jednoduchá pravidla
a ještě tě nepřešla chuť,
přihlásit se můžeš ZDE:
Budu se na tebe těšit! :)