Liar II. 10/?

7. července 2014 v 21:15 | Camelia

Dělalo mu velký problém se nesmát, když viděl její šokovaný výraz a v očích hrůzu. A musel sám sebe pochválit. Věděl, že její děs nepramenil ani tak ze strachu, že by jí mohl něco udělat, že by jí mohl fyzicky ublížit, jako spíše ze strachu, že by nemusela být tak silná, aby vydržela být tou správnou čistou, milující a věrnou přítelkyní.
Nemělo by ho to tak těšit, ale nedokázal si pomoct.


Ten pocit, když ji přistihl, jak si ho prohlíží, ho málem opravdu donutil se zasmát.
Zdá se, že i když má Gaaru, stále jí to nestačí, pomyslel si. To já vím, jak na ni, aby se pode mnou zmítala vášní.
Ten obraz, ta vzpomínka však stále byla příliš silná. Musel se ovládat, aby nic nebylo poznat. Hlava mu nebrala, jak je možné, že jeho tělo na ni reaguje tak silně, ale nebyl vědec, aby hledal podstatu. Důležité bylo, že věděl, že to je vzájemné. A jestli bude muset trochu lhát, podvádět a svádět, aby si to uvědomila, pak s tím neměl problém. Věřil, že ona je ta pravá pro něj a on ten pravý pro ni. Mohlo by se to zdát jako přehnané tvrzení, téměř hraničící s arogancí, jenže on se odmítal vzdát bez boje.
Jeho plán byl prostý. Pokud se do něj znovu zamiluje, i když vypadá úplně jinak, pak jeho vzhled nemá co dělat s jejími city. Prostě ho miluje. A jestli ne a i po té, co jí řekne, jestli jí to vůbec řekne, kdo je, bude stále chtít, aby odešel, pak přísahá, že nebude váhat a poslechne ji. Až si skutečně ověří, že k němu nechová ani ten nejmenší ždibec lásky, navždy jí zmizí ze života, přesně, jak si to přála.
Musel uznat, že to byl to vskutku geniální nápad, který mu Mishiru vnuknul. Matsuri sice chvíli váhala, ale ne na dlouho. Bylo docela snadné ji přesvědčit, když měl připravené dobré argumenty.
Na místo setkání přišel s předstihem, ale ani Matsuri nebyla pozadu. Doběhla poměrně zadýchaná a Naruto nepochyboval o důvodu. Dal by ruku do ohně za to, že jeho malá paličatá Hinata je chtěla sledovat. Znal ji příliš dobře. A taky věděl, že by pak měla hrozné výčitky svědomí. Byl však v klidu, protože si byl jist, že Matsuri byla příliš opatrná, než aby se nechala sledovat. Na to mu až příliš moc nedůvěřovala.
Čekal na ni na přesně stanoveném místě. Pod malým výklenkem v domě s červenými čarami na omítce. Už zdálky si všiml, jak ho její temně hnědé oči podezřívavě pozorují, jako by říkaly: Zkus si něco a zabiju tě, ani nemrkneš. Šel z ní strach a rozhodnost.
Naštěstí, Naruto se nikdy výzev nebál.
"Dobré do poledne přeji," začal rozhovor, když přišla na doslech. Odmítala se však přiblížit blíž a udržovala si uctivou vzdálenost, která by také mohla být označena jako neosobní. Naruto ji však pojmenoval jako vzdálenost dost-velká-na-to-utéct-i-útočit.
"Takže? Doufám, že to bude stát za to, když už jsem sem kvůli tomu musela." Odpověděla ledově chladně a stále ho hypnotizovala pohledem.
"V to věřím." Odpověděl nonšalantně. Matsuri však očividně začala být netrpělivá a měla jeho slovních hříček tak akorát. Zřejmě ni zrovna potěšilo, že musela cestou myslet na její schůzku, aby ji nespadl turban z hlavy a ještě se snažit setřást mladou, tvrdohlavou a hbitou dědičku Hyuuga.
"Tak vysvětlíte mi, co jste sakra dělal v té knihovně?"
Naruto se rozhodl nekomentovat její slovník a raději přešel k věci.
"Matsuri, jmenujete se tak, že?" Přikývla. "Budu k vám naprosto upřímný, pokud slíbíte, že to neprozradíte, ani v případě, pokud se nebudete chtít účastnit mojí akce."
Hodila po něm varovný pohled, ale opět souhlasila. "Dobrá, slibuji."
"Musím začít tím, že se představím. Jsem Uzumaki Naruto a jsem tu ve zkratce proto, abych získal Hyuuga Hinatu zpátky." Matsuri užuž otevírala ústa, aby něco řekla - nejspíš chtěla vyjádřit šok, že Gaarův nejlepší přítel mu chce přebrat holku, ale nenechal ji. "A vzhledem k tomu, že je mi jasné, jaké city vy chováte ke Gaarovi, mám pro vás nabídku."
"Poslouchám."
"Pomůžete mi je dva rozdělit a já si odvedu Hinatu s sebou a vám zůstane Gaara. A i kdyby se do vás hned nezamiloval, pokud tu Hinata nebude, pořád budete mít větší šanci, než teď. Takže co vy na to?"
Chvíli bylo ticho. Matsuri očividně o jeho nabídce uvažovala. Naruto tušil, že bude souhlasit, ale to neznamenalo, že se nebál. Potřeboval ji na jeho straně. Potřeboval, aby do toho šla s ním.
No tak, řekni ano!
"Dobře," souhlasila. "Jdu do toho s vámi."
"Takže partneři?"
Odpovědí mu bylo jen její potřesení rukou. A tak se stalo, že se ocitl tady, v knihovně, jako uklízeč, zatímco Matsuri se opět vrátila do Gaarovy kanceláře.
Hrozně moc chtěl za Hinatou opět jít. Téměř okamžitě, co od ní odešel a nechal jí vydýchat ten šok, že tu s ní bude pracovat, zatoužil se otočit a vrátit se k ní, ale věděl, že by ho to prozradilo. Nesmí nic uspěchat, protože má pouze jeden pokus.
Když mu končila směna, což shodou "okolností" bylo ve stejnou dobu, jako Hinatina, zavezl vozík zpět do kramlíku a "náhodou" mu to vyšlo tak, aby potkal Hinatu ve dveřích.
"Kam máte namířeno?" Byl nezvyk jí vykat a doufal, že brzy mu nabídne tykání, aby se nemusel tolik hlídat.
"Ani nikam." Očividně chtěla ještě pokračovat, ale nedal jí šanci.
"Mám reservaci s kamarády v jedný restauraci, ale nepřijdou. Je mi líto ji rušit. Nepůjdete?"
Viděl a ní, že nějaká její část přímo křičí ano a přál si, aby přesně tuhle část Hinata poslechla. V jejím pohledu viděl nadšení z té možnosti. Neuvěřitelnou chuť sáhnout po zakázaném zlatém jablku. Olízla si horní ret špičkou jazyka. Chtěl, aby všechno šlo lehce a hladce, ale to by to nebyla Hinata.
"Ne, děkuju, můj přítel na mě čeká doma," odpověděla. Smutný pohled nemusel ani příliš hrát. "Ale snad někdy jindy, hm?" nabídla se s úsměvem.
Litovala ho.
Přikývnul a zamával jí na rozloučenou. Za normálních okolností nesnášel, když někdo něco dělal jen z lítosti.
Ale možná, že tentokrát udělá výjimku.

-No, nejsem s počtem komentářů úplně spokojená, ale nevadí :) Jsou prázdniny, ne? ^^ Doufám, že se líbíl, další čekejte zítra (ano, už jsem zpátky ^^)-

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sumiko Sumiko | 7. července 2014 v 23:13 | Reagovat

Zítra? Vážně? :3 Jsem totálně ráda, za tenhle dílek. A za ten další, který bude tak brzo. :3 Dílek byl famózní jako vždy, už se nemůžu dočkat dalšího. :3

2 eKitsune eKitsune | 8. července 2014 v 1:18 | Reagovat

Ano, dílek skvělý jako ostatní, díky cam :3 fuu, tohle je můj první koment na téhle stránce, tak doufám, že mě přijmeš do svých čtenářek s úctou :'3 :D blog jsem našla nedávno a už jsem chtěla napsat několik pochval, ale vždycky byly povídky staré několik let, nebo klidně měsíců, ale bylo to prostě divné :D huu, konečně mám možnost ti složit poklonu, krásně píšeš, opravdu :) těším se na další díl =^.^=

3 Amnezie Amnezie | 8. července 2014 v 10:48 | Reagovat

Jako vždy je to famozní :3 ale co já se přiznám CHCI, UŽ 18+!! XD PROSÍÍM XD

4 Cam Cam | 8. července 2014 v 11:23 | Reagovat

[1]: Snad. Včera jsem napsala asi 4 díly a neuložila to (resp. omylem klikla na Neukládat) a všechno vháji. Tak snad si vzpomenu, jak jsem to psala. Ach jo!!! Taková ztráta času!! :'(

[2]: Děkuju :) Ráda tě přijmu s úctou ^^ Jsem moc ráda, že se líbí. A i komentáře ke strarým povídkám potěší ;)

[3]: No, už jsem u něj skoro byla, kdybych si to byla bývala uložila. Ale neboj, čekání se vyplatí ;)

5 matsumoto matsumoto | 9. července 2014 v 16:07 | Reagovat

Povedený ;)

6 narutokunhinatasan narutokunhinatasan | 11. července 2014 v 15:05 | Reagovat

Povedený :)

7 Ratatouille Ratatouille | 16. července 2014 v 13:22 | Reagovat

Ako vždy úžasne :) práve som prišla s dovolenky a takýto darček je najlepši :)

8 E.Haruko (Helenká:3) E.Haruko (Helenká:3) | 25. července 2014 v 18:53 | Reagovat

Jako vždy.... Boží:33
No, ale už to chce nějaké vzrůšo!:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DOKAŽME, ŽE FF PISÁLCI (na blogu i mimo něj) JEŠTĚ NEVYMŘELI!


Fancluby pro NH a SS-maniaky. PŘIHLÁSIT se může každý,
kdo má na blogu alespoň 3 jednorázovky/jednu sérii delší
jak 5 dílů. Splňuješ-li tato jednoduchá pravidla
a ještě tě nepřešla chuť,
přihlásit se můžeš ZDE:
Budu se na tebe těšit! :)