Liar II. 6/?

30. května 2014 v 23:29 | Camelia

Potřeboval ji vidět. Byl to týden od té doby, co se ji náhodou sledoval. Neměl problémy s tím k ní trefit. Neměl problémy najít ten dům. Cesta k němu byla jedna z mála, jaké si zapamatoval.
Čekal na ni dlouho, ale nevyšla ven. Snažil se zabránit tomu, aby ho to mrzelo. Moc se mu to nedařilo. Celé jeho nitro plálo touhou, potřebou. Nikdy si nemyslel, že by něco takového mohl cítit. Nikdy ho nenapadlo, že tohle je láska.
Je to láska?


Musel se k té otázce znovu vracet. Nebylo to ani zdaleka podobné tomu, co cítil kdysi k Sakuře a o čem si kdysi také myslel, že to je láska.
Co to vlastně znamená?
Neměl ponětí.
Rozhodl se ale nepřemýšlet o tom, ze strachu, aby nezjistil, že celé tohle divadlo je na nic.
Uslyšel odkašlání a ztuhl, když si uvědomil upřený pohled v zádech, který na něj dotyčný už nějakou dobu upíral bez jediného zamrkání.
Pomalu se otočil a spatřil mladého kluka z krčmy.
"Mishiru?" oslovil ho. Chlapec k němu zvedl pohled, ale velice rychle stydlivě uhnul očima. Naruto se musel pousmát, když mu to připomnělo jednu osobu, kterou moc dobře znal.
"Dobrý den," odvětil tiše a studoval střídavě ulici a své boty. Nemusel být věděc, aby poznal, že něco není v pořádku.
"Co tak zkroušeně?" snažil se opět navázat kontakt Naruto a musel si v duchu připomenout, že teď není ninja, ale obyčejný mladý dělník, který shání práci.
"Tady bydlí, že?" odpověděl mu otázkou ve snaze změnit téma. Naruto to pochopil a dál se nevyptával.
"Ano, tady bydlí Kazekage," řekl a v duchu si vynadal, že ho málem oslovil jménem. Gaara od teď nebyl nikdo jiný, než Kage - a tak to musí zůstat, než přijde ten správný čas. Než získá Hyuuga Hinatu.
Mishiru se lehce ošil, ale nakonec to stejně řekl. "A taky ta Hyuuga."
"Správně," odpověděl Naruto automaticky, i když myšlenkami byl u toho, jak úžasně hebká byla její pokožka.
Mishiru mlčel. Ten muž, kterého potkal, ho upřímně fascinoval. Byl tak odlišný od všech, které znal. Jako by vůbec do Suny nepatřil. Všímal si, že když byl s ním, nedělalo mu takový problém mluvit. Nezakoktával se, neměl strach, že ho odsoudí, jako by to udělali ostatní, ale přesto něco v něm si stále myslelo, že všechno, co řekne, smete ze stolu jako jeho otec a všichni z jeho okolí.
Tolik potřeboval si s někým popovídat. Ten muž, jehož jméno doteď neznal, vypadal přesto velice důvěryhodně.
Zvedl k němu opět pohled. Zrzek měl ve tváři zvláštní výraz a zamyšleně pozoroval úzká okna budovy. Mishiru nechtěl být podezřívavý, ale jako nejmladší mezi řemeslníky se musel naučit poznat, co si lidi myslí. A cizinec vypadal, jako by pro něj Hyuuga Hinata byla mnohem důležitější, než jen jako dívka, kterou náhodně potkal nebo jako dívka, kterou by chtěl poznat. Ve skutečnosti to spíš vypadalo, jako by ji už znal. A byl do ní zamilovaný.
"Pojďme se projít," navrhl a Mishiru souhlasil.
Vydali se směrem k trhu. Mishiru ty ulice znal velice dobře, ale nechtěl nic říct, aby ho nevyrušil z přemýšlení.
Naruto poznal, že Mishiru tuší, že něco není v pořádku. Na rozdíl od něj byla Hinata vždy ta všímavější. Celkově si začínal myslet, že všímavost je nějaký skrytý talent lidí, kteří se moc neprojevují, a z nějakého důvodu nemohl tomuhle klukovi lhát.
"Nejsem dělník," začal náhle a nechápal, že to skutečně řekl nahlas. Něco ho však nutilo pokračovat. " Jmenuju se Uzumaki Naruto, jsem ninja Listové a Hyuuga Hinata byla moje holka… tedy, mohla být, kdybych si to nepokazil. A teď jsem tu, abych ji získal zpátky." Odmlčel se. "Nevím, proč ti to říkám. Nechtěl jsem to nikomu říct, ale jsi jí tak podobný a já jí tolikrát lhal, že možná… Prostě si připadám jako bych ji zrazoval, když ti lžu."
Ztichl a Mishiru poznal, že čeká, že se otočí a rozzlobeně odejde. On však cítil jen obdiv. Jak mohl úplně cizímu klukovi říct něco takového? Jak se vůbec dokázal přiznat ke lži? Nebál se, že odejde? Že ho opustí se zhnusením? Že ho napráská?
Buď byl šílený, nebo odvážný. Nebo spíš vsadil všechno na správnou kartu.
Neobdivoval lháře, ale obdivoval lidi, kteří pro své štěstí dokázali něco udělat. Dokázali bojovat o svou lásku. A on chtěl být nápomocný. Vždycky si myslel, že být potřebný je skvělý pocit a teď nehodlal přijít o svou šanci si to vyzkoušet.
"Co mám udělat?" Zeptal se.
Naruto ho počastoval překvapeným pohledem. Pak se pousmál.
"Potřebuju se nějak dostat do její blízkosti, ale nemám tušení jak."
"Slyšel jsem," začal nejistě, ale jeho hlas postupně sílil, "že začala pracovat v knihovně."
Naruto nadzdvihl obočí. "Odkud to máš?"
"Říkali to naši kluci, kteří pomáhají opravovat fasádu. Prý je tam nová, celodenně. A jen kvůli ní se zvýšil mužský počet účastníků o jednu polovinu. Je prostě kus." Červeň mu zalila tváře, když si uvědomil, co řekl, a pohledem ucuknul pryč. Tohle neměl v úmyslu vyslovit nahlas. Teď ho určitě začne nenávidět a už s ním nikdy nepromluví. Proč vždycky udělal nějakou chybu?
Smích jím projel jako blesk.
"Lépe bych to neřekl," ušklíbl se zrzek. "Kudy ke knihovně?"
Mishiru zamrkal a pak nejistě ukázal směrem k velké budově v pozadí. Vážně se smál? Potřásl hlavou a následoval Naruta, který už vyrazil.
"Co se chystáš udělat pak?" zeptal se, a ani se neuvědomil, že automaticky přešel na tykání.
"Pak?" Zopakoval po něm a zamyslel se. "Pak zjistím, jestli ke mně stále něco cítí. A pokud ano, udělám všechno pro to, aby si to uvědomila."
"Aha." Pokýval hlavou na srozuměnou a sotva dorazili k budově, zastavili.
"Tudy je hlavní vhod," ukázal na pískovcovou bránu, "ale jestli chceš být méně pozorován, boční vchod najdeš za kamenem v levé uličce. Právě teď by tam nejspíš měla být."
"Díky," pokýval Naruto na znamení. Michira pálila na jazyku otázka, jestli nemá raději jít s ním, ale zarazil se včas. Nechtěl, aby si myslel, že mu chce lést do zelí a především nechtěl přijít o jediného člověka, který se mu mohl stát přítelem.
"Já zatím počkám tady," pousmál se. "A když tak si zajdu na trh koupit něco dobrého. Navíc tuším, že dneska má být představení. Možná na něj zajdu."
Uzumaki si projel rukama vlasy pod přikrývkou hlavy, která ho chránila před silným slunečním světlem. Tohle gesto mu zůstalo a nedokázal ho ani za boha odbourat. Jen doufal, že si toho nevšimne. Budu se muset víc hlídat, pomyslel si a nervózně si promnul ruce.
"Dobře," hlesl, aby dal na srozuměnou, že souhlasí. "Uvidím, jak se věci vyvinou, a kdyžtak ti dám vědět."
Mishiru přikývl a Naruto se zanořil do ulice plné stínů.
Netrvalo to dlouho a našel postranní vchod, o kterém byla řeč. Až do okamžiku, než vstoupil, si nedokázal představit, co ho čeká uvnitř, ale obrovská místnost zdaleka překonala jeho představy. Ohromné police se táhly i deset metrů do výšky a jejich řady vytvářeli spletitou síť, která brala dech.
"Promiňte," uslyšel známý hlas a překotně si zakryl tvář volným šálem, který by mi za normálních okolností splýval podél jeho hlavy až do půlky hrudi.
"Ano?" zeptal se a otočil se, a i když věděl, jak Hinata vypadá, její krása mu náhle vyrazila dech.
Žhnoucí slunce jí zbarvilo tváře a pleť do světlého odstínu bronzové a Naruto musel neochotně přiznat, že i bez něj a Konohy vypadá dobře. Vlastně ještě lépe. Tmavé dlouhé vlasy měla sepnuté sponou, aby jí nepřekážely při práci a před sebou tlačila vozík až po okraj naplněný knihami.
"Ah, promiňte," rychle se omluvil, když si uvědomil, že čeká, až ustoupí, aby mohla projet. Nechtělo se mu ji pouštět. Přál si na ni dívat do skonání světa, ale začala si ho prohlížet a to byla ta věc, která ho vytrhla z okouzlení.
"V pořádku," pousmála se tím úžasným sladkým úsměvem a se značným úsilím dala vozík do pohybu. Naruto čekal, až kolem něj projede, a lehký vánek, který se sem náhle dostal skrz dveře otevřené dalším návštěvníkem, k němu donesl její charakteristickou vůni - stále stejnou, jakou si pamatoval.
"Nechcete s tím pomoct?" nabídl se dříve, než stačil svoji nevymáchanou pusu zavřít. Okamžitě si za to vynadal. Copak si neříkal, že bude opatrnější?
Zadoufal, že odmítne.
"Jestli by vám to nevadilo, byla bych ráda," přijala a teď už bylo pozdě plakat nad rozlitým mlékem. Nadechl se, aby si dodal odvahy a v duchu si připomněl, že je jen náhodný návštěvník. Přetsi neodolal a lehce se svojí rukou dotkl té její, když od ní přebíral vozík.
"Kam?" zeptal se, stále si trochu méně obratně přidržující šátek.
"Ach, jistě," zazátkovala na chvíli. Znervózněl, když zachytil pohled, jakým si ho prohlížela, ale nedal to na sobě znát, zatímco její tváře se zbarvily do růžova. "Tudy."
Následoval její vedení až do posledních řad, kde byly ty nejméně častěji půjčované knihy a světlo jsem tolik nedosáhlo.
"Děkuji, tady to stačí," zastavila ho. Naruto poslušně položil vozík na zem.
"Nemáte zač." Odpověděl. Hlavou mu hrála myšlenka, že by se měl rychle odebrat kamsi na jiná místa, že by odsud měl co nejrychleji zmizet, ale nebyl schopný se od ní hnout.
"Potřebujete ještě něco?" zeptala se, když si všimla, že stále stojí a pozoruje, jak skládá knihy do polic.
"Ne," rychle ze sebe vyrazil. "Tedy vlastně ano." Musel se prostě zeptat. Představa, že by teď odešel, ho mučila a potřeboval záminku, aby se sem mohl vrátit. A co je lepšího, než si půjčit knihu? "Nemáte tady nějaké hezké knihy?"
Rozesmála se. "Tohle je knihovna. Ta je plná hezkých knížek."
Naruto si v duchu poblahopřál za nejtrapnější hlášku, jaká ho mohla napadnout. "Rád bych si půjčil třeba tuhle."
"Ztracená láska?" Nadzdvihla obočí. "Netipovala bych vás na takový typ muže."
"Jen si chci rozšířit obzory," pokrčil rameny a pousmál se. I když mohla vidět jen jeho oči, věděl, že poznala, že se usmívá.
"Jak myslíte," řekla smířlivě také s mírným úsměvem a podala mu knížku. "Jděte prosím zpět k východu a tam ji předejte na pult."
"Děkuji," poděkoval a vydal se směrem, odkud přišel. Když ho však zarazila, srdce mu nadšením poskočilo.
"Počkejte!" Otočil se, přesně v momentu, kdy k němu došla. Stát tak blízko vedle ní a nemoci se jí dotknout pro něj bylo utrpení. Sevřel knihu ve svém náručí pevněji a pokusil se si neúspěšně vsugerovat, že je to ona. "Neznám vás odněkud?"
Úsměv na rtech mu zmrzl. Copak jsi zapomněl, jak moc je všímavá?! Proletělo mu okamžitě hlavou. Zaklel. Už zase jí bude muset lhát. Nenechal však pocity viny, aby zaplnili jeho oči a razantně jí pohled opětoval, ignorující mráz, který mu okamžitě přejel po zádech a zrychlující se dech. "Ne, slečno, to jste se musela splést."
A s tím se rychle otočil a ani se neohlédl.

-Pampadadám! Fanfáry prosím! Uf, tenhle díl byl makačka, i když ke konci mě docela bavil. Doufám, že není ta část s Mishirem příliš uspěchaná :? Kdyžtak mi dejte vědět! Musím se celý tenhle týden učit - píšeme spoustu testů, které si nesmím dovolit zkazit. Váhala jsem, jestli ho psát, protože tím pádem mám celý den v trpau (a vážně se musím učit), ale pak jsem si řekla, že vás za těch 32 KOMENTÁŘŮ nemůžu nechat čekat až do přístího týdne, takže tu máte další díl. A ano, blížíme se k... "zápletce", nebo jak bych to měla nazvat (If u know, what I mean... xD )Takže se mějte krásně, prosím si KOMENTÁŘE!! a držte mi palce na testy a jejch opravu (jen tak pro zajímavost, kdo z vás chce psát test z celého roku z M místo mě? :D Klidně se hlaste! xD)-

 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 shizuko-chan shizuko-chan | E-mail | 31. května 2014 v 1:30 | Reagovat

Ha jsem aspoň jednou první ! :33 teda doufám :D už se těším na další díl vypadá to že bude asi velká zápletka :33 tenhle díl byl vážně skvělý nemohu se dočkat na další :33

2 Sumiko Sumiko | 31. května 2014 v 10:48 | Reagovat

Tak to bylo něco! :D :3 těším se na další. :3

3 Amnezie Amnezie | 31. května 2014 v 12:24 | Reagovat

Já chci být taky někdy první :D že já se podívám vždy tak pozdě :D :/ Jinak úžo, žůžo díl :3 :D

4 MIa MIa | 31. května 2014 v 12:25 | Reagovat

Kawai! :)

5 Tenten Tenten | 31. května 2014 v 12:26 | Reagovat

Já tu povídku miluju :3

6 Ratatouille Ratatouille | 31. května 2014 v 18:46 | Reagovat

Kawaiiiii :) Tvoje písanie je užasne :) rovnako ako táto poviedka :) som zvedavá čo sa tsane zabudúce :D

7 matsumoto matsumoto | 31. května 2014 v 20:44 | Reagovat

Krásný <3

8 narutokunhinatasa narutokunhinatasa | 31. května 2014 v 20:57 | Reagovat

kawai

9 tyna tyna | 31. května 2014 v 21:29 | Reagovat

moc hezký dílek!!!! :D těšim se na další!!!!! :)

10 noname noname | 31. května 2014 v 22:54 | Reagovat

Vážně moc hezké :))

11 nanami-onee-chan nanami-onee-chan | 1. června 2014 v 12:42 | Reagovat

Moc hezký, děkuju za další díl :)

12 nana-onee-san nana-onee-san | 1. června 2014 v 12:43 | Reagovat

Díky

13 Toshiro-chan Toshiro-chan | 1. června 2014 v 14:39 | Reagovat

Moc hezky napsaný, Hina-chan ero knihovnice xD

14 Satuka Satuka | 1. června 2014 v 15:18 | Reagovat

Skvělý díl! A s tou školou to mám to samé, spousta práce a žádný čas. Čtení povídek je jeden z mých dopingů jak to zvládnout =D =D

15 Lee Lee | 1. června 2014 v 16:07 | Reagovat

Parádní díl :) a ohledně školy tě chápu, nejsi sama kdo píše písemky pomalu z celého roku.

16 Hinata Hinata | 1. června 2014 v 18:03 | Reagovat

krásně napsané, držím palce na písemky

17 Hanatka-chan Hanatka-chan | 1. června 2014 v 19:57 | Reagovat

Kawai <3

18 Naruto+hinata=<3 Naruto+hinata=<3 | 2. června 2014 v 15:47 | Reagovat

Moc krásné ;) <3;)

19 miamoravia miamoravia | 2. června 2014 v 16:19 | Reagovat

Jako obvykle to máš úžasný

20 milka milka | 2. června 2014 v 18:53 | Reagovat

Hezký a držím palce s testama :)

21 Pisces Pisces | 2. června 2014 v 21:34 | Reagovat

Jsem moc ráda, že sis ve svém volném čase našla čas na psaní tohodle dílu <3

22 anti Narusaku anti Narusaku | 3. června 2014 v 16:50 | Reagovat

Kawai

23 Nikola Paříková Nikola Paříková | 3. června 2014 v 19:19 | Reagovat

Máš to moc krásné <3

24 Naruto+Hinata=love <3 Naruto+Hinata=love <3 | 3. června 2014 v 20:37 | Reagovat

Krásný, moc se těším na další díl ;)

25 Haineko Haineko | 4. června 2014 v 15:24 | Reagovat

Moc se ti to povedlo <3

26 naruhinafanfiction naruhinafanfiction | 4. června 2014 v 17:54 | Reagovat

Těším se na další

27 spidervepr123 spidervepr123 | 4. června 2014 v 19:51 | Reagovat

Tohle je přímo mega kawai xD

28 Proč ne? Proč ne? | 4. června 2014 v 22:44 | Reagovat

Máš to moc krásný, těším se na +18 scény xD

29 Ariel Ariel | 5. června 2014 v 16:42 | Reagovat

Moc krásný <3

30 momo momo | 5. června 2014 v 16:54 | Reagovat

Konečně jsem se dokopala ke komentáři :D úžasný díl jako vždy :) Máš vážně talent, už se těším na 18+ XD

31 Hanatka-chan Hanatka-chan | 6. června 2014 v 22:11 | Reagovat

Mega super kawai a já nevím co ještě xD

32 maya maya | 8. června 2014 v 10:45 | Reagovat

úžasný díl!Jen piš dál nemůžu se dočkat na pokračování :D

33 Naruhina lover......<3 Naruhina lover......<3 | 8. června 2014 v 12:36 | Reagovat

Já se tak těším na další <3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DOKAŽME, ŽE FF PISÁLCI (na blogu i mimo něj) JEŠTĚ NEVYMŘELI!


Fancluby pro NH a SS-maniaky. PŘIHLÁSIT se může každý,
kdo má na blogu alespoň 3 jednorázovky/jednu sérii delší
jak 5 dílů. Splňuješ-li tato jednoduchá pravidla
a ještě tě nepřešla chuť,
přihlásit se můžeš ZDE:
Budu se na tebe těšit! :)