Camelia o... Návštěvnosti.

10. února 2014 v 17:48 | Camelia |  Camelia o
Je tu další "díl" mých myšlenek a je mi jasné, že byste tu raději viděli opravdový, nefalšovaný díl. Bohužel jsem neměla čas ho zatím napsat. Celý včerejček jsem dělala děják (Nana a To-cosi-ze-skypu (:P) dosvědčí), takže prostě nebyl čas a zítra píšu dvě písemky, ale když se to brzy naučím, ještě zkusím něco napsat ;)
A teď už opravdu k tématu...

Návštěvnost. To slovo ve mě posledních několik týdnů vyvolává úžas. Čísla se pohybují tak vysoko, až mi nad ítm zůstává rozum stát.
Jen za poslední týden mi Toplist ukazoval 636 lidí celkem, za den nejméně 79 návštěv, nejvíce 116. Ten pocit... Je prostě skvělý. Nejsem si úplně jistá, jak ho popsat, ale... děláte mi neuvěřitelnou radost! Kvůli vám každý den deset minut před usnutím vymýšlím nový díl a mrzí mě, když musíte na další díly čekat. Mrzí mě, že nejsem aktivní. Ne, protože bych nemohla bez napsání dalšího dílu Lháře existovat, ale proto, že mi dáváte komentáře, píšete, chválíte, chodíte na můj blog, kritizujete... Cítím to trošku jako povinnost vám vaši pilnost oplatit. Ale někdy to prostě nejde. Škola je pro mě pořád víc, než povídky. Nemám to prostě jako svůj cíl, nechci být spisovatelem. Ale o tom až jindy.
Když pominu ten příjemná pocit roztoucí návštěvnosti a komentářů, které mi dáváte, musím taky přiznat, že vysoká návštěvnost má také svoje nevýhody.
Máte strach, že klesne. Máte pocit, že něco MUSÍTE prostě vydat, aby blog nestál. Občas to tak také začínám cítit a to se mi nelíbí. Chci vám podávat díly na nejlepší možné úrovni - vy mě přece taky nešidíte, ne? - ale někdy prostě potřebuju chvíli oddych na pořádné promyšlení. Stejně si myslím, že kdybych se vás zeptala, který díl byl z Liar nejhorší, myslím, že by to byl právě ten, který jsem nejvíc ošidila.
Druhá věc, která mi vrtá hlavou, je fakt, kdy se návštěvnost zvedla. Podle archivů toplistu jsem měla před vydáním prvního skutečně ERO dílu necelých 40 lidí, dnes kolem 100.
Jen se na to podívejte! Lhář 6/? měl 4 komentáře. Na blogu bylo pár desítek lidí. Vysoké číslo - pro mě. Tehdy mě nenapadlo, že by to mohlo být skoro třikrát víc. Lhář 8/? jich měl už sedm a na blogu bylo 90 lidí. Je to jen náhoda?
Možná. Spíš si ale myslím, že všichni jsme mnohem víc zvrácení, než bychom si chtěli přiznat :D Schválně, dámy (a pánové), ruku na srdce. Koho baví číst ero/hentai/romantické? Já sama se hlásím :D Dává to podle mě příběhu nový spád, náboj, vedlejší zápletku...
Naopak. Připadá mi mnohem lehčí napsat úspěšnou +18, než dobrodružnou nez špetky lásky a kořeněných situací.
Možná to bude mým puberťáckým věkem, ale nemyslím si to :D Je to prostě fajn. Relax, nic moc myšlení... Jo, chápu, že se to líbí :D a podle toho se taky dělá poptávka, ostatně :)
Čímž se dostávám k poslední myšlence tohoto článku - Katě-chan.
Nechci jí to pomlouvat, to vůbec ne, pouze se mi hodí do tohoto článku.
Je krásnou ukázkou toho, co se stane, když přestanete vydávat.
Když jsem nastoupila, byla mým vzorem. Moc se mi líbila její povídka Ice Kube na SasuSaku a nebyla jsem sama. Měla 16 komentářů a já jsem mohla být zelená závistí jak jsem chtěla, stejně mi to bylo prd platné. Její jméno bylo zkrátka pojem. Navíc psala povídky každý den, což pro mě stále je trochu nepředstavitelné. Když jsem si všimla, že můj počet komentů ten její během dvou týdnů převýšil skoro o 15, mohla jsem se z toho radostí počůrat :D Tak šťastná jsem byla!
Teď je Kata zpátky (povšimněte si, že stačí jen napsat "Holá, lidi, vracím se" a návštěvnost je zase na 120 :D) už nejsem tak rozčarovaná - mám větinou míň třeba jen o 3, některé dny ale i o dvacet. Ale navadí mi to. Protože vidím, že moje povídky máte rádi. Že komentujete. Že se těšíte na další díl. Že při mě stále stojíte.
Tohle všechno je důvod, proč si vás opravdu vážím.

Touto úvahou se s vámi pro dnešek loučím. Držte mi palce s učením a neusněte na vavřínech. S 30 komentáři jste si novou laťku nastavili pěkně vysoko :D

CO SI VY MYSLÍTE O NÁVŠTĚVNOSTI? -> Komentáře! 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Sumiko Sumiko | 10. února 2014 v 18:17 | Reagovat

Miluji tvojí Ero povídku Liar. Vlastně miluji všechny tvé povídky. :) Těším se na další úžasný dílek. :)

2 MIa MIa | 10. února 2014 v 18:18 | Reagovat

Jéé to je od tebe moc pěkné že si toho opravdu všímáš a že na (fanoušky) myslíš :) a máš pravdu většina lidí hledá povídky které jsou lechtivé :D u mě je to taky tak ale nemusím mít to pořád :). Ohledně navštěvnosti je to úžasné až ti zavidím já měla taky blog ale ten šel rychle do kytek malá navštěvnost a urášky... bud ráda a hlavně bud vděčná za to že tu nemáš žádné lidi kteří o tobě nepíšou opravdu něco hnusného... piš dál :) a držím ti palce s písemkami :)

3 miamoravia miamoravia | 10. února 2014 v 18:39 | Reagovat

Hezké, s písemkama držím palce ;)

4 Mizuki Mizuki | 10. února 2014 v 19:26 | Reagovat

Já mám taky ráda ero povídky, jsou tak odlišné a přitom úžasné :D Jo, já vím, není snadné být tady každý den, ale myslím, že si to ostatní dost uvědomují :))

5 naruhinafanfiction naruhinafanfiction | 10. února 2014 v 20:01 | Reagovat

Jů jsem milovnice ero povídek ;)
Ale také nepohrdnu romantickéma<3

6 Kata-chan Kata-chan | Web | 10. února 2014 v 20:04 | Reagovat

Vím, že to nemyslíš zle, ale nemám ráda, když se lidi se mnou porovnávají :)Asi do dělá dost blogerek, ale já si prostě nepřipadám jako nějaký, cituji, "vzor". Jsem ráda, že jsme spoustu lidí nakopla ke psaní, ale blog není soutěž. Blog je relax ve volném čase. Není to ani práce, protože za psaní v podstatě nedostáváme zaplaceno :D Dobrý pocit na duši musí stačit.
Být závislá na návštěvnosti je nepříjemná věc :) vyhýbej se tomu, pokud můžeš. Mě už můj toplist vůbec nezajímá, a hned je mi lépe. Jde mi jen o ohlas čtenářů, kteří si dají s komentářem čas - a takových čtenářů já už moc nemám,většina povídku proletí očima, kriticky ohvězdičkuje a ani se neobtěžuje mi podotknout, co se líbí a co naopak ne. Pro to jsem vděčná za výjimky. Pro to píšu hlavně pro radost a dobrý pocit.
Tvé výroky o ERO mě baví :D Pamatuju si, jak jsi se toho téměř štítila, na začátku, když jsi ke mně chodila prvně a já zrovna psala myslím +18 nebo tak něco jsi mi v každém komentáři podotkla, jak to není tvůj šálek čaje :D Zajímalo by mne, co tě donutilo změnit názor ;D Ero je dobrá "udice" na návštěvníky, ale já mám pocit, že to není ten nejstabilnější pilíř při psaní, pro to se tomu sama už trošku vyhýbám - a napsala jsem toho tolik, že bych si musela přečíst Kámasútru, aby to bylo ještě neokoukané a vzrušující :D
Ale pokud tě to tak těší, hodně štěstí s návštěvností do budoucna! :)

7 K. K. | 10. února 2014 v 21:10 | Reagovat

Miluju tvoje povíkdy. Všechny. Ruku na srdce? Fajne. Jo baví mě číct ero/hentai/romantické, a v poslední době i na hentai koukám. Ajkaramba. 3:D
Nesuďte. :D

8 ~Nana-chan ~Nana-chan | Web | 10. února 2014 v 21:26 | Reagovat

Návštevnosť je druhou najpodstatnejšou vecou pre autora poviedok. Lenže si musíme my blogeri na toto fakt dávať pozor. Je to chytlavá vecička, ktorá aj mňa dohnala k tomu, aby som stále zverejňovala nejaký článok a nevedela som, čo je odpočinok po škole :D
Ale! Ja som sakra rada, že camelia má konečne odmenu, ktorú si zaslúžila už sakra dávnejšie!
Ku Kate-chan: jej záležalo na návštevnosti, záležalo jej na hviedičkovaní, ale ako tak vidím na jej blogu, stále sa o to zaujíma, ale nedáva to až tak najavo, alebo ju to už vôbec nezaujíma. Nemám jej to za zlé, nech si každý s blogom robí čo chce :D
Ale nabudúce Cam, nezabudni, že Kata-chan nemá rada, keď sa niekde spomína (som veľmi zvedavá, čo bude robiť, keď bude spisovateľkou, kde ju všade budú milovať i kritizovať zároveň, ehm), tak ak si to nepraje, tak ju ani nepochváľ ani nekritizuj :D
Ja som si nastavila adblock, prečo to spomínam? Lebo sa mi komplet zrušil toplist, reklamy a pod. takže neviem, akú mám návštevnosť :D a niekedy na ňu aj zabúdam, ale to ja - taký "veterán" tuto ti kazím radosť.
Ehm - LEN TAK ĎALEJ! Veľa šťastia s poviedkami a nech sa ti nikdy nestratí múza ^^

9 Akahori Henitai- Hell Akahori Henitai- Hell | 10. února 2014 v 21:47 | Reagovat

Miluji tvé povídky. Jsou prostě boží, mají něco do sebe. Myslím, že to jak vydáváš povídky je, tak akorát. Aspoň nás trochu napínáš...Jsem zvyklá, protože když čekám na jiné seriály, např. Naruto, PLL, TVD... No to, ale odbočuji od témata. Prostě rozhodně si nad tím nějak moc nelámej hlavu. :) Všechny tvé povídky, co jsem četla se mi strašně líbí a klidně za sebe můžu říci, že jsi jedna z nejlepších spisovatelek. Pro mě určitě! :D

10 kisa-uchiha kisa-uchiha | Web | 11. února 2014 v 9:31 | Reagovat

to je úprimná radosť blogerky z návštevnosti :) a hej ten strach, ked vidíš že chodí viac a viac ludí na blog a potom sa bojíš, že to klesne, úplne s tebou súhlasím :) a ja tiež dvíham ruky k tým ero poviedkam..je to lepšie proste v tej poviedke..je to také malé oživenie :)

11 matsumoto matsumoto | 11. února 2014 v 19:45 | Reagovat

Jsem tvůj pravidelný čtenář, teď už i komentátor:) Já si myslím, že vyšší počet komentářů nedělá moje oblíbená ero povídka :D. Ale to, že jsi tu napsala o komentech, že bez nich nebudeš psát, to se začalo stupňovat tím, že když jsi 1-3 nenapsala další díl zajímavé ero povídky, tak se komentáře hrnuly nedočkavých čtenářů ;)
Je to jen můj názor, a nejvyšší návštěvnost je jen tehdy když přibyde nový díl. Jinak moc obdivuji tvoje psaní a těším se až sem něco přidáš :D <3

12 Kačka Kačka | 11. února 2014 v 22:12 | Reagovat

Děkuje:) My si tě taky moc vážíme

13 Faith Faith | 13. února 2014 v 10:48 | Reagovat

Děvče zlaté...
Můj upřímný a jednoznačně cynický názor? Lidi jsou zvrhlíci, tak to vždycky bylo a bude :P většinou největší ty, do kterých bys to neřekla :P tiše ve skrytu duše, takříkajíc :)
O návštěvnosti jsem ti toho já osobně napsala vela.. chápu, že tě to těší :) mě na druhou stranu občas mrzí, že moje věci nikdo nečte.. (jak by to ostatně teď šlo, když nikde nevydávám, že?) což je samo o sobě moje naprostá rezignace, píšu, ale pro sebe nebo pro pár lidí, kterejm to stejně pošlu přes skypa nebo už stařičké ICQ.. vzhledem k tomu, že když jsem to házela na net, tak o to nikdo ani nezakop, mi vlastně nic jinýho ani nezbylo :D pokud sem chtěla tedy nějakou kritiku...
Hah, tvoje starost o čtenáře je vážně dojemná :) ale vááážně se nad tou závislostí zamysli :) jak už tady bylo řečeno, bude tě to svazovat, bude tě to užírat a s tvou tvou nutkavou potřebou přidávat urgentně něco nového, i když se ti to nelíbí... to není to pravé ořechové :)
Počkej si, hraj si... obrušuj to tak dlouho dokud se ti to vážně nebude líbit :) věř mi, každej to v psaní pozná :) Tvoji věrní fanoušci a čtenáři to vydrží :) naopak budou ještě napjatější, možná :D kvůli pár dním se na tebe nevybodnou :) a pokud jo, no tak víš aspoň na čem u nich ty sama jsi :)
Víc ti k tomu povědět nemůžu :D ale dovol mi otázku :D ta už tu taky zazněla :D proč přesně ses dala na ero? :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DOKAŽME, ŽE FF PISÁLCI (na blogu i mimo něj) JEŠTĚ NEVYMŘELI!


Fancluby pro NH a SS-maniaky. PŘIHLÁSIT se může každý,
kdo má na blogu alespoň 3 jednorázovky/jednu sérii delší
jak 5 dílů. Splňuješ-li tato jednoduchá pravidla
a ještě tě nepřešla chuť,
přihlásit se můžeš ZDE:
Budu se na tebe těšit! :)