Liar 3/?

17. ledna 2014 v 17:03 | Camelia

Zíral do prázdna, toužil se jí zeptat na spoustu věcí, ale měl pocit, jako by se mu všechna slova prostě vypařila z hlavy. A tak tam jen stál a díval se na ni, v jeho očích se zračilo jen čiré překvapení, žádná zlost nebo vztek. Pozorovala ho stejně pečlivě, vpíjela se do něj a oči se jí leskly slzami. Les jakoby ztichl. Vítr přestal fičet. V jeden jediný okamžik se zdálo, že konečně našli jeden druhého, že konečně našli to nejdražší na tomhle světě - porozumění. Na malý moment Hinata v Narutových očích opět uviděla toho člověka, kterého milovala. Ale pak se rychle otočila a zmizela v lesním podrostu.


Jen tenhle pohyb stačil, aby se Naruto probral z prvotního šoku. Co nejrychleji mohl, vrazil do lesa a hledal, volal, ale Hinata nebyla k nalezení. Prostě zmizela. Nic mu nebylo platné prosení, ani vztekání. Byla prostě pryč. Čekal na ni minutu, dvě, možná tři, pak pochopil, že čekat nemá cenu. Tiše se otočil a vydal se cestou domů nevšímaje si ničeho. Šel jako v mrákotách, co noha nohu mine, pohled zabodnutý do země, ramena svěšená pod váhou vědění.
Milovala ho, celou tu dobu, celých deset let. Nechápal, jak to vydržela, jak dokázala být tak nesobecká. Tak příjemná a milá.
Ale ta Hinata, kterou viděl teď… Nevěděl, jestli to vůbec někdy pochopí, jestli bude v jeho schopnostech se s tím smířit, protože všechno, v čem si byl jistý, se náhle otřáslo v základech. Hinata, ta Hinata, kterou znal, mu právě dala košem? Jemu? Uzumaki Narutovi, novodobému blesku z Konohy?
Neuvěřitelné.
Mysl mu zamlžila rudá clona vzteku. Kdo si sakra myslí, že je, že si může dovolit ho odmítnout? Ta by měla být ráda, že o ni vůbec zavadil pohledem! Vždyť její průměrnost je tak… průměrná! Ale on se od ní nenechá jen tak ztrapnit! On, Uzumaki Naruto jí donutí se mu otevřít. Možná ještě nemá žádný plán, ale má cíl. A je odhodlán ho dosáhnout, ať to bude stát, co chce. Hyuuga Hinata bude další zářez na jeho posteli!
Ráno vstal později než obvykle, přestože nemusel dělat nic, šel se opláchnout a vydal se na cvičiště.
Sasuke Uchiha netušil, že by tam Naruta mohl potkat, proto bylo pro něj docela překvapením, když ho viděl, jak z něj leje pot.
"Ahoj," řekl, i když to nebylo potřeba. Naruto o něm věděl od prvního okamžiku, co vyšel z lesa, ale jeho vlastní myšlenky mu nedovolily opětovat pozdrav. Jak… Jak to sakra udělat? Už dávno mu došlo, že na Hinatu bude muset trochu jiným způsobem. Chtělo to plán.
Zarazil se a podíval se na svého přítele i nepřítele v jednom. Čím to bylo, že se jejich role obrátily?
Popadl ručník, otřel si čelo a hodil si ho přes rameno. Pak se natáhl pro lahev s pitím a lačně hltal doušky vody.
"Sasuke?"
"Hm?" zamručel v odpověď a začal se protahovat.
"Nezaběháme si?"
Sasukeho jeho návrh překvapil. Už to bylo dlouho, co to naposledy udělali. Pokrčil rameny a oba dva se rozeběhli. Konoha se kolem nich měnila ve šmouhy barev, kolem uší jim proudil vítr. Neslyšeli nic, všechno jako by zmizelo za neviditelnou stěnou. Cítili, jak je začínají pálit svaly, ale ani jeden nebyl ochotný zastavit.
Sasuke ani Naruto by to nikdy nepřiznal, ale nebýt toho druhého, nikdy by se nedostali tam, kde právě byli. Vzájemně si byli podporou i motivací ale i nepřáteli. A to jejich přátelství utužilo více, než jakékoliv jiné.
Naruto váhal, jestli se má Sasukemu o tom svěřit. Bylo tu riziko, že by se to mohlo roznést po Konoze a to bylo to poslední, co potřeboval. I když Sasukemu bezmezně věřil a svěřil by mu svůj život, rozhodl se, že asi bude bezpečnější, když si to zatím nechá pro sebe. Než vymyslí, jak vyhrát.

Nu, co vy na to? Asi jste už pochopili, že liché díly jsou zaměřeny na Naruta, sudé na Hinatu. No, ještě stále jsem na horách, takže nedoufejte v další díl. Jestli se dostanu k netu, ještě něco možná přidám, ale spíš ne, takže... se uvidímě v neděli večer! :* PROSÍM SI KOMENTÁŘE! A nebuďte moc zklamaní. Já vím, že první díl byl asi lepší, ale.. prostě už vážně netuším, jak jsem to chtěla napsat! :'(-

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sumiko Sumiko | 18. ledna 2014 v 12:59 | Reagovat

Úža. Těším se na další dílek :)

2 Mizuki Mizuki | 18. ledna 2014 v 17:02 | Reagovat

Jé, tak to byla pecka!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DOKAŽME, ŽE FF PISÁLCI (na blogu i mimo něj) JEŠTĚ NEVYMŘELI!


Fancluby pro NH a SS-maniaky. PŘIHLÁSIT se může každý,
kdo má na blogu alespoň 3 jednorázovky/jednu sérii delší
jak 5 dílů. Splňuješ-li tato jednoduchá pravidla
a ještě tě nepřešla chuť,
přihlásit se můžeš ZDE:
Budu se na tebe těšit! :)