Camelia o... Komentech.

26. ledna 2014 v 18:15 | Camelia |  Camelia o
Je tu další ze série Camelia a její úvahy. Tentokrát jsem se zaměřila na psaní komentářů.

Když jsem začínala ve světě internetu a sociálních stránek, cítila jsem se nepříjemně odhalená. Měla jsem strach, že každý si o mě může dohledat co se mu zachce a snažila jsem se tudy proplouvat jako tichá ryba.
Stále se trochu bojím o sobě říkat citlivá data, jako oblast, kde bydlím, jméno, datum narození, nebo kde studuji, ale už se tu vyznám víc a leccos jsem pochopila.Především, co se týše komentování.
Možná za můj zlom ani tak nemůže vyspělost, jako spíš fakt, že jsem se z pouhého čtenáře vypracovala na pisálka a ten druhý pohled mi úplně změnil názor na věc. Začala jsem vyjadřovat svůj názor a dnes už píšu komentář skoro ke každé povídce a ke každému článku, který si přečtu.
Uvědomila jsem si totiž několik důležitých bodů:
  1. Z pohledu čtenáře to musíte brát tak: Když se vám něco nelíbí, nemá autor jinou možnost, jak se to dozvědět, než že mu to napíšete. Je mi líto, ale neumíme číst myšlenky (naštěstí :D), takže... tak. A když se vám to líbí (třeba příběh), pochválit dílo vás zas tak moc nestojí, ne?
  2. Napsaní jednoho komentáře mě nikdy nestojí více než tři minuty, kdežto autorovi může změnit pohled na věc, pomoci mu se zlepšit, nebo i kdyby mu to jen udělalo radost, stejně si myslím, že to za to stojí. A vy, jako čtenář, máte hned vyšší šanci, že svůj díl dostanete dříve :P
  3. Nesmíte taky zapomínat, že pokud uvedete odkaz na svůj blog, drtivá většina autorů na odkaz klikne a podívá se, kdo mu to napsal nový komentář. Jestli je to kritika, klikne tam už jen z toho důvodu, aby viděl, jestli náhodou tu chybu neděláte taky, nebo jestli přeháníte a sami nevíte o čem je řeč. A jestli se vám článek líbí? Já osobně ve 100% případů na odkaz klikám a blog si prolezu. Je to prostě automatická reakce. Takže ano, komentář je taky reaklama!
  4. Když nemáte blog, je to trochu horší, protože funkce komentářů jako reklamy padá, ale! ALE! pořád to může autora motivovat a potěšit. Kdo nezažil, jen těžko pochopí ten pocit, kdy je vaše práce a čas odměňován...
To byly hlavní čtyři důvody proč komentáře psáta a já doufám, že těch 30 - 50 lidí, co na můj blog chodí si z toho vezmou příklad. Nic mě nepotěší víc, jako když vím, že pé práce čtete a stojí vám to za třeba jen blbý sousloví: Hezký díl.
Nedokážete si ani představit, jako to je motivace. Ten pocit, když se ráno probudíte a pod dílem Lháře najdete 2 komentáře, které se večer přehoupno v sedm... Jen kvůli tomu pocitu se snažím další díl vydat brzy.

Doufám, že jsem vám objasnila, proč po vás komentáře chci. Nejen, že to je pro mě vizitka mých schopností, ale můžu podle toho taky usuzovat, jestli se zlepšuju, jestli Vás povídky baví a celkově jestli nemá větší cenu blog smazat.

DĚKUJU, ŽE MOJÍ PRÁCI NEHÁZÍTE PŘES PALUBU.
A doufám, že se uvidíme u dalšího dílu Lháře, který vyjde za dvě a půl hodiny. Mějte se hezky...

...A KOMENTUJTE!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Zoe Zoe | Web | 26. ledna 2014 v 19:17 | Reagovat

Dobře a výstižně napasný :) Jsem stejného názoru. Ten pocit radosti, když čteš komentář je vážně k nezaplacení a vždy mi vykouzlý úsměv na tváři. Díky komentářům mám vůli i chuť psát :)

2 miamoravia miamoravia | 26. ledna 2014 v 19:33 | Reagovat

Jak bychom mohli házet tvojí práci přes palubu....Na tvým blogu jsou nejlepší povídky, které jsem kdy četla. Jakoukoliv povídku napíšeš máš můj komentář ;)

3 Hanatka-chan Hanatka-chan | Web | 26. ledna 2014 v 19:50 | Reagovat

Jestli komentáře pro naší umělkyni tolik znamenají tak to budu komentovat, když se komentovali moje povídky za každý komentář jsem byla velice štastná :D

4 Camelia Camelia | Web | 26. ledna 2014 v 20:46 | Reagovat

[1]: Myslím, že to tak má většina pisálků :)

[2]: Óh, poslední dobou mám tolik pochval, až jsem z otho rozpačitá... Ale děkuju. Moc moc moc moc děkuju, že je čteš (čtete):3

[3]: Áno, znamenají ^^ Děkuju :*

5 ArigatoDF ArigatoDF | 26. ledna 2014 v 20:48 | Reagovat

Hezký díl. :p :DDD

6 Mizuki Mizuki | 26. ledna 2014 v 21:48 | Reagovat

Aha, já to mám podobně. Můj blog komentuje méně lidí, ale taky jsem za to ráda. Zejména jedna (dvě) skoro pravidelně. Ale nevadí mi, když to neokomentují, samozřejmě do nějaké míry. Taky chci, aby se k tomu lidi vyjádřili :))

7 magika magika | 27. ledna 2014 v 16:51 | Reagovat

Nevím. ale pořád mi přijde zvláštní, aby si člověk psal o komentáře. Samozřejmě je to věc pohledu. Každý komentář potěší a všechno okolo, ale přeci tu zůstává, že jsi sis o ten komentář musela napsat... nejcennější komentář je ten, který nevznikl pod nátlakem, ale uznávám, že takových lidí je málo, kteří by napsali něco k příspěvku na blogu bez menšího donucení

8 ToraRafu ToraRafu | Web | 31. ledna 2014 v 19:48 | Reagovat

Máme na to podobný názor, já komentování nevyžaduju, protože čtenáře stejně nikdy nedonutíš, pokud oni sami nechtějí, ale máš naprostou pravdu v tom, že upřímný názor potěší. :) Já se snažím komentovat taky skoro všechno co přečtu i když...abych byla upřímná, někdy to nedělám. Občas se mi stane, že zabloudím na blog k desetileté holčině, která smotá dohromady tak strašnou splácaninu, má tam milinon nasekaných pravopisných chyb, špatnou interpunkci (znaménka, čárky, uvozovky atd.), hloupý nebo okoukaný děj a navíc má pod povídkou několik komentářů typu: "úžasný, nádherný, skvělý" (které si nejspíš psala sama. V takových případech nekomentuju, protože by to ani nemělo smysl (párkrát jsem to už udělala). Tahle spisovatelka se nejspíš jen a prostě urazí a nebude mě brát vážně (a to ještě v lepším případě) mě se stalo, že se do mě pak hezky pustila, pěkně mě vyku*vo*ala, vy*ičo*ala a bylo to.
A stejně...pokud chce opravdu psát dál a baví ji to, postupem času na takové věci přijde sama a naučí se to. A pak u ní budu psát komentáře ráda. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DOKAŽME, ŽE FF PISÁLCI (na blogu i mimo něj) JEŠTĚ NEVYMŘELI!


Fancluby pro NH a SS-maniaky. PŘIHLÁSIT se může každý,
kdo má na blogu alespoň 3 jednorázovky/jednu sérii delší
jak 5 dílů. Splňuješ-li tato jednoduchá pravidla
a ještě tě nepřešla chuť,
přihlásit se můžeš ZDE:
Budu se na tebe těšit! :)