Svět je malý 32 - Lhůta

23. dubna 2013 v 7:04 | Camelia


"Kdes byla celou noc?" Zeptal se mě Sasuke hned ráno. Seděl u stolu a měl na sobě jen župan a trenky a na talíři kousek housky a slaniny. Vlasy mu volně spadaly do čela jako každé ráno. Otočila jsem se ke kuchyňské lince.
"Ale, šla jsem na bus a potkala kamarádku. Šly jsme na kafe, pak k ní, a pak jsme byly tak unavené z toho pochodování, že jsme si zašly na masáže, no, a pak bylo tak pozdě, že mě nechala přespat u sebe." No, tak když to tak vezmu, tak jsem vlastně lhala jen v rodě… a taky v tom, že jsem si pro tu masáž musela jít. Ještě teď cítím jeho velké ruce na své šíji.
"Aha," hlesl. Ticho mi bylo nepříjemné, a tak jsem se zeptala:
"Cos dělal ty?"


Pokrčil rameny a usrkl si ze sklenice s džusem.
"To co obvykle, a máš zprávu na mobilu."
Rychle jsem sklonila hlavu, aby si nevšiml toho, jak mi krvácí ret - už nikdy se nebudu nervozitou kousat!
"Jo, díky." Řekla jsem a přisedla si k němu s ovesnými vločkami zalitými mlékem.
Chvíli jsme jedli mlčky. Sasuke si četl něco v novinách a já se nimrala v jídle a snažila se vyhnat z hlavy Narutovy dotyky a zprávu, která nepochybně nebude od mého operátora.
"Hinato, co kdybychom dneska zašli do kina?" navrhl najednou.
"Hn," zamumlala jsem a polkla. "A co dávají?"
"Nějaký horor, komedii a Líbej mě."
"A na co půjdeme?"
Sasuke se zakřenil. "Myslel jsem na ten horor, ale pokud bys chtěla Líbej mě, nebo komedii, půjdeme na komedii."
Usmála jsem se na něj a řekla mu, ať dělá, jak uzná za vhodné, pak jsem vyšla nahoru a sedla k černému křídlu.
Pozdě večer, když jsme konečně mohli vyrazit do kina (měli jsme totiž už po škole), bylo hezky. Foukal příjemný vánek a trochu mi cuchal vlasy. Ani jeden z nás jsme ještě nepřemýšleli, na co půjdeme, v tu chvíli se mi to nezdálo důležité.
Vešli jsme do malé haly v menším ze dvou kin v našem městě, kde pravidelně nebyl tak příšerný nával, a nechala jsem Sasukeho, aby koupil lístky. Já jsem mezi tím zašla pro popcorn a potom jsme oba dva usedli do poslední řady v celém promítacím sále. Bylo ještě docela brzy na to, aby začali promítat, takže jsem si otevřela knížku a četla si. To, že film začíná, jsem si uvědomila až tehdy, když zhasla světla a Sasuke mě chytil za ruku. Vzhlédla jsem.
"Víš, jsem rád, že jsi šla," řekl tiše, jeho upřímný úsměv ve mně vyvolával starý neklid, na který jsem si tolik přála zapomenout.
Mlčky jsem přikývla a začala se věnovat úvodním titulkům.
Byl to ten horor, na který chtěl Sasuke jít. Začínalo to tak, že mladý muž šel po ulici a potkal okouzlující dívku. Pršelo, tak jí nabídl, že ji sveze. Dívka souhlasila, a…
Vedle sebe jsem postřehla pohyb. V tu chvíli jsem byla šťastná za ztlumená světla, protože jsem alespoň nevypadala tak bledě. Po celou dobu jsem na sobě cítila jeho pohled a palčivě si uvědomovala, že určitě vidí naše propletené ruce. Když film skončil, ani jsem nevěděla, jak to vlastně dopadlo.
"Docela dobrej horor," utrousil Sasuke, zatímco jsem se snažila nevypadat nervózně. V duchu jsem ale myslela jen na to, jak se dostat co nejrychleji pryč. Chytila jsem ho za ruku a ignorovala to, že na mě mluví.
"Sasuke, mohli bychom prosím jít? Nějak se mi udělalo špatně."
Na okamžik se zarazil, jako by si moje slova musel překládat, pak se zatvářil starostivě.
"Jistě."
Rychle jsme vyšli směrem k otevřeným dveřím a v tu chvíli jsem ho uviděla. V modré košili, riflích s blonďatou kšticí jako vždy neupravenou Zatáhla jsem Sasuke za ruku, až jsem mu jí skoro rozdrtila, ale nestěžoval si. Naruto už nám dýchal na záda - a mě náhle došlo, že nemá cenu utíkat. Dohnal by nás, a co by se mohlo stát pak, na to nechci ani pomyslet. Znervóznila jsem nad myšlenkou, že zase budu muset hrát divadlo.
"Sasuke," zamumlala jsem a předstírala mdloby - a šlo mi to překvapivě jednoduše.
Otočil se a v jeho tváři se mihlo zděšení.
"Není to nic vážného, jen… Mohl bys mi prosím dojít pro skleničku vody?" poprosila jsem jo ho a koutkem oka vnímala, jak se Naruto prodírá davy a blíží se k nám.
Tak dělej, jdi, JDI!
"No dobře." Souhlasil nakonec. "Pokusím se ti jí někde sehnat."
"Díky," hlesla jsem a ve chvíli, kdy za Sasukem zabouchy dveře a jsem se zahleděla do zářivě modrých, leč potemnělých očí.
"Vysvětlíš mi laskavě, co to mělo bejt?" syknul a téměř mě propaloval pohledem. Protočila jsem oči.
"Coby, pozval mě do kina." Hlas mi zněl bezstarostně, jako bychom oba nevěděli, co to znamená.
Chytil mě za loket, když jsem se chtěla otočit směrem ke dveřím a v jeho tváři jsem zahlédla vztek.
"Musíme si promluvit," pronesl nekompromisně a s pevně sevřenou rukou kolem mého loktu mě protlačil ven.
"Sasuke mě-" chtěla jsem namítnout, že mě bude hledat, ale Naruto byl neoblomný.
"To počká," vyštěkl. Zastavili jsme se až kousek od řeky, která kolem kina protékala, z dálky k nám doléhal smích. Mlčela jsem a čekala, jak se to vyvine. Bohužel to vypadalo opravdu špatně. Naruto mě propaloval pohledem a já se snažila mu ho oplácet, ano, jen snažila.
"Co to jako mělo znamenat?" rozčiloval se a rozhodil rukama. Zuřil.
"Prostě jsme jen šli do kina," pokusila jsem se zachránit situaci od nebezpečného směru, kterým se ubírala. Pozdě.
"Aha, šli do kina! Slíbilas mi, že mu to řekneš, ale nevypadá to, že by to věděl!"
A sakra. Naštěstí ještě umím docela dobře lhát…
"Hinato!" oslovil mě, jako by viděl, na co myslím. "Nemůžeš přece chodit s náma oběma. To prostě nejde."
"Já vím," vykřikla jsem, "ale já si nechci mezi vámi vybírat! Oba vás mám ráda a nechci ztratit ani tebe, ani jeho! Chápeš! Já se snažím se rozhodnout, Naruto, ale já to prostě nevím!"
Na můj výlev se stáhl a rty sevřel do úzké čárky.
"Máš tři dny na to si mezi námi vybrat." Řekl pouze a s prudkou otočkou zmizel ve tmě. Dívala jsem se na jeho mizící siluetu a v očích jsem cítila slzy. U vchodu do kina jsem slyšela Sasukeho, jak mě hledá a blíží se ke mně.
"Hinato," oslovil mě něžně, "děje se něco?"
Ale já jsem nebyla schopná mu odpovědět, jen jsem zabořila obličej do jeho trika a rozbrečela se. Moje obavy se potvrdily, musím si vybrat jednoho z nich, a toho druhého se navždy vzdát. A mám na to celé jen tři dny.


-Tak nový díl je na světě. Dopisovala jsem ho dneska ráno (speciálně pro Tash) a obětovala jsem mu půl hodiny svého spánku. Nevím, co si o tomhle dílu myslet. Na jednu stranu jsem ráda, protože jsme se KONEČNĚ šoupli dál a brzy se dočáme i nějak závěrečné akce, na druhou stranu mám z tohodle dílu smíšené pocity. Tak co vy na něj? KOMENTÁŘE A HVĚZDIČKY!-
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kishinka Kishinka | 23. dubna 2013 v 14:38 | Reagovat

Děkuju Cam! Sepsané jako vždy suprově. :) Čtivě a zkrátka skvěle..

Ale hinatu začínám těžce nenávidět (v této povídce), jako, doufám, že dostane co si zaslouží a sice vůbec nic. NARUTO! Bože, máš na lepší. :) I Sasuke..
Dopálila mě hlavně věta:
"Coby, pozval mě do kina."
A poté poslední:
A mám na to celé jen tři dny.
Rozhodnout se mezi černou a bílou? To nevypadá dobře - jiř vidím speciální "filler" plný vzpomínek na toho a onoho, ale já chci nějakou akci! :D Konečně chci, aby taky slečna Lež doplatila za to, s čím si zahrává....totiž s ohněm, a hrát si s ohněm bez jediného popálení? No raději nic. :D :)

2 Kishinka Kishinka | 23. dubna 2013 v 14:39 | Reagovat

Taky nechápu, proč jí Naruto jasně neřekl, že ho to ranilo, že se chová jako kravička a když se neumí rozhodnout, ať jde někam. :D :) Tedy, tak bych to řekla já, na jeho pmístě.

3 Eliška. :3 Eliška. :3 | Web | 23. dubna 2013 v 19:38 | Reagovat

Konečně pokračování, nádhera! :3
jsem úplně napnutá!:D

4 Liea Liea | 23. dubna 2013 v 20:36 | Reagovat

Dnešní díl mě vážně potěšil ;)
Po několika dílech jsme se konečně dostali k hlavní otázce, a to - kdo z koho - teď jsem jen zvědavá, jak to vymyslíš aby ani jeden z kluků nespáchal sebevraždu, nebo dokonce vraždu :D
Líbila se mi věta kterou napsala Kishinka - "Konečně chci, aby taky slečna Lež doplatila za to, s čím si zahrává" s touhle větou naprosto souhlasím (taky byla jedna z těch, kterou jsem chtěla napsat. Bohužel pro mě pozdě) :D

5 Kishinka Kishinka | 28. dubna 2013 v 10:59 | Reagovat

*čeká* ....*na další díl*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DOKAŽME, ŽE FF PISÁLCI (na blogu i mimo něj) JEŠTĚ NEVYMŘELI!


Fancluby pro NH a SS-maniaky. PŘIHLÁSIT se může každý,
kdo má na blogu alespoň 3 jednorázovky/jednu sérii delší
jak 5 dílů. Splňuješ-li tato jednoduchá pravidla
a ještě tě nepřešla chuť,
přihlásit se můžeš ZDE:
Budu se na tebe těšit! :)