Duben 2013

Svět je malý 33 - Nečekané setkání

30. dubna 2013 v 20:03 | Camelia

"Hinato, slečno HINATO!" znechuceně jsem pozvedla hlavu a zamrkala do prudkého světla. Přede mnou stála naše češtinářka a zuřivě nafukovala tváře, až jsem si myslela, že jí prasknou. Vypadala vlastně jako ropucha… a dokonce i tak zněla.

Zrazená II. - Utíkej!

25. dubna 2013 v 17:13 | Camelia

"Itachi!" Vyjekl mladý týmový parťák postaršího muže. Měl bledou tvář a v očích se mu zračil strach, ale zároveň i vztek. "Pein bude zuřit! A-"
"Zmlkni," usadil ho, s vlasy si mu pohrával slabý vánek. Kozumu se nadechl k protestu, ale nakonec si to rozmyslel. Uchiha stále zíral směrem, kde zmizela ta divná dívka a jeho poprvé napadlo, že ji možná znal, ale neodvážil se ho zeptat. V Itachiho tváři bylo náhle něco nového, co doposud neviděl. Mohla by to být láska?

TZ

23. dubna 2013 v 20:22 | Camelia |  TTKM
Neboli TOTÁLNĚ ZDEPTANÁ. Jo, to vystihuje celou moji situaci. Dnes jsem přišla domů v 19 hodin a dělám právě úkol z matiky, ještě mi chybí 55 pojmů (a definic douhých jak kráva) z literatury na zítřejší test a pochopit rozdíl mezi HAVE TO a MUST na opravnou z Aj a 2 A4 o Skotsku (taky v aj). Super, že jo????????!!!!!!!! O.o
P.S.: Nechtěla jsem zahlcovat blog zbytečnýma informacema, ale fakt mě to deptá, takže prosím, věnujte kromě toho taky pozornost SVĚT JE MALÝ 32, který je pod tímhle článkem :)
P.P.S.: Ještěže nám odpad ten děják - třetí test bych už asi fakt nedala...

Svět je malý 32 - Lhůta

23. dubna 2013 v 7:04 | Camelia


"Kdes byla celou noc?" Zeptal se mě Sasuke hned ráno. Seděl u stolu a měl na sobě jen župan a trenky a na talíři kousek housky a slaniny. Vlasy mu volně spadaly do čela jako každé ráno. Otočila jsem se ke kuchyňské lince.
"Ale, šla jsem na bus a potkala kamarádku. Šly jsme na kafe, pak k ní, a pak jsme byly tak unavené z toho pochodování, že jsme si zašly na masáže, no, a pak bylo tak pozdě, že mě nechala přespat u sebe." No, tak když to tak vezmu, tak jsem vlastně lhala jen v rodě… a taky v tom, že jsem si pro tu masáž musela jít. Ještě teď cítím jeho velké ruce na své šíji.
"Aha," hlesl. Ticho mi bylo nepříjemné, a tak jsem se zeptala:
"Cos dělal ty?"

Ikite iru bunshin no Jutsu!

19. dubna 2013 v 19:35 | Camelia

"Vždycky jsem si myslel, že mít klona se hodí, ale pokud jde o holky, není to žádná výhra..." Uzumaki Naruto

Kresby v prachu

9. dubna 2013 v 18:54 | Camelia
Kresby v pracu je zajímavá kniha o čtiřicetileté archeoložce Page pracující na pohřebišti v Izraeli. Po několika roztržkách se svým nadžízeným však poslechne intuici a rozhodne se zajet do domu manželů, kteří tvrdí, že v jejich domě straší a že po nocích vidí i slyší milující se pár. Po několika nezdarech se však cisterna ukáže jako mnohem důelžitější celek, než se původně zdálo a objeví se záhadný Anatijin svitek, který Page ukáže lásku pohřebou v prachu na milióny let a kterou si tolik přála najít.

Na oficiálních stránkách nakladatelství jsem nalezla větu, že se jedná především o příběh o lásce. Osobně si však myslím, že to nebylo hlavním motivem příběhu, spíš jen takovou třešničkou na dortu.

Autorka v něm vymyslí paralerzní svět pro Jeremiáše, jednoho z nejznámějších proroků judaismu, a čato cituje z bible, což bylo pro mě ve většině případech velmi zdlouhavé a moc mě to nebavilo, protože nejsem příliš křeťansky založená. Spíš se mi zdálo, že se jedná o příběh mladého života postrádajícího elán, kterému prostě chybí ten správný náboj a o tom, že každý někdy musí udělat i sebevětší blbost, aby se mohl posunout výš. Zkrátka a prostě, příběh nebyl moc zajímavý po stránce dějové, ale byl okouzlující v případě, že ho vnímate jako možnost nahlédnout do úhlu pohledu na život autorky.

Tutu knížku bych nedoporučovala lidem, kteří mají rádi knížky s rychlým spádem a akcí, a ani těm, co si chtějí "jen tak počíst". Pokud patříte do těchto svou skupin, nekupujte si jí, budou to vyhozené peníze. Ale jinak (např. pokud se zajímáte o nábožestní) je to pro vás ideální kus do sbírky.

Za řekou Styx

9. dubna 2013 v 18:34 | Camelia
Kniha ZA ŘEKOU STYX od Patricie Cornwell je kriminálka kterou bych zařadila mezi ty lepší z amerického repertoáru. Příběh je situován do USA a odehrává se na několika místech zároveň, ale nepůsobí zmateně a roztěkaně.

Hlavní postavy, doktorka Scarpettová a její kolegové z FBI i policie působí velmi lidsky a mají nedostatky, které je dělají reálnějšími. Autorka zvolila velmi příjemný styl psaní, a zvládla téměř nemožnou věc - skloubila osobní život hlavní hrdinky s její prací a vykouzlila tím opravdu zajímavou a vyrovnanou kombinaci.

Příběh začíná tím, že je Kay Scarpettová povolána do malého poklidného městečka Virginie za účelem vyřešení vraždy a znásilnění jedenáctileté holčičky, jejíž životní příběh i smrt připomíná práci vraha, kterého policie i FBI hledá po celých Státech. Jenže první předpoklad se ukáže jako milný a vyšetřovatele matou záhadné a nesouvislé stopy. Do procesu navíc zasáhne další vražda - jeden z policistů se najde oběšený v dámském spodním prádle ve svém domě a v jeho mrazničce na policisty čeká nepěkné překvapení. Příběh začíná nabírat grády, a když se někdo dokonce pokusí zabít Kayinu mladou neteř, dokrotka začíná tušit, že za vraždou školačky Emily rozhodně nestojí chudý školník, který k ní choval náklonost, ale někdo, jehož psychiský stav v ní vyvoláva oprávněnou hrůzu o své blízké.

Příběh se mi líbil a i když se místy nic moc nedělo, kniha byla čtivá a zajímavá. Rozdhodně něco pro milovníky kriminálek :)

Jak si u mě objednat (nejen) dess

8. dubna 2013 v 19:53 | Camelia
OJEDNÁVKA LAYOUTU:
  1. Přezdívku/blog
  2. O čem bude (téma)
  3. Barvy (můžete nechat i na mě, ale pokusím se vám vyhovět)
  4. Základní vzhled (menu napravo, stránku uprostřed...)
  5. Jak dlouho si můj lay necháte
  6. Napsat mi na mail další podmínky (dobu do které to chcete; poslat pbrázky apod.)
PŘEČETĚTE SI PROSÍM PRAVIDLA, NAJDETE JE TADY

OBJEDNÁVKA IKONKY/AVATARA:
  1. Jméno
  2. Adresa blogu (aktivního)
  3. Rozměry (pokud neuvedete platí 120x60 px pro ikonku, pro avatara obvyklé 32x32px)
  4. Barvy apod.


KONTAKT: moonlightgirl@seznam.cz

P.S.: Objednávky přijmám každý den, ale vyrábím jen v určité dny, když mám čas a přijdu brzy domů (minimálně o víkendu) a také jen tehdy, když mám na něj náladu. Nejde mi o kvantitu, ale o kvalitu, tak se neděste, když vám obratem neodepíšu. Díky za pochopení :)

Svět je malý 31 - Dilema

7. dubna 2013 v 16:18 | Camelia

"Jéžišišmarjá," protáhla otráveně Sakura, "pohneme se vůbec někdy o víc než metr?"
"Jo, o metr a deset centimetrů." Zasmál se Sasuke, jehož ruce stále držely volant jeho audi. Sakura se k jeho smíchu přidala a já jsem radši odvrátila hlavu směrem k dlouhé koloně táhnoucí se snad tři kilometry.

Tahák na můj blog!

6. dubna 2013 v 20:22 | Camelia

Tento článek mi přiadal jako dobrý nápad, zvláštně proto, že jsem v dotazníku našla pár lidí, kteří si stěžovali na přehlednost a u ~Hellequinassasin jsem viděla návody, tak jsem si řekla, proč to taky nezkusit? Pokud nemáte problém, klidně ho můžete ignorovat, nebo si přečíst jen nějaké části, anebo ho také přečíst celý, je mi to jedno, protože je jen pro Vás a pro to, abyste se tu lépe zorientovali. Za připomínky budu vděčná a doufám, že Vám to pomůže.
DOKAŽME, ŽE FF PISÁLCI (na blogu i mimo něj) JEŠTĚ NEVYMŘELI!


Fancluby pro NH a SS-maniaky. PŘIHLÁSIT se může každý,
kdo má na blogu alespoň 3 jednorázovky/jednu sérii delší
jak 5 dílů. Splňuješ-li tato jednoduchá pravidla
a ještě tě nepřešla chuť,
přihlásit se můžeš ZDE:
Budu se na tebe těšit! :)