Prokletý maturiťák

13. března 2013 v 14:08 | Camelia
Prokletý maturiťák je kniha, která dohromady spojuje pět příběhů: Likvidátorčina dcera, Kytička na ruku, Madison Averyová a smrťák, Přísně tajné a Peklo na Zemi a zároveň je takovým nadpisem pro všechny, protože i když každý příběh vypráví o jiné dívce s jinými schopnostmi a s jinými problémy, všechno se nějak týká maturitního plesu - a toho, jak sehnat správného kluka.

Když se holka chystá na maturitní ples, je s tím pokaždé spousta starostí. Musí sehnat šaty a boty, aby byla co nejhezčí nebo aspoň co nejoriginálnější. Musí zajít ke kadeřníkovi a vymyslet parádní účes. A nakonec je nutné sehnat to, s čím je obvykle největší problém - správného kluka. Ono totiž nejde být hvězdou plesu, když má člověk vedle sebe toho největšího losera z celé školy! Ne, na tak důležitou událost, jako je maturiťák, je nutné si obstarat přinejmenším slušný doprovod. Ten kluk nemusí být nutně nejkrásnější, ale měl by být aspoň zajímavý a zábavný. A pochopitelně se vám musí vyrovnat vlastnostmi a schopnostmi, abyste vytvořili správný pár - protože o to přece jde, že ano? To poslední platí zejména pro případ, že máte nadpřirozené schopnosti jako Mary. Nebo když toužíte po někom, kdo vás pořád tak nějak přehlíží, a proto si musíte pomoci kouzly. Nikdo nechce dopadnout jako Madison, která zvolila špatně, zaplatila za to životem a teď se snaží uniknout temné magii svého tanečníka… Zkrátka a dobře, najít správného partnera je démonicky těžké, ale naprosto nezbytné, protože v opačném případě vás čeká… prokletý maturiťák!


Mě osobně se asi nejvíc líbila první povídka - The Ectermitator's doughter od Meg Cabot. Hlavní hrdinka byla svým způsobem obyčejná a dokonce i hlavní hrdina. A i když nepřítel těch dvou byl upír, stejně ten příběh byl úžasný. Skoro bych ho přirovnala k charakterově podobnému vztahu, jako je ve Vampírské Akademii od R. Mead mezi Rose a Adrianem. No vážně, copak by vás napadlo stříkat po upírovi na diskotéce kečup z vodní pistole? Tenhle příběh byl zkrátka pěkně šílený a přestože jeho zápletka byla jednoduchá, nápad byl vtipný, pěkně plynul a byl zábavný. Možná právě proto, že Meg Cabot má talent na to, udělat i z příběhu, jak jde holka na nákup, nezapomenutelný horor. Nebo spíš doják?

Další tři povídky od méně známých autorek: Kim Harrison, Michele Jaffe a Lauren Myracel už byly horší. Ne, že by neměly příběhy nápad, ale... Něco mi na nich nesedlo. U The Corsage volně přeloženou jako 'Kytička na ruku' mi chyběl nějaký hlubší příběh, protože s ním by to mohl být dobrý horor, to bohužel nebyl. Další Madison Avery and the Dim Reaper napsaný Kim Harrison se mi zdál příliš nedokončený. Čekala jsem od něj víc, i když zase, nápad se mi zdál velm originální. A poslední, Kiss and Tell od Michele Jaffe, byla takový hodně.. Nevím, nebyl vysloveně nudný, ale ani nijak zvlášť napínavý. Myslím, že právě jemu uškodila jeho délka víc, než předchozím dvěma.

Poslední, pátá povídka, by nejspíš potěšila všechny milovníky ságy Stmívání, co nemají rádi upíry. Příběh napsaný Stephanie Mayer je o démonce a o andělovi, tedy, polovičním andělovi a o boji mezi štěstím a zoufalstvím. Vtipné je, jak potom démonka Sheba tvrdí: "Dá se z kruhu téhle nechutně šťastného zázraku lásky nějak uniknout?" Ale jinakměl hodně mínusů pdobných těm, od méně zmáných autorek a dalším z nich bylo například i to, že nepsala (narozdíl od Meg Cabot) ani okrajově o upírech, na což jsem se docela těšila, i když démonka mi přišla trochu originálnější. Příběh nic moc.

ZÁVĚR: Pokud vás nijak nelákají příběhy dívek, co mají super schopnosti, třeba jako nadlicky silné smysly, kouzelnou kytičku, co plný přání, holku, co je napůl duch a démonku zamilovávající se do anděla, pak si tuhle knížku rozhodně nekupujte, pokud se vám líbila například povídka od jedné z autorek (vážně bych doporučila jen M. Cabot), půjčte/kupte si radši knížku přímo od nich. Například sérii V kůži supermodelky od MC nebo Stmívání od SM, ale v případě, že máte rádi takové příběhy, pak nejspíš touto knihou budete nadšeni!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Erbanka Erbanka | 14. března 2013 v 17:53 | Reagovat

Takže je jasný, že tadle knížka nebude pro mě, už jenom ten název mě nějak odrazoval, a teď mám úplně jasno..prostě N-E! Budeš prosím psát i recenzi na Ulička Tisíce květů, momentálně to čtu a chtěla bych si přečíst tvůj názor^^

2 Camelia Camelia | Web | 14. března 2013 v 18:38 | Reagovat

[1]: Zatím nemám přečteno, ale potom přihodím ;)

3 Kata-chan Kata-chan | Web | 15. března 2013 v 10:49 | Reagovat

Tak obal se mi hrozně líbil, návez taky - zdálo se mi, že to bude něco tvrdšího, ale nevšimla jsem si jména spisovatelky...
a to mluví za vše :D
ne, Meyerovou prostě nemám nemám ráda. Pokazila si to u mě s tím Twililing a já v její knihy moc nevěřím.
Ale jestli to přelouskáš a napíšeš po přečtení recenzi, možná to zvážím :D

4 magika magika | 18. března 2013 v 16:18 | Reagovat

tuhle knížku už se snažím sehnat delší chvíli xD,konečně když jí u někoho objevím tak si odcestuje pryč a ty mi tady naní děláš chutě :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DOKAŽME, ŽE FF PISÁLCI (na blogu i mimo něj) JEŠTĚ NEVYMŘELI!


Fancluby pro NH a SS-maniaky. PŘIHLÁSIT se může každý,
kdo má na blogu alespoň 3 jednorázovky/jednu sérii delší
jak 5 dílů. Splňuješ-li tato jednoduchá pravidla
a ještě tě nepřešla chuť,
přihlásit se můžeš ZDE:
Budu se na tebe těšit! :)