Percy Jackson - Rick Riordan

16. února 2013 v 17:27 | camelia
Název: Percy Jakson
Série: Percy Jackson
Autor: Rick Riordan
Věk: 11+
Dílů: 5 + druhá série Bohové Olympu
Žánr: Dobrodružné, fantasy, romány, tajemné, romantika
Nakladatelství: Fragment, vydání první
Počet stránek: cca 400
Cena: 399 Kč,-
Více informací: ZDE (http://www.percy-jackson.cz/)
Anotace (k prvnímu dílu):

"Jmenuji se Percy Jackson…
Do teď jsem si myslel, že jsem obyčejný kluk, kterého čeká vyhazov ze školy. Zjistil jsem ale, že můj otec je bůh z Olympu. Moje učitelka se proměnila v krvavou příšeru a kamarád je Satyr. Všichni na mě mají spadeno a podezřívají mě z krádeže blesku, zbraně mocného boha Dia. Musím dokázat svou nevinnu a najít ukradený blesk a s ním i zloděje. Pomůžeš mi?
Bude to ale nebezpečné, tak neříkej, že jsem tě nevaroval…"1. ZLODĚJ BLESKU
Percy Jackson je na první pohled typický problémový kluk. Za šest let ho vyhodili ze šesti škol a nyní, když si konečně myslí, že by mohl uspět, jeho učitelka matiky se promění v děsivou příšeru a jeho nejlepší kamarád Grover se na něčem tiše domlouvá s jeho učitelem dějepisu. A jako by to nebylo málo, Percy náhle zjistí, že jeho otec je bůh a bude muset podniknout nebezpečnou cestu do Tábora polokrevných, jen aby se dozvěděl, že byl obviněn z krádeže nejmocnější zbraně světa. Spolu s Annabeth a Groverem se tedy vydá na výpravu za Diovým bleskem, aby očistil své jméno, ale nebude to tak jednoduché. Kromě děsivých příšer z Tartaru se setká i s několika bohy, a ne všichni budou chtít, aby svou pouť úspěšně zvládl... Na závěr zbývá však jen jedna otázka: Kdo je zrádce?

Hodnocení: 10/10
První díl je podle mě nejlepší z celé série. Má zápletku, neohrané postavy a celá kniha je protkána umělecky spletenými nitěmi napětí, starého Řecka, síly přátelství a originálními nástrahami, které se odehrávají na nečekaně obyčejných místech, a které musí naši hrdinové úspěšně překonat. Tato série potěší lajky, i milovníky Starého Řecka.

2. MOŘE NESTVŮR
Percy Jackson se po úspěšném složení své první výpravy znovu ocitá v nebezpečí, tentokrát je však cíl výpravy jiný - Grover, Annabetin a Percyho kamarád a ochránce, se ztratil a nikdo neví kam. Navíc v táboře propuká panika, protože ochránná bariéra selhává a místo, které znamenalo po mnoho desetiletí bezpečí pro polokrevné, je náhle ohroženo! Tak kdo za tím vším stojí?
Hodnocení: 9/10
Příběh byl až příliš podobný jedné z bájí a narozdíl od jedničky, už mu něco chybělo, přesto bych ho však vřele doporučila, alespoň začátek byl vážně dobrý.

3. PROKLETÍ TITÁNŮ
Naše trojice se po roce znovu schledává a jak už bývá u polobohů zvykem, ani tentokrát na sebe problémy (příšery) nenechají čekat. Percy, Grover a nová kamarádka Thalie se vydávají na další misi - najít bohyni Artemis a zjistit, jaké příšeře byla na stopě. Má to však háček, kromě Artemis se ztratila i Annabeth a všichni její ztrátu těžce nesou. Dokáží osvobodit Artemis ze zajetí a najít svoji kamarádku?
Hodnocení: 10/10
Třetí díl mě oproti druhému nadchnul. Pravda, nebyl asi lepší, než první, ale měl něco do sebe a přestože mě velmi mrzelo, že v tomto díle nebyly ty obvyklé "pošťuchovačky" Annabeth a Percyho, nová postava Thalie tomu dodala vzláštní nádech něčeho dosud nepoznaného...

4. BITVA O LABIRINT
Zrádce s mocnou armádou se chystá zničit svět polobohů a navrátit ho do rukou Krona, kromě toho se také snaží dostat do Tábora polokrevných, ve ketrém už nic není jako dřív. Percy, Annabeth, Grover a Percyho bratr Tyson se vydávají do známého Daidalasova labyrintu, aby zabránili Lukově invazi. Podaří se jim to?
Hodnocení: 10/10
K tomuhle dílu si moc nepamatuji, vím jenom, že se mi líbil. Hlavně proto, že mezi Percym a Annabeth to konečně začíná jiskřit n.n Kromě toho se také konečně začínají odhalovat dábelské plány nepřátel a na scíně se opět objeví nová (no, jak
se to vezme) postava.

5. POSLEDNÍ Z BOHŮ
Nad táborem polokrevných se stahují mračka. Kronos povstává a polokrevných ubývá, mnozí se přidávají na druhou stranu. Dvě možnosti, dvě vojska, jedna válka. Percy se musí rozhodnout, co udělá, protože okamžik z děsivě znějícího proroctví je stále blíže a jen na něm bude záviset, jestli se Olymp zřítí do záhuby, anebo ne. Dokaží společně přestát poslední a největší zkoušku?

Hodnocení: 10/10
Poslední díl mi nějak úplně vypadl z hlavy. Byla jsem trochu zklamaná koncem, protože Precy hrál méně zajímavou roli, než Luke, ale dokázala jsem mu odpustit xD Konec mi to totiž všechno vynahradil :)

VŘELE DOPORUČUJU!

Zdroje: Obrázky Google, vlastní hlava :D Prosím, kopírujte pouze s ODKAZEM!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kata-chan Kata-chan | Web | 16. února 2013 v 18:02 | Reagovat

Ah :D To bude asi spíš pro mladší :D Já čekala nějakej masakr n.n :D No uvidíme...až dočtu Bridget Jonesovou, asi se na to podívám n.n :) Děkuji za tak rychlou realizaci! :D

2 sasukey sasukey | Web | 17. února 2013 v 14:05 | Reagovat

Joo..starej dobrej Percy! :D
Všechny jsem je četla! Parádní série,jedna z nejpovedenějších co sem četla...Ale je tam málo krve,násilý a nahoty! XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DOKAŽME, ŽE FF PISÁLCI (na blogu i mimo něj) JEŠTĚ NEVYMŘELI!


Fancluby pro NH a SS-maniaky. PŘIHLÁSIT se může každý,
kdo má na blogu alespoň 3 jednorázovky/jednu sérii delší
jak 5 dílů. Splňuješ-li tato jednoduchá pravidla
a ještě tě nepřešla chuť,
přihlásit se můžeš ZDE:
Budu se na tebe těšit! :)