Chci toho vážně tak moc?

15. ledna 2013 v 20:52 | camelia |  TTKM
Hm, nudím se, nechce se mi se učit ani psát. Nemám nápady, připadam si vydímaná a letopočty mi v hlavě jezdí osmičky na skateboardu - a po pár pádech utrpí i značnou deformaci, ale co už.
Jistě víte o čem mluvím, o tom pocitu, když něco uvnitř chce psát, ale mysl vám nedovolí se soustředit, protože stále opakuje: Škola, škola, škola a vy jenom zoufale sedíte nad kusem papíru a snažíte se nějak pochytat unikající nápady. Každý, kdo se snaží psát to určitě už alespoň jednou zažil.
A jak tak teda sedím u počítače, v tužce ruku, na stole papír, a přemýšlím, co zase vydat, napadne mě téma, jestli toho chchi vážně tak moc? Jen prostě vypnout, neučit se, nenechat se školou rozhodit, nepsat každý den písemku a hlavně - necítit se tak hrozně provinile, když se mi test nepovede. Cožpak by nás škola neměla rozvíjet? Já mám pocit, že zatím pouze zašlapává naše talenty a pošlapává naši snahu.
Není to tak, že si stěžuju, chodím do školy docela ráda - je to prostě můj styl života, ale... Proč do ní chodím se stylem: Jdu do školy, a ne třeba: "Ach ne! Jdu do školy" anebo "Juchů, zase do školy!"
Začínám si myslet, že jsem si prostě na tohle navykla, ale.. Dokázala bych se prosadit i bez ní?
Čím déle, tím víc začínám mít pocit, že do ní chodím jenom proto, že mám strach, že kdyby jí nebylo, asi bych byla jen průměrný občan. Škola je něco v čem vynikám, ale když o tom přemýšlím, je ještě něco jiného, o čem bych to mohla říct?!
Kde jsou ty časy, kdy jsem celý den běhala venku a měla radost z toho, že nesedím doma?
Kdysi jsem ráda kreslila a vyhrála jsem i nějakou knížku za originální ilustraci, tak proč teď nemaluju?
Chci toho vážně tak moc?
Opravdu, začínám se bát, že až skončím se školou, budu prostě nepoužitelná a stanu se jednou z mnoha průměrných lidí, co chodí sem a tam a celý jejich život spočívá v koloběhu:
Jdu do práce, abych měl prachy. Přijdu domů, nažeru se - přežeru se, lehnu k telce, zaplatím účty / uvařím svojí rodině, vypěru, vyžehlím / učím se s dětmi v naději, že dopadnou lépe než já / dodělávám si školu / celý čas strávím s dětmi...
Já nechci být průměrná! Je to vážně tak moc?!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Erbanka Erbanka | 16. ledna 2013 v 6:38 | Reagovat

Jo to znám...u mě je to horší..normálně překypuju nápady, ale když chci něco psát do školy tak to nelze :/ Mám v hlavě úplně prázdno...To brzo přejde :)

2 Hellequinassasin Hellequinassasin | Web | 17. ledna 2013 v 16:27 | Reagovat

Krásny článo a myslím si, že večná téma ! Toto sa aj mne stáva... každý deň písomky, akoby sme boli robotmi..lenže profesori zabúdajú asi na to, že aj oni bolo v našom veku, že sa ani oni tak neučili a URČITE nemali toľko písomiek, ako oni teraz dávajú. Pripadá mi to také, suché, nemastné..keď píšeme stále písomky a ten profesor sa o nás ani nestará - skôr chce vidieť výsledky. Ale čo ak zle učí, to ho nezaújima.
Preto chcem ísť na vysokú, byť niečím užitočna- i keď budem do mojej staroby chodievať do školy, budem mať pocit, že som niečo - ako tak - dokázala.
PS: Teraz som opravila menu, sedí ti lepšie ?

3 magika magika | 19. ledna 2013 v 16:29 | Reagovat

škola je požírač zábavných nápadu

4 Hellequinassasin Hellequinassasin | Web | 24. ledna 2013 v 19:34 | Reagovat

Tá čiara medzi menu a stránkou je tam úmyseľne, aby to i tak pôsobilo ^^
A ďakujem za pocfhvalu :3

5 shinju-u shinju-u | 26. ledna 2013 v 22:18 | Reagovat

Hlavní je - zůstat sama sebou. Lidi s obyčejným povoláním a vzděláním nemůžeš házet do odpadního koše "průměrný". Protože co ty víš, mnoho z nich píše amatérské příběhy, někteří mají milující rodinu, jiné obšťastňují zvířata, další mají spousta dobrých kamarádů kolem sebe.

Myslím, že tvůj problém je v tom, že ve škole vidíš všechno. Budu se dobře učit - mám supr život, Budu se špatně učit - mám spackaný život.
Ale takhle se přece nemůžeš na život dívat.
Ano, je důležité, co máš v hlavě a rozhodně je fajn, když se člověk neučí na čtvery nebo troje, ale stejně..

Člověk do školy chodí, aby se vzdělával. Odsedět si ve škole rutinní dobu, přijít domů a to jistli budeš se chtít věnovat dál škole, to pohání jen ambice člověka.
Chci/Nechci
Něco mezi tím je "musím", ale...

Je to věc názoru. Taky to znám, ale všechno je jen otázka vůle. Teď ti to příjde absurdní, chceš psát, proč nemůžeš...Ale to je právě to -> Musíš najít rovnováhu mezi školou a volným časem. Povinností a zábavou. Odděl to od sebe a máš vyhráno. ;) Pokud dokážeš u psaní vypnout  červěně blikající nápis "škola", tak můžeš v momentu napsat třeba celou knížku. ;) Ale ke všemu musí být vůle. :)

P.S. Sorráč za můj vychytralý proslov, mě škola občas taky pěkně štve, ale jen ti radím, co jsem sama během psaní zjistila. ;D

6 Faith Faith | 31. ledna 2013 v 21:02 | Reagovat

Mě z tebe jednou vomejou, mladá :P
Co to tady zas vymejšlíš, hm? Náhodou, víš jaká je tohle fajnová úvaha na téma dnešní společnosti a vzdělávacího systému? :D Jasně, není to nic, co si měla v plánu psát, ale tak já jsem tvor, co neplánuje (ehem, taky na to celej můj život vypadá xD)
Heh, fajn, má milá mladá, nedělej si iluze o tom, že si výjimečná ve škole, že to z tebe nedělá "průměrného" člověka, protože vždycky se najde nějakej blb, co je lepší, checht, tot můj pesimistickej názor ;)
Jsi originální v tom, kým seš :) a čím chceš být, celé tohle složení je obraz plný barev, jak světlých, tak tmavých stínů, jasně, vedlejší obraz má možná stejnou kompozici, ale není stejnej ;) maloval ho někdo jiný, v jiné náladě, v jiném rozpoložení, jinýma rukama a v jiný čas :)
Nezáleží na tom opravdu nutně vyčnívat z davu nebo plavat proti proudu ;) stačí myslet jinak :) mno.. jinak, vidět se jinak, jako již výše zminovaný spešl obraz nebo třeba hudba :) nezáleží na tom, jak přesně to uděláš :)
Mnu a školu bych zase tolik neřešila je to nutné zlo, které musíme přetrpět bohužel všichni a mnohdy i zbytečně :)
Lepší než uvažovat nad tím, co nemáš, je radovat se z toho, co máš ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DOKAŽME, ŽE FF PISÁLCI (na blogu i mimo něj) JEŠTĚ NEVYMŘELI!


Fancluby pro NH a SS-maniaky. PŘIHLÁSIT se může každý,
kdo má na blogu alespoň 3 jednorázovky/jednu sérii delší
jak 5 dílů. Splňuješ-li tato jednoduchá pravidla
a ještě tě nepřešla chuť,
přihlásit se můžeš ZDE:
Budu se na tebe těšit! :)