Říjen 2012

Sněžíííííííííí!

27. října 2012 v 10:09 | camelia
Já vím, nadpis jak pro pětileté dítě... Ale, nechybí vám alespon trošku ty dny naivního dětství? Mít spoustu času, radovat se z drobností. Ach jo, přála bych si být ještě na chvíli malé naivní dítě. Je sice odvážné mluvit o sobě, jako že nejsem naivní, ale... Chybí mi ty čay, co vám?

Malířka

24. října 2012 v 21:58 | camelia


Jdu městem. Zvuky ulice se v mém vnímání smísí v hlučnou beztvarou šmouhu, auta kolem mě sviští nejrychlejší povolenou rychlostí. Modrá obloha, sem tam lemovaná bílými nadýchanými mráčky vypadá tak nevinně, tak nedokonale dokonale.
Otočím se a nadechnu se vzduchu, trochu jiného než obvykle. Dnes všechno je jiné, a přesto vím, že všechno, vzduch, stromy, země, všechno tohle je stejné jako vžycky.
Pod mýma nohama zakřupe štěrk malé cestičky vedoucí napříč rozlehlým parkem. Miluju to. Tu volnost, svobodu, pohled přes svěží listy lip, javorů a dubů. Dnes ale nic z toho neoceňuju. Nervozita uvnitř mě se neutichajícím vzdorem odmítá vzdát.

Svět je malý 24 - I'm the real one

20. října 2012 v 10:16 | camelia

Krátce zamrkal a pak jen ustoupil, abych mohla projít. Vypadal tak nějak celkově v šoku. Napadlo mě, jestli to vážně byl dobrý nápad, ale už jsem nemohla hodit zpátečku. Pokynul mi, abych se posadila a zmizel někde za dveřmi. Já si mezitím udělala pohodlí na jediném volném křesle a trochu se porozhlédla kolem. Jeho byt byl malý, s velkým oknem na šikmém stropu, pohodlně vypadajícími křesli, policemi s knihami po obou stranách a malým stolkem uprostřed, který byl až po kraje zaplněn různými časopisy. Z nudy jsem vytáhla jeden a začala listovat. Už jsem si říkala, že je to blbost, ale nedalo mi to, a otočila jsem i poslední list. Velký tučný nápis mě téměř uhodil do očí. Zírala jsem na to a myslela si, že se mi to snad jen zdá. To, že v pokoji nejsem sama, jsem si uvědomila až tehdy, kdy Naruto utrousil:
"Dáš si něco?"

Lay-out 3# - The Magic fairy (free)

13. října 2012 v 14:02 | camelia |  Volné laye
Papadám! Je tu další lay. Tentokrát s takovým lehce zasněným obrázkem který mě hned oslovil. Je jednoduchý, ale celkem se mi i líbí. Nemám moc ráda složitosti :D
Tak tady je. Oddlovačky a ikonky bych dodělala na přání případného zájemce. Snad se líbí!


(Barva písma i styl si můžete dát samozřejmě jiné ;) )

Popisky nahoru si můžete vybrat z:

Na věčnost I.

12. října 2012 v 21:13 | camelia

Běžela, kolem byla tma. Její srdce tlouklo tak hlasitě, až se bála, že ho uslyší. Byl jí v patách… Cítila ho. Zatočila za roh a otočila se, i když věděla, že ho neuvidí, protože kolem ní není ani jeden paprsek světla… Jen myšlenky. Tohle nebyl skutečný svět.
Sakuro…

Svět je malý 23 - Nová cesta

11. října 2012 v 17:27 | camelia

Libé tóny nové skladby se rozléhají velkým pokojem. Černé sametové záclony jako těžké sloupy ohraničovaly vysoká okna. Bílé stěny byly děsivě dokonalé a třpytivý koberec odrážel sluneční paprsky pronikající skrz zamračené nebe.
Seděla jsem u černého křídla a snažila se konečně nacvičit tu skladbu, kterou jsme od října měla začít hrát. Byla složitá a rytmicky náročná, ale přesto jsem nepřestávala věřit, že ji zvládnu.
"Zlato…" oslovil mě sametový mužský hlas a na mých ramenou jsem ucítila jeho ruce. Masíroval mě, abych se uvolnila? Nebo abych se naštvala?

Sakra, sakra, sakra!

5. října 2012 v 19:53 | camelia |  TTKM
Kruci!!!!
Jediná manga, do který jsem se fakt zažrala, a to dokonce tak, že bych si koupila klidně i jako "knižní" vydání a vona nevychází! Sakra to mi tak neuvěřitelně štve!
Dala jsem si dokonce i tu práci najít oficiální stránku (www.code-breaker.jp), ale protože jsem se narodila v česku, tak mi nejde ani videa prostě nic! Sakra to mi tak neuvěřitelně deptá >.<
No nic, tak já zase mizím. A KDYBY NĚKDO NÁHODOU NAŠEL NĚKDE ČESKÝ PŘEKLAD/I TU JEHO KNIŽNÍ PODOBU, OZVĚTE SE!
Arigato!

Vaše momentálně opět psychicky zdeptaná Camelia

Code: Breaker

4. října 2012 v 21:30 | camelia |  Filmy & seriály

DÍLY: 193 (momentálně)
PŘEKLAD V CZ: do 30. kapitoli (Plačící)
PRŮMĚRNÁ DÉLKA 1 KAPITOLI: cca 23 stránek
AUTOR: Akimine Kamijyo
ŽÁNR: Shōnen

ANOTACE:
Když se jednoho dne vrací nejoblíbenější dívka na škole, studentka Sakura Sakurakouji autobusem domů, podívá se z okna a vidí v parku chlapce, asi tak v jejím věku jak nemilosrdně upaluje lidi modrým plamenem. Přesvědčená, že se nejednalo o její fantasii, fatamorganu ani halucinace, se rozhodne o tom následující den podat výpověď, ale nikdo ji nevěří. Vrací se proto na místo činu, bay podala důkazy, jenže po vraždě ani stopy. Sakura je však odhodlaná najít toho chlapce, ať to stojí, co to stojí a její přání se jí velmi rychle vyplní.
Do třídy totiž nastoupí nový spoulužák, který vypadá na chup přesně, jako ten chlapec z parku a představí se s milým úsměvem jako Ogami Rei. Sakura mu však na jeho hru neskočí a pomalu začne zjišťovat, že Ogami je opravdu jen chladnokrevný vrah. Sama ale věří, že to všechno se může změnit a tak se pomalu začíná zaplétat do věcí o nichž většina normálních smrtelníků nemá ani ponětí. A zároveň zjišťuje, že Ogami je jen jednen z několika tvz. "Code: Breakerů", kteří se svými vlastními hesly "Oko za oko, zub za zub" vraždí lidi, na který je zákon příliš krátký a sami se tak stávají nepostihnutelným. Sakura mu nevěří a Ogami se na důkaz rozhodne ji upálit za živa. Jenže se zjistí, že Sakura je proti jeho plamenům imuní a tak začíná strhující příběh prlný nečekaných dějových zvratů a spousty otázkami, na které si budete přát znát odpověď.

MALÁ OCHUTNÁVKA (PRVNÍ DÍL - manga)

MANGA MÁ BÝT TENTO MĚSÍC I ZFILMOVANÁ. PŘINÁŠÍM VÁM TAKOVOU MALOU OCHUTNÁVKU... :)

THILER 1

THILER 2

Myslím, že je Vám jasné, jak bude vypadat další dess :P Tak co, mám pokračovat v překládání? :D

BAF! xD

3. října 2012 v 20:51 | camelia |  TTKM
Lek! :D Neřešte. Asi se ptáte jak jsem na tom s povídkama. Zatím bledě. Zase si dávám pauzu :D Ale o víkendu snad zase něco písnu. No, a co teda dělám celý dny? Tak v úterý přijedu domů v 19 hod., takže ode mě moc nečekejte. V pondělí v 17:35 (asi) a ve středu po páté/po šesté. Nedivte se teda, že není moc kdy psát.
Ale kromě školy jsem taky našla další žrout času - MANGA CODE: BREAKER!
A asi mám novou lásku! Nejdřív Sasuke, Kiba a Naruto, pak Usui a teď Ogami Rei! ♥♥♥ Brzy Vám asi hodim recenzi, protože je to jedna z mála mang, která mě na první pohled zaujala :) A mám na vás otázku. Protože je česky jenom do 30. dílu, mám překládat?
DOKAŽME, ŽE FF PISÁLCI (na blogu i mimo něj) JEŠTĚ NEVYMŘELI!


Fancluby pro NH a SS-maniaky. PŘIHLÁSIT se může každý,
kdo má na blogu alespoň 3 jednorázovky/jednu sérii delší
jak 5 dílů. Splňuješ-li tato jednoduchá pravidla
a ještě tě nepřešla chuť,
přihlásit se můžeš ZDE:
Budu se na tebe těšit! :)