Svět je malý 22 - Svítá na dobré a ještě lepší časy

29. září 2012 v 17:36 | camelia

Dny utíkaly rychle, měnily se v týdny, a já se Sakurou stále nemluvila. Můj nový kluk, školní idol Uchiha Sasuke mě denně zval na party a já namísto toho, abych se Sakuře omluvila, zbaběle kývla, že přijdu. Školu jsem začínala flákat, což mělo za následek katastrofální průměr, ale stejně nepropadnu. Vždyť prázdniny už klepou na dveře! Hm, měla jsem ale i další mnohem větší starosti. Ne, nebyla jsem těhotná, ale… Stala jsem se závislá. Na Sasukem.

"Kam půjdem teď?" zeptal se mě, ruku omotanou kolem mého pasu. Spousta holek se na nás dívala. Na Sasukeho toužebně, na mě pomstychtivě, ale mě na tom nezáleželo. Přitiskla jsem se k němu ještě víc a objala ho, jako bych všem říkala: "Ruce pryč, tenhle playboy je můj!"
A on se jenom pobaveně usmíval.
Nadzvedla jsem obočí, jako bych se ptala, jestli je tu něco vtipného, ale odpovědí mu byl jenom tik v pravém oku.
"Nevím." Řekla jsem.
"Tak to je špatné… Co budem teda dělat?" vypískl, jako kdyby byl hysterčivá blondýnka a já se okamžitě musela skácet k zemi smíchem. Obrazně řečeno, samozřejmě.
"Mlátit bloncky?" navrhla jsem se smíchem a dala mu pěstí do ramena. Nebyla to velká rána, přece svojí lásce neublížím! Ale Sasuke opět nezklamal.
"Au… To bolí!" rozhodil při tom rukama. Opět jsem chytla vlnu smíchu. Málem mi začaly i téct slzy!
"Jasně, jasně… Tak promiň," omluvila jsem se a on naoko pokývnul jakože přijímá.
"Hele, volná lavička!" upozornil mě, "Nesednem si?"
"Máš pravdu, nesednem," přitakala jsem a snažila se zabránit smíchu.
"Prosím," začal na mě vrhat svůj pohled alá "zatoulané kotě".
"Ne." Stála jsem si za svým.
"Prosím!"
"Ale ne a nepros."
"Tak jo," řekl, když si asi uvědomil, že jsem neoblomná. Potěšeně jsem se usmála, jenže… Moje potěšení netrvalo dlouho. Najednou jsem ucítila zvláštní stav beztíže a v tu chvíli mě jenom napadlo, že pád bude tvrdý. Zase jsem se ale pletla.
"Až po Vás, madam," řekl Sasuke se mnou v náručí a posadil se na lavičku.
"Já ale nechci sedět na lavičce." Odporovala jsem mu.
"Taky nesedíš," odvětil a teprve teď jsem si uvědomila, že vlastně sedím jemu na klíně. Zasmála jsem se a radši ho objala okolo krku, abych náhodou neslítla na zem.
"Dej si pozor, co děláš," varovala jsem ho potom naoko přísně.
"Jsem zlobivý kluk, paní učitelko… Myslím, že zasloužím trest." Přikývl zcela vážně a celá komičnost téhle stupidní situace způsobila, že jsem neovladatelně vyprskla smíchy. A po chvíli se ke mně přidal i on.
"Blbečku!" vynadala jsem mu, ale nemyslela jsem to zle. Spíš naopak. Už je to nějaký ten pátek, co jsem se takhle zasmála. Políbil mě.
Poprvé za dlouhou dobu jsem se zase cítila dobře… Tedy, pokud jsem zrovna nemyslela na naše mou vinou zbabrané přátelství se Sakurou. Jak jsem mohla být tak slepá? Copak mi na ní nezáleží? Nebyla mi oporou v těch nejtěžších chvílích?
"Sasuke, můžu s Hinatou na chvíli mluvit?" uslyšela jsem. Hlas jsem poznávala, ale nevěřila jsem tomu. To přece nemůže být ona… Nemůže… Proč by to dělala? Ptala jsem se, ale v duchu doufala, že nemám pravdu.
"Jistě," odpověděl jí a já musela otočit hlavu a podívat se do tváře té, které jsem se posledních pár dnů vyhýbala jako čert kříže.
"Hinato…" řekla nejistě a zároveň nedočkavě. Viděla jsem na ní, jak je nervózní… Ale byla jsem ráda, že přišla.
Zvedla jsem se ze Sasukeho klína a omluvně mu vtiskla letmý polibek. Sotva jsem to udělala, rychle jsem se podívala na Sakuru, ale k mému překvapení vypadala v pohodě. Jen jsem nad tím pokrčila rameny a obě dvě jsme vykročily směrem po cestě mezi tújemi a rododendrony. Škoda, že už odkvetly. Jako naše přátelství. To mi připomíná… Neměla bych už něco konečně říct?
"Já…" začaly jsme obě dvě zároveň a vrhly na sebe přitom překvapený pohled. To málo ale stačilo, abychom se začaly smát.
"Hinato..." začala. Natočily jsme se tak, abychom si navzájem hleděly do očí. Bylo to stejné, jako tehdy, když jsme se poprvé potkaly. Stejně nervózní, plné nadějí a strachu ze zklamání. Takové malé déjavu.
"Hinato… Víš, mrzí mě," na chvilku se odmlčela, jako by přemýšlela, jak zformulovat to, co vlastně chce říct, "Prostě…"
"Promiň!" Skočila jsem jí do řeči a můj úsměv na chvilku zmizel pod závojem provinění.
"Promiň, měla jsem ti to říct. Neměla ses to dozvědět od Ino."
"To je v poho," mávla nad tím rukou a mě napadlo je to, jak úžasná osobnost tu na prosti mě sedí. Já bych si neodpustila.
"Děkuju…" pípla jsem a pak dodala nadějně, zároveň jsem se však bála, abych o tu naději zase nepřišla: "Takže zase kamarádky?"
Přikývla a její šťastný úsměv mě také nakazil. Musela jsem se pořád usmívat. Byla jsem opravdu ráda, že naše přátelství je zase obnovené. Samozřejmě, bude trvat, než mi zase začne věřit, ale dostala jsem šanci! Šanci i po tom, co jsem udělala! Zní to téměř jako sen.
"Heh? Stalo se něco?" byla Sasukeho první reakce když viděl, jak jdeme obě dvě vedle sebe s připitomělými úsměvy.
"Ne, miláčku, nic," odpověděla jsem mu, ale netvářil se z toho příliš odvázaně. Nejspíš mu došlo, že mu to stejně neřeknu.
"Ale no tak," řekla jsem a dala mu lehký polibek, když jsem se odtrhla, nevinně jsem na něj zamrkala: "Snad se nezlobíš?"
"No…" protáhl a já úplně viděla, jak mu to v hlavě šrotuje. Ještě jsem zesílila svůj okouzlující pohled a byla si vědoma Sakuřina pobaveného úsměvu. Bylo to divné, ale byla jsem ráda, že se usmívá. "Ani ne," řekl a obě dvě jsme se rozesmály.
"Co je zas?" zeptal se mírně naštvaný a hodně dezorientovaný Sasuke. Jeho výraz mě ještě víc rozesmál, téměř jsem měla problémy s tím, abych neskončila na zemi…
"Tak jo, jde se," zavelela ještě rozesmátá Sakura a všichni tři jsme se vydali směrem k centru města. Byla jsem šťastná. Měla jsem kluka, kamarádku, všechno po čem jsem toužila. A ještě něco navíc. Zítra nám totiž začínaly prázdniny. Ano, šli jsme si pro vysvědčení!
"Padaránadadadá…" ozvalo se.
"Pardon, můj mobil," omluvně jsem se usmála a zvedla to.
"Prosím?"
"Dobrý den, Hyuuga Hinata?" ozval se neznámí hlas. Vrhla jsem rychlý pohled po Sakuře, která se na mě jen zvědavě a napjatě dívala.
"U-U telefonu," zakoktala jsem a snažila se znít jistě.
"Tady duo Teka&Senai. Všimli jsme si vašeho talentu a chtěli bychom Vám nabídnout na zkoušku prázdninovou brigádu." Nádech. "Hrát v našem klubu."
Málem se mi zstavilo srdce. "Myslíte to vážně?" zeptala jsem se a ani si netroufla doufat.
"Ano. Přijímáte?"
Měla jsem pocit, že mi srdce vyskočí z hrudi. Byla jsem tak vzrušená a šťastná.
"… To se nedá odmítnout." Řekla jsem. Muž na druhém konci se usmál, nebo mi to tak alespoň znělo.
"Tak dobrá, budeme se na Vás těšit zítra od sedmi večer hrajete, zkouška začíná v šest."
"Určitě přijdu. Nashledanou," řekla jsem a začala se věnovat dvěma napnutým tvářím.
"Co? Co se stalo?" vyděsila se Sakura.
"Já… Já budu hrát ve večerním klubu!" vykřikla jsem šťastně.
"Paráda!" radovala se se mnou Sakura a i Sasuke mě pochvaln poplácal po zádech.
"To je moje holka," řekl a já se na něj jen usmála. Všechno najednou bylo krásné! Až moc krásné...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 magika magika | 29. září 2012 v 19:19 | Reagovat

konečně jsou kamarádky jupííí,sakra jak já teď ty tvoje díly miluju když je hinata se sasukem,to asi nebude dlouho trvat že??ale moc pěkný dílek

2 shinju-u shinju-u | Web | 29. září 2012 v 20:07 | Reagovat

Hm...........nechápu :D Nějak mi to přestalo dávat smysl, asi jsem fakt debil. :D

3 camelia camelia | Web | 29. září 2012 v 21:19 | Reagovat

[1]: Říkala jsem si, že ti tím asi udělám radost, ale ano, tušíš správně, zase jim to já odporná mrcha pokazím :D

[2]: Nemyslím si XD

4 Erbanka Erbanka | Web | 29. září 2012 v 22:19 | Reagovat

Nemůžu si pomoct, ale nehoděj se mi k sobě, ale to že fakt. Jinak nějak jsem se v tom přestala orientovat :D

5 shinju-u shinju-u | Web | 30. září 2012 v 9:36 | Reagovat

[4]: nápodobně :/

[3]: Co si nemyslíš?

6 camelia camelia | Web | 30. září 2012 v 10:49 | Reagovat

[5]: Že to, že sev tom neorientujete je moje chyba. Tak trochu už se v tom taky ztrácím, takže brzy bude nějaká vyvětlovačka :D

7 shinju-u shinju-u | Web | 30. září 2012 v 12:33 | Reagovat

[6]: Ne víš, Cam, mě příjde trochu divný, že nejprve všechno převrátíš naruby a pak se všechno úplně "samo" vysvětlí a najednou je všechno super bez toho aniž by jsi vysvětlitla věci, které se mi už dlouho motají v hlavě. :D A nebo, že Hinata zapoměla na Naruta jako na svačinu, kterou měla předevčírem, zamilovala se do člověka, který se jí odporně hnusí a zapoměla na svojí nejlepší kamarádku. :D Přitom jako by se Sasukemu vyplivl charakter a úplně se změnil, skoro až na Naruta, řekla bych xD A najednou příjde Sakura, říct někomu, kdo jí sbalil její dlouholetou lásku, že je všechno v pohodě a Hinatě zavolá agentura, že viděli její talent a mě uniklo - Kde, proč, jak? :D Taky mě furt štve ta Narutova "holka" a ten důvod, proč jí dal kopačky. Prostě se v tom neorientuju, tohle prosím neber jako kritiku, jen ti chci objasnit co všechno nechápu :D Takže máš co vysvětlovat xD

8 camelia camelia | Web | 30. září 2012 v 15:46 | Reagovat

[7]: Jojo, to mám a téměř si říkám, jeslti to vůbec ještě dám... :/

9 shinju-u shinju-u | Web | 30. září 2012 v 17:35 | Reagovat

[8]: Ty sis to tak perfektně zamotala, s tím ti nepomůžu :D Ale ne, že se na to vykašleš! :D

10 camelia camelia | Web | 30. září 2012 v 18:08 | Reagovat

[9]: Přemýšlím o tom.

11 shinju-u shinju-u | Web | 30. září 2012 v 18:14 | Reagovat

[10]:Tak přemýšlej, jak se z toho vymotat, dá se to, sama jsem nad tím přemýšlela ;) :D Spousta věcí můžeš napravit Hinatinou myšlenkou v hlavě, stačí náznak a všechno bude "zapomenuto" ;) Naruto  - stačí dialog v narutově hlavě nebo rozmluva s Hinatou. Sasuke, třeba sázka nebo tak něco, sázka s Kibou, protože silně pochybuju, že by ten úchylák (v téhle povídce) dokázal bejt milej. Sakura, hraje kamarádku, aby se dostala k Sasukemu, jasná věc, ne? já už to mám :D

12 camelia camelia | Web | 30. září 2012 v 18:43 | Reagovat

[11]: Ee, to chcee něco jiného, a modli se, ať to vymyslím, protože jinak, jinak s tou povídkou nejspíš seknu...

13 shinju-u shinju-u | Web | 30. září 2012 v 19:28 | Reagovat

[12]: -.-"

14 shinju-u shinju-u | Web | 30. září 2012 v 19:33 | Reagovat

Nevím, co přesně ti mám na to říct, jsem strašně naštvaná, ale fakt strašně.

15 magika magika | 1. října 2012 v 19:33 | Reagovat

[3]: ale aspoň jeden dílek by mohly být spolu ne??nech mě to pořádně vychutnat než budu mít debku až je rozeženeš chudky od sebe xD

16 shinju-u shinju-u | 2. října 2012 v 15:16 | Reagovat

Je tu ještě jedno řešení, a sice to, že poslední dva nebo tři díly přípšeš ;) A budeš normálně pokračovat :D :)

17 shinju-u shinju-u | 3. října 2012 v 20:35 | Reagovat

?? Tak co ? :D

18 Shinju Shinju | 4. října 2012 v 16:02 | Reagovat

Tak coo? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DOKAŽME, ŽE FF PISÁLCI (na blogu i mimo něj) JEŠTĚ NEVYMŘELI!


Fancluby pro NH a SS-maniaky. PŘIHLÁSIT se může každý,
kdo má na blogu alespoň 3 jednorázovky/jednu sérii delší
jak 5 dílů. Splňuješ-li tato jednoduchá pravidla
a ještě tě nepřešla chuť,
přihlásit se můžeš ZDE:
Budu se na tebe těšit! :)