Svět je malý 18 - Přípravy

13. září 2012 v 19:09 | camelia

Život je hořký, bohudík!
Slyšela jsem z nějaké televizní reklamy na pivo a neodpustila jsem si ironický úšklebek. Oni asi nevěděli co je to zamilovat se. No jo no, chlapi…
Zalila jsem čaj v pytlíku horkou vodou a zamyslela se. Bude chtít i Sakura čaj?
Pro jistotu jsem vyndala ještě jeden hrníček, růžový, její neoblíbenější a opatrně ho nesla do naší ložnice, kde už pomalu ani nebylo, kam se hnout.

"Na." Řekla jsem. Nejdřív na mě koukala jako vyvoraná myš, ale pak, když si všimla mojí natažené ruku s čajem, její tvář prozářilo pochopení a následný vděk.
Sedla jsem si k ní na zem.
"Je to vážně nutné?" Zeptala jsem se a pohledem přejela sloupce oblečení válejících se na každém centimetru volného místa, na kterém jsme zrovna neseděly.
"Jistě." Dostalo se mi odpovědi, jako by to byla samozřejmost. "Vybrat vhodné oblečení na párty je základ!" Uslyšela můj povzdech.
"No tak, není to tak zlé…"
"Není to tak zlé?!" podivila jsem se. " To snad nemyslíš vážně!"
"Ale myslím" oponovala mi. "Vždyť sis zkoušela jenom tři trička." Protočila nad mým počínáním očima.
"Jo," přitakala jsem, "jen tři trička, patery tepláky, čtyři soupravy, deset topů, dvoje džíny patery boty na podpatku a troje podprsenky. To je naprosto normální, samozřejmě!"
Sakura vážně přikývla a já si neodpustila pohled, jako jestli se nezbláznila.
"To byla ironie," vysvětlila jsem jí a odfrkla si.
"Ale notak, Hino…" objala mě chlácholivě. Podívaly jsme se po sobě a vyprskly smíchy.
"Jen jestli bychom neměly jít na herectví." Podotkla potom a já se zmohla jen na utírání slz smíchu.
"Asi jo."
"Hinato?" oslovila mě najednou, ale její tón byl úplně jiný. Takový lítostivě starostlivý.
"Co je?" zeptala jsem se nabroušeně. Proč sakra nemůže dělat, jako by to všechno byl jen zlý sen?!
"Vážně... Tam chceš?"
"Ano," řekla jsem rozhodně. Na okamžik zmlkla, jako by vyhodnocovala celou situaci.
"Tak se do toho pustíme!" vykřikla s širokým úsměvem a já jí stačila jen poprosit, aby to moc nepřehnala.
Už bylo šero, když jsme obě byly konečně připravené a vyšly z domu. Foukal na začátek léta až nepříjemně studený vítr a proháněl prach po ulici. Objala jsem si ramena a třela je prsty, abych se alespoň trochu zahřála.
"Hej!" křikl na mě někdo za mnou. Okamžitě jsem se otočila a dřív, než jsem se stačila rozkoukat, mi v náručí přistál teplý svetr. Zmohla jsem se jen na vděčný pohled a velmi rychle se do něj začala soukat.
"Díky," poděkovala jsem dívce, co během mého oblékání přešla až ke svítící lampě, u které jsem kromě slétávajících se můr stála i já. S obdivem jsem pozorovala, jak si obléká džínovou blůzu.
Byla jsem v šoku, jak i při tak obyčejných věcech umí být okouzlující. Lehce si vytáhla vlasy zpod džínoviny a já jsem zůstala jen tiše závidět.
"Děje se něco?" zeptala se a upřela pohled svých smaragdových očí na mě. Oproti ní jsem si připadala jen jako ubohá poddaná proti královně.
"Ne, nic…" řekla jsem snažíc nedat najevo své myšlenky. Ale prohlédla mě.
"No tak, i tobě to přece sluší." Chlácholivě mě objala.
"Ale proti tobě jsem jen nicka." Jemně se pousmála.
"Každý si určuje sám, jak ho ostatní budou brát, tak hlavu vzhůru. Dneska jsi sexy."
Její úsměv byl nakažlivý.
"No tak jo." Souhlasila jsem a pousmála se.
"Tak se mi to líbí!" plácla mě do zad, až jsem málem přepadla do silnice.
"Co děláš?!" prskla jsem okamžitě, co jsem to jakž takž vybrala, ale odpovědí mi byl jen její zvonivý smích.
Koutky se mi vytáhly zase o něco výš. Nedokázala jsem však v sobě udusit ten tichý plamen závisti. Byla tak krásná. Hebké vlasy, jemný obličej, hříšné rty, čelo přímo říkající si o polibek a tak upřímné a přitom raráškovské oči… Zato já? Moc velkej zadek, velký prsa, divnej obličej a tak složitá povaha, že to všichni vzdaj. A navíc zlomené srdce. Krásná kombinace, že?
"Au, co je?" zeptala jsem se uraženě a mnula si žebra, kam mi právě před chvílí přiletěla pořádná rána.
"Co je?! Přestaň se tak užírat! Jsi krásná!"
Nedůvěřivě jsem se na ní podívala.
"Dobrej vtip," okomentovala jsem to a chtěla vykročit, abych už to měla co nejrychleji za sebou.
"Tak moment, moment," zarazila mě a za rameno si mě otočila zpátky k sobě.
"Co je zas?" zeptala jsem se otráveně a protočila oči.
"Dívej se na mě!" nařídila mi a mě nezbylo, než poslechnout. Trochu jsem sklonila hlavu. Sakura totiž byla asi o deset centimetrů menší než já.
"No?" popostrčila jsem ji, ale když jsem slyšela její hluboký nádech, v duchu jsem si nafackovala za to, že jsem radši nemlčela.
"Ty si myslíš, že jsem hezčí než ty?" položila mi otázku. Jistě, Sakura šla vždycky za tím, co si umanula nezávisle na tom, co si o ní ostatní myslí. To mají společné… Tedy, měli.
Přikývla jsem.
"Tak proč jsem si pak dávala s tebou takovou práci?" utrhla se na mě. Podívala jsem se na své oblečení, na které její ruce ukazovaly. Měla jsem na sobě takové ty otrhané džíny, co se teďka nosí, černý matný top, který trochu prosvítal a pod ním bílé triko. Kolem krku se mi houpalo několik stříbrných řetízků a na rukách jsem měla prsten, též stříbrný a několik druhů náramku sladěných s náhrdelníky. Co se týče obličeje, věděla jsem, že mám černé horní linky a rudou rtěnku. Zbytek mě nijak nezajímal. Tedy až na ty krásně udělané nehty. Musela jsem uznat, že si s tím opravdu dala práci.
"Nevím." Podotkla jsem a opřela se o železnou tyč.
"Víš co? Jestli teda příště po mě něco budeš chtít, tak si to rozmysli, než to uděláš! Kdybych věděla, že to skončí takhle, nedělala bych to. Nedivím se Narutovi, že to s tebou skončil." Řekla tvrdě.
"Cože? Ty si říkáš kamarádka?" oplatila jsem jí to a nostalgický smutek se náhle proměnil ve vztek.
"Jenom proto, že máš zlomené srdce, ti nebudu lhát!" Vyletělo z ní okamžitě a já si v ten okamžik začala uvědomovat, že co říká, je pravda…
Schovala jsem si hlavu do dlaní a rozvzlykala se. Všimla jsem si, jak se mě snaží utěšit a opřela jsem si hlavu o její rameno.
"Když… On… Všechno… Bylo… Všechno bylo tak… Dokonalé!" vykřikla jsem a nechala se kolíbat jejími uklidňujícími slovy.
"A víš co je nejhorší?" zeptala jsem se, když jsem si opatrně utírala slzy. Líčení jsem už asi měla pravděpodobně rozmazané, ale nechtěla jsem ho zničit ještě víc.
"Že najednou vím, že jsem ta druhá, že našel někoho, kdo byl lepší. V čem byla lepší než já?" ptala jsem se, ačkoliv mi bylo jasné, že to není ona, kdo by mi mohl odpovědět.
"Nevím," řekla smutně.
"No nic, život jde dál!" vyskočila jsem s úsměvem a nechala ji zmateně sedět na okraji obrubníku. Moje kroky vedli směr Uchihovo sídlo a můj smích se rozléhal ztichlou částí města. Smála jsem se… Protože jsem věděla, že slzy mi už došly.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 shinju-u shinju-u | 13. září 2012 v 21:29 | Reagovat

Divný xD Já se těšila, z toho napínavýho konce, na nějakou "hurá akci" a tady akce zdržovačka. xD A ona jde na tu Sasukeho párty? :D Aj po tom všem? :D A nebo.......mi zas eněco uniklo, LOL :D Jako vždycky. No nic, já si tu vlastně vybíjím vztek z toho, že budu "zase" muset čekat na další díl, když tenhle mi toho zase tak moc nepřinesl xD

2 camelia camelia | Web | 14. září 2012 v 6:44 | Reagovat

[1]: Konec? Teď? Ee... To vážně není v plánu. Jako konec v plánu je, ale... Asi tak až za 8 dílů :D Nebo 5, tak nějak :D
Mylsím, že ti neuniklo nic. Tedy, pokud si už pochopila, proč se rozešli :D

3 shinju-u shinju-u | 14. září 2012 v 15:06 | Reagovat

[1]: Ale jaj, asi se budu muset vyjadřovat přesněji. xD Já nemyslela konec povídky, ale ten minulý konec, že to bylo tak napívaný, že jsem si myslela, prostě, ŽE to bude nějak navazovat a tenhle díl mi odkryje nějakou "záhadu", prostě tka, byla jsme našponovaná na další díl a zase zdržovačka. xD :/

Jo, nějak mi to dochází.....Že asi nechtěl, aby to Sasuke vyžvanil, když měl asi i jinou známost, ale stejně....To nechápu. Když jí měl Narů tak "moc" rád a tak to sekl nebo co.....Prostě v tom mám absolutní guláš. xD

4 lisanna lisanna | 14. září 2012 v 16:47 | Reagovat

Musim se přiznat že spíš tvoje teorie mi v tom dělá guláš XD! hmm no co musíme si počkat na další.

5 Shinju Shinju | 14. září 2012 v 18:02 | Reagovat

[4]: Ježíš, mě si nevšímej xD Ostatní to chápou, jen já su ten debil xD

6 7Naruto 7Naruto | E-mail | 15. září 2012 v 1:12 | Reagovat

Ty kráso napínaví jak sv** :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DOKAŽME, ŽE FF PISÁLCI (na blogu i mimo něj) JEŠTĚ NEVYMŘELI!


Fancluby pro NH a SS-maniaky. PŘIHLÁSIT se může každý,
kdo má na blogu alespoň 3 jednorázovky/jednu sérii delší
jak 5 dílů. Splňuješ-li tato jednoduchá pravidla
a ještě tě nepřešla chuť,
přihlásit se můžeš ZDE:
Budu se na tebe těšit! :)