Vapmire knight 1,2

9. srpna 2012 v 14:32 | camelia |  Filmy & seriály
Tak jo.
Jak už jsem psala v předchozím článku, gomene za mojí nepřítomnost a flákačství, gomene za pozastavení Too late, gomene, za to, že jsem nebyla moc aktivní, gomene, gomene, gomene!
No, a teď už k věci - shlédla jsem další anime Vampire knight (Guilty i první sérii) a rozhodla jsem se o tom napsat článek.
Počet dílů (obě série): 26 (13+13)
Trvání jednoho dílu bez open+endingů: cca 21 minut
Sledovala jsem na: čeknito.sk
Odkazy jsem našla: TADY
Hlavní postavy: Cross Yuuki, Kiryyu Zero, Kuran Kaname
Žánr: Love story, Upíři atd.
Moje hodnocen: 7/10
Děj: Si dohledejte - jsem líná to psát.

Tak, na tohle anime jsem přišla díky tvorbě Erbanky nového dessu právě v onom stylu a rozhodla
jsem se, že bych se na to mohla mrknout a když jsem zjistila, že to mám jenom 26 dílů... Pustila jsem se do toho, ale... Byla jsem trochu zklamaná. Oproti prvnímu anime, co jsem viděla - Narutovi - to bylo... Prostě... mizerné. Ve škole bych mu dala fakt hnusnou dvojku - a to bych ještě zavřela obě oči a odřela si i uši, na druhou stranu tam ale byly i věci, co se mi líbily, takže začnu od začátku.

Nelíbilo se mi:
Návrh ani grafické provedení nebylo nejhorší. Mnohem víc mě rozčilovalo to, jak všechno působilo... kostrbatě. Vůbec jsem se nedokázala do Yuuki vžít, postavy byly neorigiální a při jméně jednoho upíra (Akastuki) jsem se musela spíš smát, než děsit, protože jem si vždycky představila strarého Tobiho, co si hraje na upíra. Rozčilovalo mě i to, jak všechno bylo nejasné - postavy něco řekly, ale až za dva díly jsem se dozvěděla, co to vlastně mělo znamenat a nikomu už se nechce vracet se zpět, jen aby mu to "správně docvaklo". Taky mě rozčilovala předvídatelnost, kterou celý příběh měl. Hlavní zápletka POZOR SPOILER!
že Yuuki je vlastně Kanameho sestra - jsem uhádla už u 4 dílu druhé série a jakmile mi tohle došlo, už jsem ani nedoufala, že by se k němu mohla otočit zády a být se Zerem, který mi jako postava přišel mnohem... Reálnější než Kaname. Ten byl tak milý, až bych se na místě Yuuki bála, že mě chce zabít. Navíc mě neustále štvalo, jak poříd čekám, a čekám a čekám, až Zero řekne Yuuki, že jí miluje a vono nic. Jenom samý kecy vokolo a skutek utek. Upřímně, na druhou sérii jsem se dívala jenom proto, že hned v prvním, nebo druhém díle ji Zero MÁLEM políbil, jinak bych to asi zavrhla úplně. Takže to shrnu: Děj celkem dobrý, ale málo promyšlený a téměř vůbec to nehraje na city - u Naruta řvu vždy jak malá téměř u každé smutné scény, ale tady se brečela jenom na konci a doteď si vlastně uvědomuju, že ještě teď plně nechápu, co se tam vlatsně stalo - v Narutovi to sice nevím, ale nakonec se to vždy nějak vyřeší a pak mi to všechno docvakne - navíc tam platí jasná pravidla - tady se mi zdálo, že se všehcno řídí podle nějakého "vyššího smyslu", který ale jasksi chyběl - nebo alespoň já, jsem ho neviděla.

A co se mi líbilo?
Po dlouhé kritice bude těch pár vět asi působit... Divně až nepřirozeně, ale není to moje vina. Vezmu to tedy stručně...
Líbily se mi všehcny scénky, kdy Zero dával najevo vůči Yuuki nějaké city - těhle scének ale bylo tak žalostně málo, že ze všech 26 dílech by se daly spočítat na prstech jedné ruky.
Líbil se mi i konec - dalo by se říct, že oproti posledních pár dílů mě... potěšil, alespoň z čášti. Byla jsem sice naštvaná, že POZOR SPOILER! se rozhodla jít s Kanamem, ale zároveň řekla, že bude stále čekat na to, až ji Zero přijde zabít, takže vlastně něco k Zerovi taky cítí. Bohužel, ne to, v co jsem doufala já.
Líbila se mi i scénka, jak se POZOR SPOILER! Yuurinina matka obětuje - to byla také jedna, u které jsem brečela.

PÁR SLOV K POSTAVÁM
Budu upřímná - postavy mě zklamaly asi nejvíc. Chápu, grafika se může pokazit, ani děj se nemusí nutně povést, ale postavy... prostě mi tam chybělo ten.. Vlastní charakter. Všechny jsem sice měla ráda, ale... No, začnu Kanamem.
Na začátku se mi líbi nejvíc, hlavně vzhledově - stejně jako Sasuke, kterého mi dost připomínal, ale pak... Všechno pokazil. Měla jsem ho ráda a možná bych ho měla i radši než Zera, kdyby přestal manipulovat s Yuuki. Sice pořád tvrdil, že ji miluje, že ji chce chránit, ale upřímě? Nevěřila jsem mu a jednou jsem dokonce na Yuuki (počítač) zařvala, ať se na něj vybodne a mizí za Zerem. Ten byl sice tajemnej a dost mě rozčilovalo, jak pořád nedával na jevo jakékliv city, ale narozdíl od Kanameho... Věřila jsem mu a dokázala jsem se do něj vcítit. Nebyl sice tak milý, ani vznešený jako Kuran, ale byl... upřímný a nechal Yuuki svobodu. Nikoho do svých věc nezatahoval... Pro tohle jsem si ho začala jako postavy vážit víc, než Kanameho.
A Yuuki? Kromě toho, že furt byla slepá vůči Zerovým citům a přestože jí zachránil, jeho zásluhy brzy upadly v zapomnění a stále to byl jenom "Kaname, Kaname, Kaname", jsem jí měla ráda, i když mě s tím svým chováním vůči Zerovi DOST štvala.

No na závěr řeknu tohle: Nelituji toho, že jsem se na to anime podívala, ale... Znovu bych ho už vážně vidět nemusela a upřímně? Myslím že oproti Narutovi tam bylo ještě spoustu nedostatků - jak logických, tak grafických i dějových.
Nicméně mu dávám 7 bodů z deseti - i když dost na hraně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Erbanka Erbanka | Web | 11. srpna 2012 v 10:59 | Reagovat

Zajímavá recenze. A jak si psala, že tam byla jaksi nějaká vyšší moc tak to je POZOR SPOILER: jak Kaneme hraje šachy každá figurka je vlastně jedna postava, a on to vlastně jakoby celé řídí. A ještě jak si psala že Yuuki k němu asi necítí totéž, tak zkus nahlédnout do pokračování mangy, a asi budeš příjemně překvapen! ;-) Jinak chápej, že já VK maniak nemůžu psát nic ošklivého, takže tím můj komentář končí^^

PS: Kanemeho jsem pomalu nemohla vystát, už hlavně kvůli tomu, jak provokoval Zera. >_<

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DOKAŽME, ŽE FF PISÁLCI (na blogu i mimo něj) JEŠTĚ NEVYMŘELI!


Fancluby pro NH a SS-maniaky. PŘIHLÁSIT se může každý,
kdo má na blogu alespoň 3 jednorázovky/jednu sérii delší
jak 5 dílů. Splňuješ-li tato jednoduchá pravidla
a ještě tě nepřešla chuť,
přihlásit se můžeš ZDE:
Budu se na tebe těšit! :)