Svět je malý 12 - Dámská jízda

6. srpna 2012 v 17:38 | camelia

Další díl, více méně o ničem, ale potřebuju to, abych se mohla dostat dál, tak to prosím berte s rezrvou :/ A protože už jsem zase dlouho nic nepřidala, dnes, nebo zítra brzy ráno vyjde další ;) Tam už se bude něco dít....


Následující den jsem vstávala pozdě, protože jsme si mohli pospat, koneckonců, ještě dva dny máme volno.
"To je super, co?" zavrněla Sakura zespod peřiny, zatím co já s rukama pod hlavou jsem se koukala do stropu a snila… O kom, to vám snad ani nemusím říkat.
"Jo."
Chvíli bylo ticho a obě jsme myslely na svoje vlastní věci.
"Ty, Hinato, máš dneska něco v plánu?" zeptala se najednou. Opustila jsem tedy své nesmírně zajímavé představy a zapřemýšlela se.
"Hm… Jestli mi nezavolá Naruto, tak asi ne… Proč?"
"Já jen, jestli si dneska neuděláme den jen pro sebe…" řekla bezelstně a já skoro viděla, jak, kdyby stála, krčí rameny.
"To by šlo…" zamumlala jsem a Sakura v tu chvíli byla na nohách a táhla mě z postele. Ta holka mě nikdy nepřestane překvapovat.
"Vždyť už jdu." Ujistila jsem jí a se smíchem nastavila tvář novému dni.

Bylo teplo, měla jsem na sobě tmavě modré dvojdílné plavky a na kůži mě příjemně chladila voda v bazénu. Bylo to… divné. Přestože máme ve městě bazény asi dva a to prosím pěkně nejsme hlavní město našeho okresu, moc do nic nechodím. Jednak není čas a jednak… Prostě mě to moc nebere. Ne, že bych vodu neměla ráda, nebo tak, jen… Na to nemám náladu. Dneska jsem ale udělala výjimku a slíbila si, že když už mě sem Sakura dotáhla, pořádně si to užiju. A jak jsem se tak dívala po areálu bazénu a sledovala dění kolem, napadla mě myšlenka, že bych teď asi měla sedět ve výhřivce z mramoru, v ruce držet skleničku šampaňského a nechat se osahávat nadrženým boháčem s bicákama jak ze železa. Jenže má to jednu chybu… Já nejsem ta namyšlená fiflena z filmů ani holka z kriminálek zavražděná v bazénu, jsem jen obyčejná studentka z obyčejné školy bydlící v obyčejném bytě žijící obyčejný život a tak namísto s výhřivkou budu muset spokojit s obyčejným studeným bazénem a Sakurou jakožto společností. Ale mně to nevadilo, spíš naopak. Cítila jsem v její přítomnosti podivný klid, což byla příjemná změna.
"O čem se budem bavit?" zeptala se a mě došlo, že překonala svůj rekord - byla PŮL hodiny zticha. Málem jsem zapomněla zavřít pusu. Neuvěřitelné!
"Nevím… Máš ty nějaký nápad?" zeptala jsem se a pokusila si udržet soustředění - mé myšlenky ale, jako by měly vlastní hlavu, neustále mířili k Narutovi.
"Vlastně… Ne." Odpověděla, a protože mě nenapadla žádná další odpověď, opět zavládlo ticho. Jenže to by nebyla Sakura, kdyby to ticho dlouho vydrželo.
"Ehm… Hinato?" Oslovila mě a já postřehla špatně skrývanou nervozitu - a to mě děsilo.
"No?" zeptala jsem se ještě jakž takž v klidu, jakmile jsem ale viděla její provinilý pohled, v duchu jsem zaúpěla. Co zas provedla?
"Já… asi bys měla vědět, že…"
"No?"
"Že…….."
"Ano?"
"Že…"
"Sakuro, řekneš to už konečně?!" zařvala jsem tak, až po nás pár postávajících lidí ohlédlo.
"Že…"
"Že co, sakra?!" vybouchla jsem. Byla jsem z ní tak nervní, až jsem zapomněla na všechno - i na Naruta a to už je, co říct.
"Že ti to sluší!" vykřikla s pobaveným úšklebkem. Strnula jsem a uvědomila si, jak se na nás všichni dívají. Nervózně jsem se otočila, a chtěla říct něco jako "no a co?" jenže oni mě předběhli - všichni bouchli smíchy a já, snažíc se potlačit krve hrnoucí se mi do tváří, jsem se radši v pokusu o únik z pasti tvořenou desítkami očí, potopila hluboko pod vodu. V duchu jsem si však slíbila, že tohle Sakuře neodpustím.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ada Ada | 6. srpna 2012 v 18:04 | Reagovat

Skvělá povídka. Rychle další díl!! :)

2 Erbanka Erbanka | Web | 6. srpna 2012 v 19:38 | Reagovat

Zajímavý díl, ale s tím minulým se to nemůže rovnat ;D

3 Tash Tash | 6. srpna 2012 v 22:27 | Reagovat

Budu upřímná, promiň - zbytečný díl. Krátký a o ničem. Ano je fajn, když občas hodíš nějaký díl mezi hlavní linku děje, ale tohle nepotřebuješ. Já chápu, že povídka pak vypadá "delší", ale číst tohle stojí za houby (ne povídka, ale tyhle čím dál tím častější nic neříkající díly). Poutavý příběh potřebuje DĚJ.... Ne jenom díly s Narutem a bez Naruta a Hinatino myšlení na " o bože Naruto"...Když dáváš do každý druhý věty myšlenku na Naruta, tak už to ztratí to osobotié kouzlo. Vymysli nějakou zápletku, která ten děj spestří. Ano, máš pravdu - každý díl nemůže být zajímavý. No, ale četla by jsi snad knížku, v které by se nic nedělo? :/ Ano, tahle povídka se mi líbí, ale nelíbí se mi ta monotonost v ní. I na tom bazénu se mohlo stát něco zajímavějšího než jen to, že Sakura řekla Hinatě, že jí to sluší. Na což jsem fakt zírala, protože mi jaksi nedošel smysl toho všeho......Zajímaly mě díly jako když se srazili v tramvaji, byla hodina biologie, měli spolu rande a překousla bych i ty "mezihry" v celku o ničem, ale tohle už nějak nedávám......Tyhle díly opravdu nepotřebuješ, je to jako filler v Narutovi, nic se v něm neděje, nic ti nedá, jen se těšíš na další díl a doufáš, že tam žádný filler nebude. Když už potřebuješ tuhle "mezihru" abys mohla pokračovat, tak udělej delší díl, aby se tam aspoň z 50% něco dělo....Nejde o to, kdy bude Hinata s Narutem a když s ním nebude tak děj automaticky upadá. Každý příběh by měl mít víc struktur, měl by být barvitější a poutavější. Třeba mohla Sakura potkat na tom bazéně Sasukeho nebo tam mohla přijít třeba Ino nebo jí mohl oslovit někdo úplně jiný, mohl se tam někdo zranit (třeba nějaký návštěvník nebo i nějaká známější postava), mohl být já nevím....třeba výbuch slunce xD, ale mělo by to být zaplněné. ;) Ano já vím, já vím prd o spisovatelství, jsem největší antitalent na světě, ale...hodnotím z pohledu mě samé - čtenářky. :) hodnotím podle svého citu a taky podle vědomostí o knížkách a příbězích, protože docela hodně ráda čtu. Prosím neber si to zle. Já vím, že by bylo asi lepší kdybych napsala "supeeer, pokračování prosím", ale já jsem tě uznala jako spisovatele a proto ti píšu tyhle svoje "bláboly". Asi jsem to trochu, no hodně přepískla, ale doufám, že ve zlém si to brát nebudeš. Ty víš, že já mám  ráda všechny tvoje povídky a tvoje jednorázovky jsou úchvatné a čtu si je i milionkrát po sobě a i tahle série a všechny ostatní, akorát jsem řekla pár slůvek. :( :) ;) Teď doufám, že to nepochopíš zle a nepošleš mě na vždycky do háje.....To bych asi nepřežila. :/ :(

4 camelia camelia | Web | 7. srpna 2012 v 8:21 | Reagovat

[3]: No, tak pár slůvek to určitě nění :D Ale teď vážně.
Když jsme viděla tvůj dlouhý komentář, vyděsila jsem se - dlohé komentáře totiž vždycky znamenají jedno - Kritiku. Ne že bych kritiku nepotřebovala, jen mě rozčilují takové typy, kteří ti napíšou půl stránkový sloh o tom, jak to bylo hrozné a ty máš pak pocit, že to vlastně četli jenom proto, aby ti pak mohli srazit sebevědomí, ale to sem teďka nepatří.
Máš pravdu, v tomhle díle se tam nic moc nedělo, vlastně byl úplně o ničem a mohla, nebo spíš měla bych ho smazat. A proč se tam  nic nedělo? Nejdřív tam totiž měl přijít Naruto resp. ho tam měla pozvat Sakura, ale to se mi nelíbilo, tak jsem tam chtěla dát Sasukeho, jenže to se mi taky nelíbilo a tak to dopadlo tak mizerně, jak to dopadlo. Prostě mi došli jakékoliv nápady a tak radši, než abych to ještě natahovala, jsem tu hrůzu ukončila a zveřejnila - což byla chyba, ale už to tu je, tak to tu je :/
Děkuju za tvojí kritiku a ne, nebylo by lepší kdybys psala: Jé! Super!  apod. Spíš bych si o tobě myslela, že to vlastně ani nečteš a to by mě mrzelo mnohem víc než tvoje kritika.
Mrzí mě, že se ti to nelíbilo, ale čekala jsem to, že u tohodle dílu se něco jako nesouhlas vyskytne, navíc tvoje kritika mě... nak nějak popostrčila, dodala nápad. Vůbec mě nanapadlo, že bych tam mohla zapojit Ino... To se musí někde napravit. Prostě jsem tenhle díl odflákla - Máš pravdu, obě to víme. No, vezmu si to k srdci a snad se to na dalším díle podepíše (doufám). Takže díky, i ostatním samosebou ;)

5 Tash Tash | 7. srpna 2012 v 8:45 | Reagovat

[4]: Já jsem si to nečetla, abych ti srážela sebevědomí. Vlastně jsem si ani nemyslela, že to bude tak dlouhé, ale chtěla jsem říct zkrátka všechno co mám na srdci a rozhodně to nebylo myšlené zle. :) Jsem ráda, že jsi to tak ani nepochopila. Uff, spadl mi kámen ze srdce.. Budu se těšit na další díl a věřím, že ten už bude stát za to, protože vím, že ty na to máš. ;)

6 Tash Tash | 7. srpna 2012 v 8:46 | Reagovat

[5]: To nepochopila jsem myslela, jakože jsi to nepochopila zle, kdyby něco. :D

7 Koari Koari | 7. srpna 2012 v 15:50 | Reagovat

Možná to je díl o ničem ,ale mě to ani moc nevadí:) Moc se mi líbí jak píšeš:) (škoda  že to taky tak neumim:/) Prosím rychle další!

8 magika magika | 7. srpna 2012 v 19:17 | Reagovat

tak jo tohle bylo taky kawii^^ ale na tohle se mi na tebe zdálo nějak krátké xD

9 naruhina naruhina | 8. srpna 2012 v 11:21 | Reagovat

další! :D

10 shiske shiske | Web | 8. srpna 2012 v 18:33 | Reagovat

ahoj,zapíšeš se prosim do mojí SONB soutěže na mém blogu ? Jestli jo,tak díky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DOKAŽME, ŽE FF PISÁLCI (na blogu i mimo něj) JEŠTĚ NEVYMŘELI!


Fancluby pro NH a SS-maniaky. PŘIHLÁSIT se může každý,
kdo má na blogu alespoň 3 jednorázovky/jednu sérii delší
jak 5 dílů. Splňuješ-li tato jednoduchá pravidla
a ještě tě nepřešla chuť,
přihlásit se můžeš ZDE:
Budu se na tebe těšit! :)