Srpen 2012

Svět je malý 15 - Pohádka?

31. srpna 2012 v 14:07 | camelia

Olalá! Je tu další díl! Už jsem se dlouho neozvala, co? Nebojte, už mě ta romantika přestává bavit, takže se konečně začne něco dít...n.n ZANECHTE KOMENT! Arigato!

Prokletí Hrdinů

30. srpna 2012 v 9:25 | camelia

Horký letní vzduch se tetelí nad nekonečnými lány lesů. Panuje zvláštní mrtvolné ticho. Příroda jako by strnula v posmrtné ztuhlosti. Nikde se neozývá zatrylkování ptáků nebo mňoukání kočky či snad štěkot psa. Ani lísteček na stromě se nepohne a ulice, kdysi plné lidí, nyní zejí prázdnotou.

Lay-out 2# SasuSaku (free)

26. srpna 2012 v 8:58 | camelia |  Volné laye
Po dlouhé době se vám hlásím s dessem. Mě osobně se moc líbí. Zkusila jsem k tomu přidat i oddělovače, ikonky a popisky do menu, tak uvidíme, jak to dopadlo :D Nastaveno to ještě není, udělám to až někdy budu mít čas, páč nevím, jak se vypařádat s těma novinkama, a taky čekám, až se mi ozve jedna holka... No, takže tady to je. Doufám v komentáře!!! :)


Klik na miniaturu pro velký náhled :)

ODDĚLOVAČE:

Lay-out 1# Boat on the sea (free)

17. srpna 2012 v 16:42 | camelia |  Volné laye
Máme tu první volný lay-out! Nečkané, že? No, ale řekla jsem si, že když už jsem dělal lay sobě 3x a Erbance, tak ptoč taky nezkusit jen tak? A tak je to tady...
Já vím. Není to nic moc, ale naprosto to vyjadřuje mojí momentální náladu... Melancholickou náladu nekonečného moře, které vás každou chvilku může potopit a zabít, stejně jako zachránit...
No, kdyby ho někdo chtěl, tak vypadá (přibližně) takhle:


Při kliknutí na změnšeninu a potom ještě jednou se vám ukáže plná velikost.
Jak to vypadá na blogu najdete zde.

PODMÍNKY ZAMLUVENÍ
1. Nebudete ho vydávat za svůj a do menu/zápatí/záhlaví, prostě někam napíšete odkaz na můj blog
2. Dáte mi vědět, když si ho nastavíte, a když ho zrušíte!

POKUD MÁTE ZÁJEM, DO KOMENTÁŘE POD TÍMHLE ČLÁNKEM NAPIŠTE:
1) Přezdívku
2) Adresu blogu, kde ho použijete
3) Mail, kam vám mám poslat jednotlivé části :)

ZÁTIŠÍ S VRANAMI

15. srpna 2012 v 21:28 | camelia
Název: Zátiší s vranami
Žánr: Fantasy, Horror, Tajemné, Kriminálka (dost dobrá)
Autor: Douglas Preston & Lincoln Child
Věk: Věty jsou složitější konstrukce, ale schopný čtenář by to měl přečíst i pochopit (Mě je čtrnáct a líbí se mi, bráchovi je 11 a nechápe to)
Počet stran: 376
Nakldatelství, vydání: BB/atr 1. vydání
Děj:
Medicine Creek je ospalé malé městečko ve státě Kansas. Obklopují ho jen lány kukuřice a jediným zajímavým místem jsou tři mohyly a několik jeskyň, které ale už dávno upadly z zapomnění... Město v dusném horku pozdního léta pomalu ale jistě umírá.
A přesně uprostřed tohoto prachobyčejného zaostávajícího městečka, z něhož se odstěhovává více lidí, než do něj přichází a v němž se všichni navzájem znají, se začnou dít děsivé věci...V noci, se ozývají těžké kroky vraha, jež jako stín splývá s tmou. A pak se to stane!
Začínají mizet sousedé, kteří jsou pak nacházeny uprostřed kukuřičného pole v ohavných obrazcích. Lidé panikaří. Kdo je vrah? Ptají se, navedeni, že původce tohodle všeho chodí mezi nimi... V městečku zavládne atmosféra děsu a nedůvěry. A vedoucí vyšetřování, místní šerif se ocitá ve slepé uličce.
Naštěstí přijíždí zvláštní agent FBI - Pendergast, aby případ úspěšně vyřešil... Jenže nic nejde, jak by si přáli a lidé panikaří...
Je všechno jenom náhoda, nebo v tom je nějaký vyšší smysl? Kolik obětí ještě padne, než se podaří vypátrat vraha? A mají něco společného děsivé rituální vraždy s maskrem v roce 1865?
Tyto a další otázky čekají na vyřešení od našich hrdinů - zvláštního agenta Pendergasta, jeho mladé pomocnice Corrie, šerifa Hazena a policajního týmu. Stihnou to ale dřív, než tajuplný vrah, který jediným trhnutím dokáže zlomit vaz a utrhnout končetinu, stačí zmasakrovat celé město? Protože jestli ne, pak se nejspíše i oni stanou objetí jeho děsivé sadistické hry a budou čekat, až je někdo najde... V kukuřici.

Moje hodnocení: 10/10
Je to vážně... Skvělá kniha. Příběh je napínavý, utíká a když přijde na temné scénky s vrahem... Téměř až mám pocit, že slyším jeho nelidské "Muuuuu!". Pokud máte pro strach uděláno, milujete kriminálky, nebojíte se otevřít novým nápadům a nebo se jen a prostě nudíte a nemáte co číst, (a nebo jenom chcete utéct od povinné četby jako já), pak to tomhle geniálném díle sáhněte a já vám ručím, že nebudete litovat!

Příběh má zkrátka všechno, co má správná krimi mít - geniální zápletku, skvělého detektiva, nečekané dějové zvraty, rychlý spád událostí, originální nápad, děsivě promyšlený děj, překvapující rozuzlení a neotřelé postavy. Zkrátka...
VŘELE DOPORUČUJI!Svět je malý 14 - Trest

10. srpna 2012 v 13:45 | camelia

Další díl. Začátek je divnej, ale s koncem jsem spokojená. Opět to je přecukrovaná romantika... Musím ale uznat, že mě to baví. Tak snad to bude bavot i vás ;)
PS: Od teď se už začne něco dít, jsme totiž asi tak v půlce a pokud si říkáte, že už tam dlouho nebyly "Ty dvě existence" tak vám můžu slíbit, že se to brzy napraví! n.n

Svět je malý 13 - Jen další obyčejný školní den... Nebo ne?

9. srpna 2012 v 16:58 | camelia

Další díl - snad tentokrát budete spokojenější ;)

Vapmire knight 1,2

9. srpna 2012 v 14:32 | camelia |  Filmy & seriály
Tak jo.
Jak už jsem psala v předchozím článku, gomene za mojí nepřítomnost a flákačství, gomene za pozastavení Too late, gomene, za to, že jsem nebyla moc aktivní, gomene, gomene, gomene!
No, a teď už k věci - shlédla jsem další anime Vampire knight (Guilty i první sérii) a rozhodla jsem se o tom napsat článek.
Počet dílů (obě série): 26 (13+13)
Trvání jednoho dílu bez open+endingů: cca 21 minut
Sledovala jsem na: čeknito.sk
Odkazy jsem našla: TADY
Hlavní postavy: Cross Yuuki, Kiryyu Zero, Kuran Kaname
Žánr: Love story, Upíři atd.
Moje hodnocen: 7/10
Děj: Si dohledejte - jsem líná to psát.

Tak, na tohle anime jsem přišla díky tvorbě Erbanky nového dessu právě v onom stylu a rozhodla
jsem se, že bych se na to mohla mrknout a když jsem zjistila, že to mám jenom 26 dílů... Pustila jsem se do toho, ale... Byla jsem trochu zklamaná. Oproti prvnímu anime, co jsem viděla - Narutovi - to bylo... Prostě... mizerné. Ve škole bych mu dala fakt hnusnou dvojku - a to bych ještě zavřela obě oči a odřela si i uši, na druhou stranu tam ale byly i věci, co se mi líbily, takže začnu od začátku.

Nelíbilo se mi:
Návrh ani grafické provedení nebylo nejhorší. Mnohem víc mě rozčilovalo to, jak všechno působilo... kostrbatě. Vůbec jsem se nedokázala do Yuuki vžít, postavy byly neorigiální a při jméně jednoho upíra (Akastuki) jsem se musela spíš smát, než děsit, protože jem si vždycky představila strarého Tobiho, co si hraje na upíra. Rozčilovalo mě i to, jak všechno bylo nejasné - postavy něco řekly, ale až za dva díly jsem se dozvěděla, co to vlastně mělo znamenat a nikomu už se nechce vracet se zpět, jen aby mu to "správně docvaklo". Taky mě rozčilovala předvídatelnost, kterou celý příběh měl. Hlavní zápletka POZOR SPOILER!
že Yuuki je vlastně Kanameho sestra - jsem uhádla už u 4 dílu druhé série a jakmile mi tohle došlo, už jsem ani nedoufala, že by se k němu mohla otočit zády a být se Zerem, který mi jako postava přišel mnohem... Reálnější než Kaname. Ten byl tak milý, až bych se na místě Yuuki bála, že mě chce zabít. Navíc mě neustále štvalo, jak poříd čekám, a čekám a čekám, až Zero řekne Yuuki, že jí miluje a vono nic. Jenom samý kecy vokolo a skutek utek. Upřímně, na druhou sérii jsem se dívala jenom proto, že hned v prvním, nebo druhém díle ji Zero MÁLEM políbil, jinak bych to asi zavrhla úplně. Takže to shrnu: Děj celkem dobrý, ale málo promyšlený a téměř vůbec to nehraje na city - u Naruta řvu vždy jak malá téměř u každé smutné scény, ale tady se brečela jenom na konci a doteď si vlastně uvědomuju, že ještě teď plně nechápu, co se tam vlatsně stalo - v Narutovi to sice nevím, ale nakonec se to vždy nějak vyřeší a pak mi to všechno docvakne - navíc tam platí jasná pravidla - tady se mi zdálo, že se všehcno řídí podle nějakého "vyššího smyslu", který ale jasksi chyběl - nebo alespoň já, jsem ho neviděla.

A co se mi líbilo?
Po dlouhé kritice bude těch pár vět asi působit... Divně až nepřirozeně, ale není to moje vina. Vezmu to tedy stručně...
Líbily se mi všehcny scénky, kdy Zero dával najevo vůči Yuuki nějaké city - těhle scének ale bylo tak žalostně málo, že ze všech 26 dílech by se daly spočítat na prstech jedné ruky.
Líbil se mi i konec - dalo by se říct, že oproti posledních pár dílů mě... potěšil, alespoň z čášti. Byla jsem sice naštvaná, že POZOR SPOILER! se rozhodla jít s Kanamem, ale zároveň řekla, že bude stále čekat na to, až ji Zero přijde zabít, takže vlastně něco k Zerovi taky cítí. Bohužel, ne to, v co jsem doufala já.
Líbila se mi i scénka, jak se POZOR SPOILER! Yuurinina matka obětuje - to byla také jedna, u které jsem brečela.

PÁR SLOV K POSTAVÁM
Budu upřímná - postavy mě zklamaly asi nejvíc. Chápu, grafika se může pokazit, ani děj se nemusí nutně povést, ale postavy... prostě mi tam chybělo ten.. Vlastní charakter. Všechny jsem sice měla ráda, ale... No, začnu Kanamem.
Na začátku se mi líbi nejvíc, hlavně vzhledově - stejně jako Sasuke, kterého mi dost připomínal, ale pak... Všechno pokazil. Měla jsem ho ráda a možná bych ho měla i radši než Zera, kdyby přestal manipulovat s Yuuki. Sice pořád tvrdil, že ji miluje, že ji chce chránit, ale upřímě? Nevěřila jsem mu a jednou jsem dokonce na Yuuki (počítač) zařvala, ať se na něj vybodne a mizí za Zerem. Ten byl sice tajemnej a dost mě rozčilovalo, jak pořád nedával na jevo jakékliv city, ale narozdíl od Kanameho... Věřila jsem mu a dokázala jsem se do něj vcítit. Nebyl sice tak milý, ani vznešený jako Kuran, ale byl... upřímný a nechal Yuuki svobodu. Nikoho do svých věc nezatahoval... Pro tohle jsem si ho začala jako postavy vážit víc, než Kanameho.
A Yuuki? Kromě toho, že furt byla slepá vůči Zerovým citům a přestože jí zachránil, jeho zásluhy brzy upadly v zapomnění a stále to byl jenom "Kaname, Kaname, Kaname", jsem jí měla ráda, i když mě s tím svým chováním vůči Zerovi DOST štvala.

No na závěr řeknu tohle: Nelituji toho, že jsem se na to anime podívala, ale... Znovu bych ho už vážně vidět nemusela a upřímně? Myslím že oproti Narutovi tam bylo ještě spoustu nedostatků - jak logických, tak grafických i dějových.
Nicméně mu dávám 7 bodů z deseti - i když dost na hraně.

DŮLEŽITÉ OZNÁMENÍ!

9. srpna 2012 v 13:38 | camelia |  TTKM
Ahoj lidi!

Flákám blog? Ano, flákám. Flákám i povídky, vím to - Tash mi to už tak napsala do komentáře. Jsem líná, nemám nápady a vlastně... Mě to přestává bavit. Neděste se, nemám v plánu blog rušit ;) Jen bych vám chtěla vysvětlit, proč to poslední dva dny a ještě další dny předdtím zanedbávám. Důvody jsou dva...
ZAPRVÉ)
Pořádáme tábor.
Ano, nědělám si z vás srandu ani nezkouším hloupou výmluvu. Doma dohoromady s ještě jednou paní vedemě tábor na téma Věda a Zábava. Začínal včera a přihlásilo se nám 10 dětí, což byla asi maximální hranice. Všechno jsou to děti do prvního stupně. Taťka je vedoucí, brácha dělá pomocníka a já s mamkou vaříme. Děs. Začíná to v půl devátý a končí ve čtyři ;)
Veškeré další info (a taky důkazy, abyste mi věřili) najdete ZDE
ZADRUHÉ)
Je to dess pro Erbanku ve stylu Vampire Knight. Aktuálně je nastaven, tak se když tak mrkněte a okomentujte, ať už tam či tady ;) Snad se bude líbit!
ZATŘETÍ)
Je to, že se koukám na VK - a právě jsem ho dokoukala, takže se omlouvám za svoji nepřítomnost, od teď už se vám zase budu plně věnovat ;)

A TEĎ TO OZNÁMENÍ
Další díl Svět je malý je v PC - a z toho důvodu SE NA DOBU NEURČITOU POZASTAVUJE PRO KATU-CHAN - neumím psát dvě najendou, bohužel :( A první musím dopsat Svět je malý, takže se to posouvá. Pokud ale čistou náhodou vyjde další díl, pak to neznamená, že je zase "online", ale že jsem měla nápad, který jsem potřebovala dopsat - POZASTAVENÍ SE ZRUŠÍ AŽ JÁ ŘEKNU! Nicméně nemyslím si, že by do konce prázdnin další díl nevyšel ;)

Tak, toť asi všechno...
PS: Obrázky ve forogalerii jsou všechny k táboru a fotila jsem je buď já, nebo teta Alča, která je spoluvedoucí ;) PROSÍM NEKOPÍROVAT!
Tak ještě jednou - GOMENE!

Svět je malý 12 - Dámská jízda

6. srpna 2012 v 17:38 | camelia

Další díl, více méně o ničem, ale potřebuju to, abych se mohla dostat dál, tak to prosím berte s rezrvou :/ A protože už jsem zase dlouho nic nepřidala, dnes, nebo zítra brzy ráno vyjde další ;) Tam už se bude něco dít....
DOKAŽME, ŽE FF PISÁLCI (na blogu i mimo něj) JEŠTĚ NEVYMŘELI!


Fancluby pro NH a SS-maniaky. PŘIHLÁSIT se může každý,
kdo má na blogu alespoň 3 jednorázovky/jednu sérii delší
jak 5 dílů. Splňuješ-li tato jednoduchá pravidla
a ještě tě nepřešla chuť,
přihlásit se můžeš ZDE:
Budu se na tebe těšit! :)